Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Félénk, zárkózott lány vagyok,...

Félénk, zárkózott lány vagyok, szinte "félek" a fiúktól. Jó ötlet lenne fiú lakótársat keresni, hogy megváltozzak? Vagy van más mód?

Figyelt kérdés
Elég zárkózott típus vagyok, nehezemre esik beszélgetéseket kezdeményezni, főleg, ha fiúkról van szó. A közelükben ideges vagyok és zavart, mintha félnék tőlük. Akikkel viszont már jobban megismerkedtem, azzal jól megvagyok. Szeptembertől albérletbe fogok költözni a fősuli miatt. Arra gondoltam, hogy esetleg fiú lakótársat (is) kellene keresnem, hogy leküzdhessem ezt a ’félelmemet’. Lehet, ez most úgy hangzik, mint ha ki akarnék használni valakit, de félreértés ne essék, nincsenek hátsó szándékaim. Egyszerűen csak próbálnék megváltozni, hogy ne legyek ilyen visszafogott és félénk, és talán ez egy jó megoldás lehetne (mégha nehéz is lenne együtt lakni egy sráccal). 21 éves vagyok, és sosem volt még kapcsolatom. Tulajdonképpen nem tudom, hogy is kellene ’bánni’ a fiúkkal, ezért ugyan kihívás lenne számomra, de ha segítene, vállalnám. Mit gondoltok?

2015. ápr. 24. 22:28
 1/7 anonim válasza:

Szerintem jó ötlet! Én minden embertől féltem kb. (szorongás), de elmentem értékesítőnek és egészen belerázódtsmm az emberekkel való kommunikációba, igaz teljesen nem múlt el a dolog.

Azért legyen rá biztosíték, hogy el tudj vonul i ha esetleg sok, de gondolom úgyee egy szobában tervezel lakni az illetővel. Hajrá! ;)

2015. ápr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezek alapján anélkül akarnál megoldani egy problémát, hogy közvetlenül szembenézz vele. Az információk alapján amiket megadtál, kicsi lenne rá az esély, hogy ez valóban segítene.
2015. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Keress valamilyen hatásosabb megoldást. Ha nincs semmilyen ötleted írj rám priviben.
2015. ápr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Mondd, hogy szeptembertől Székesfehérvárra akarsz járni fősulira! Óóó és nekem vannak hátsó szándékaim. :-)
2015. ápr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem használhat, hogy úgymond tét nélkül tanulsz meg beszélgetni fiúkkal. :)

Muszáj efelé menni tudatos szinten is, mert valóban nem oldódik meg a probléma magától. Akár kényszeríteni a dolgot.

Viszont ha az okára vagy kíváncsi, ajánlom, hogy keress fel egy pszichológust, sokat tud segíteni. :)

(Én is most hasonló gondokkal küzdök, mint te, csak én annyira félek a fiúktól, hogy egyszerűbb ha kifejezetten fiúsan viselkedem, így valamennyire távol tudom őket tartani)

2015. ápr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Én nagyon könnyen elcsevegek bárkivel, bár valamiféle zárkózottság bennem is lehet, egész gyermekkoromban elég magányos voltam, talán azért. A fiú lakótársaimmal évek alatt egyszer volt valamirevaló beszélgetés, az nem jön automatikusan. Persze ha keresed a lehetőséget s ő is az a fajta, aki szívesen elcseveg veled, az más lehet.


Viszont ha elvagy azokkal, akiket már ismersz, miért nem szokhatod azokat a fiúkat, akiket ismersz? Csak van olyan, nem? Vagy az idegen fiúk megszokása a cél? De a lakótárs csak egy pici ideig idegen...

2015. ápr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én 15 éves fiú vagyok. Nekem sem volt még kapcsolatom senkivel, régebben még síránkoztam is rajta, most már nem foglalkozok vele, igyekszem kedveskedni a lányokkal és ha úgy forogja ki, talán majd összejön. Kicsit én is félénk vagyok a lányokkal, fogalmam sincs hogy hogy bánjak velük. De ha összekerülnék eggyel, az lehet hogy segítene, ö is jobban megtudná hogy milyen vagyok, stb. Szóval nindenképpen elönyös, ha úgy gondolod, hogy készen állsz, vágj bele. És nem kell félni a férfiaktól, nem vagyunk mi olyan rosszak... ;)
2016. aug. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!