Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit lehet tenni abban az...

Mit lehet tenni abban az esetben, ha valaki lúzer és nyomi?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok. Nincsenek barátaim, soha nem is voltak. Középiskola rémes volt, verekedésekből állt. Piszkáltak és néha a vezér majmokat elkalapáltam. Több iskolába jártam, de egyikben se voltam sikeres. Érettségim 2-es lett.

Most végzek OKJ-s képzésen, itt se értem el sikereket.


Nagyon ronda és ügyetlen ember vagyok. Nem tetszem egy lánynak sem, nem is emlékszem, hogy valaha bármelyiknek is szimpatikus lettem volna. Interneten is próbáltam ismerkedni, de ha képet látnak rólam egyből megszakítanak velem minden kapcsolatot.


Nem járok bulizni, az nem az én világom. Nem vesznek fel egyetlen egy értelmes diákmunkára sem. Van, hogy napokig nem beszélek senkivel és nem emlékszem, hogy valaha bárki is közel állt hozzám.


Nem vagyok semmiben sem tehetséges. A lakhelyem is gáz, semmi közepén van.


Rokonokkal sem beszélek, mert gáz emberek (hhozám képest is).


Mit tegyek? Ki lehet ebből törni? Minden megpróbáltam, de minden remény elveszett. Lehet csak 1 kiút van ebből...



2015. ápr. 28. 13:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jah az kimaradt, hogy nem tudok kommunikálni és az érzéseimet se tudom kontrollálni.
2015. ápr. 28. 13:18
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Átérzem a helyzeted haver, rohadt nehéz ügy. Tudom tököd tele van vele, de talán a sors neked is ad egy csodát, mint nekem. Hasonló ember vagyok én is - attól eltekintve, hogy kivételesen okos és intelligens vagyok -, de egy nagyon nagyon hosszú történet végén megkaphattam egy lányt, akibe halálosan szerelmes vagyok és rengeteget tettem érte. Életem legszebb pár órája volt, bár úgy tűnik most, hogy ennyi is marad az egészből. Talán sose élem át ezt újra, de az a nap leírhatatlan volt.
2015. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

De bunkó vagy, Shanokk! A padlón van szerencsétlen, lehetnél kedvesebb igazán!


Fiatal vagy még kérdező, majd ha lesz egy munkahelyed/ új környezetbe kerülsz, próbálj meg nyitni az emberek felé és pár barátot összeszedni. Mindenkinek sikerül előbb-utóbb párt is találni, ne add fel ilyen hamar. Eljön majd a te időd is. :)

2015. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ki kell tartani, valamint soha semmi sem fekete vagy fehér. Rengeteg árnyalat létezik, nem csak 50. Nagyon nehéz, tudom jól! Első körben találnod kell valamit, amit szeretsz csinálni, ami leköt. Lehet ez bármi, valamilyen hangszeren való zenélés, bármilyen sport, olvasás, programozás, autóvezetés, biciklizés, utazgatás stb stb. Ne úgy állj hozzá, hogy ez úgy sem menne, hanem úgy, hogy legalább ezt is kipróbálom. Hidd el, Te is értesz valamihez, csak még nem találtad meg! Addig keresgélned kell. Ha egy kicsit is erőt tudsz venni magadon, akkor kezdj sportolni, kezdhetsz kocogással, vagy vegyél pár kilós kézi súlyzót (kezdetnek bőven elég 4-5 kg) és kezdj el edzeni. Szépen, fokozatosan. Nem kell rögtön világrekordot dönteni. Fekvőtámasz, felülés, s kész is. Heti 3x mondjuk kezdetnek. Nem tudom, hogy mit és hogyan táplálkozol, de az egészséges étrendet tudom javasolni, hiszen az vagy, amit megeszel. Kezdetnek vegyél zabpelyhet, főzz belőle zabkását, tegyél bele kevés mézet, aszalt áfonyát és mazsolát. Később reszelj bele almát, kis fahéjat is rakhatsz bele. Néha készíts rántottát vagy tükörtojást, esetleg omlettet. Kenyérből néha kezdj rozslisztből készültet venni, vagy magvas zsemlét. Párizsi is szalámi helyet vegyél pulyka/csirkemell sonkát. Egyél sok gyümölcsöt! Szeretsz teázni? Majd megszereted, vegyél hársfa és citromfű teát, naponta igyál valamelyikből. Később vegyél csipkebogyót is, esetleg valamilyen zöld/fekete teát. Írj naplót, nem kell, hogy más lássa, csak írd ki magadból a fájdalmaidat, gondolataidat. Sokat segít, hidd el. Próbáld meg rímekben leírni, hátha kiderül, hogy jó verseket tudsz írni. Ha szeretsz olvasni, akkor vedd meg vagy kölcsönözd ki Andrew Matthews könyveit, esetleg Bagdy Emőkéét. Utóbbitól és Popper Pétertől rengeteg jó videó is fent van youtuben, kezdj el nézelődni. Ha van egy kis spórolt pénzed, vagy kérsz valakitől, akkor vegyél magadnak pár ruhát, de kivételesen ne az árat nézd, hanem azt, hogy ÉREZD JÓL MAGAD BENNE. Ha belenézel a tükörbe és azt gondolod, hogy igen, ezzel az emberrel, ha találkoznék, eltudnék kommunikálni, akkor sínen vagy. Filmeket szereted? Nézd meg ezeket: A békés harcos útja, Rocky, Good will hunting, Szerelempróba, Életrevalók, The blind side, Legyetek jók ha tudtok, Életem a szörf, Amerikai szépség, Napos oldal.

Ezeket nem egyik pillanatról a másikra kell megtenni, mindent egyszerre, hanem szépen fokozatosan megpróbálnod. Rájössz majd, hogy mi az, ami ezek közül tényleg a hasznodra válhat. Rögtön nem fogsz kijönni ebből, hiszen nem egyik pillanatról a másikra lettél ilyen. Bizony évek kellenek majd, de van időd, fiatal vagy! Csak kezd el most, tényleg kezd egyszerűen. Ezeken kívül jó lenne egyébként, ha keresnél egy pszichológust, ő sokat tud segíteni, viszont arra figyelj, hogy ne pszichiáterhez menj. Gyógyszerekre nincs szükséged, terápiára viszont van. Nagyon sok ember küzd ilyesmikkel, több mint gondolnád. Ne érezd cikinek, és bízz benne, tényleg sokat segíthet! Viszont ehhez Te is kelleni fogsz. Akarnod kell a változást, és tenni érte.

Ha egy kicsit is elgondolkodtál a válaszomon, akkor irány a youtube és hallgasd meg hozzá ezt a számot: TM - kelj fel és járj


Sok sikert! 22/F

2015. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Shanokk

Az empátia hiánya az intelligencia hiánya. Lehet, hogy te erős vagy, és küzdöttél, de azzal, hogy ilyen stílusban beszélsz egy nálad gyengébb emberrel, az rólad állít ki bizonyítványt. Ettől nem leszel sem jobb, sem intelligensebb, csupán magadat tartod többre.

2015. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg balgaság azt hinni, hogy a kérdező például nem küzdött. Nyilván egy önbizalomhiányban nem küzdő, jó kiállású legénynek baromi nehéz elképzelni azt, hogy egy ronda ember ha csak kimegy az utcára, le a boltba, háromszor röhögnek rajta vadidegenek, ahogy kinéz. Természetesen általában akkor, mikor csoportokban közlekednek, mert ugye egyedül senkinek se nagy a pofája, de tömegben meg kell mutatni a felsőbbrendűséget. Ja, egy idő után elég kiábrándító, és akkor próbáljon közeledni nőkhöz...köszi. Tudnám vagy 10 oldalon keresztül részletezni, de inkább hagyom.
2015. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 éves koromig tengődtem így, volt olyan év, hogy a 365 napból talán csak 40-en váltottam egyáltalán szót valakivel. Folyton az öngyilkosságra készültem. 24 évesen aztán valami csoda folytán lett barátnőm, és ha sínre nem is került minden, mostanra már gond nélkül tudom élvezni az életet. Persze nem úgy, mint a menő buliarcok, olyan sosem leszek, de azért eléggé ahhoz, hogy nagyon-nagyon örülök neki, hogy annak idején nem nyírtam ki magam.


Szóval ha más nem, kérdező, hidd el, egy kisebb csoda még rajtad is segíthet. És tényleg csak egy kisebbre van szükség.:)

2015. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"A lakhelyem is gáz, semmi közepén van. "


Merre felé laksz?

2015. ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

6.!


Én is küzdöttem sokat, próbáltam barátkozni. Sajnos senkinek se vagyok szimpatikus. Amúgy új ruhákat is vettem, de az sem segített.


7.!


Én nem hiszek a csodákban.


8.!


Az lényegtelen. :)

2015. ápr. 28. 20:15
 10/16 anonim ***** válasza:
Saját bevallásod szerint sem tudsz kommunikálni. Ezek szerint tisztában vagy a hátrányoddal. Tegyél ellene. Tanuld meg, mert ez az alapja minden emberi kapcsolatnak.
2015. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!