Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 20+ mindenkinek ilyen nehéz...

20+ mindenkinek ilyen nehéz barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy az emberek nagyon zárkózottak lettek ebben az utóbbi pá évben, főleg amióta megjelent a Facebook. Emlékszem, 2008-9 felé még éjfélkor is egy csomóan voltak az utcán, főleg hétvégén, ma meg már tök kihalt az egész, teljesen más lett, félelmetes. De persze ennek a szegénység is lehet az oka, mert gazdaságilag évek óta gurulunk lefelé a lejtőn és csak egyre rosszabb minden... szóval ez is megnehezíti.


A másik, hogy mindenki az általános és középsulis barátaiból él. De mit csináljon az, akinek akkor nem sikerült barátokat szereznie? Huszonévesen már nagyon nehéz. Hiába megyek oda emberekhez, vagy tök más az érdeklődési körünk, vagy megvan már a saját baráti köre, vagy elvan magában egyedül, vagy nem vagyunk egy hullámhosszon...


Ráadásul az egyetemen se olyan egyszerű ismerkedni, mert aki nem szeret inni, az kimarad mindenből. Már hívtak piálni, meg nagy összejövetelekre, amik többnyire abból állnak, hogy mindenki részegre issza magát, de nekem ehhez már annyira nincs semmi kedvem...nem azt mondom, hogy fölöttük állok, meg hű de művelt vagyok, meg színházba járok, mert nem, csak erre a piálásra már nincs igényem...ha meg nem megyek velük ilyen programokra, akkor ennyi volt, nem hívnak többet.


Elég nyitott vagyok, mindig is könnyen ismerkedtem, mindig is én voltam a kezdeményező, legalábbis élőben, de valahogy nem sikerül hasonló embereket találnom. Van még valaki, aki ugyanígy érez?



2015. máj. 30. 15:20
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
8 Akkor lehet, hogy mélyebben gyökerezik a problémád és ehhez szakember kell...
2015. máj. 30. 20:38
 12/24 A kérdező kommentje:
9 Van egy ilyen barátom és jól kijövünk, de annyira magának való, hogy éppen ezért van, hogy fél évig nem találkozunk...csak ha összefutunk. Hiába érzem jól magam vele, neki elég ennyi. Vagy lehet, mással jól elvan, csak én vagyok kevés, ezt nem tudhatom. Eddig akárhányszor akartam ilyen maguknak való emberekkel ismerkedni, mindig rossz vége lett, mert valahol félresiklott a dolog. Rendszerint az én hibámból, mert nem vettem észre, hogy valamit nagyon rosszul csinálok...
2015. máj. 30. 20:40
 13/24 anonim ***** válasza:

én is így látom. 23 leszek lassan.

ezekben a 2008-10es években még úgy voltak közös programjaim ismerősökkel, mára viszont lekoptak teljesen. emlékszek pár éve még augusztus 20-a körüli borfesztiválon és egyéb programokon is minden nap kinn voltam, tavaly meg itthon ültem, pedig olyan jó koncerteket összehoztak, de egyszerűen egyedül nem volt kedvem elmenni, más meg nem volt...

nekem valamilyen szinten ebben van pozitívum, mivel el szeretnék költözni innen, és így az itteni emberek által nincs igazi visszatartó erő, könnyebben elmennék, viszont egy új közegben ilyen téren ugyanúgy nem lennék előrébb, pedig én is nyitott ember vagyok és velem is elég könnyű kijönni.

2015. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

Én pl olyan típus vagyok, hogy velem össze lehet futni hetente is (ha kell, naponta, de ilyen rövid idő alatt úgyse történik semmi), de egy nap kb 1-3 órát bírok lenni a barátaimmal. Nem tudom, belefáradok, és amúgy sem tudom, miről lehetne még beszélgetni. Ha elvagyunk csak sétálva, csendben, akkor oké, tovább is.

2015. máj. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet.
2015. máj. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
13 Nekem nagyon hiányoznak a 2008-9-es évek, akkor még olyan közvetlen volt mindenki. Most meg már mindenki a facebook előtt görnyed, meg a telefonját nyomkodja...annyira zavar, hogy el se tudom mondani. Szerintem ez is ront a helyzeten. Régen ha egy ismerőssel összefutottam, akkor beszélgettünk, most meg mi van? Folyton előkerül az a k... telefon. Persze nem lehet mindent a telefonra kenni, de tény, hogy ettől csak még zárkózottabbak lesznek az emberek. Néha azt kívánom, bárcsak ne lenne facebook...
2015. máj. 30. 23:01
 17/24 A kérdező kommentje:
14 Nekem egy héten két pihenőnapra van igényem, vagy egyre, a többit jó lenne délutánonként társaságban tölteni. Én akkor szoktam elfáradni, ha túlságosan egyoldalú a beszélgetés és én nem érvényesülök, vagy a másik nem túl érdeklődő...viszont ha kölcsönös és őszintén meg tudok nyilvánulni, akkor egészen más, olyankor nem fáradok el.
2015. máj. 30. 23:03
 18/24 anonim ***** válasza:

Én is csatlakoznék. 20 éves srác vagyok, most végeztem a sulival. A suliban nem találtam barátokat, munkahelyek közül pedig egy se volt olyan amelyen lett volna lehetőségem barátokra szert tenni. Vagy egyedül dolgozgatok vagy olyan közegben ahol 20 évvel idősebb nálam mindenki.


Én is nagyon magányos vagyok, de nekem még az interneten sincs kivel beszélnem.

2015. máj. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Hát akkor itt mindannyian összehozhatunk egy közös találkozót :D
2015. máj. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Már csak az a kérdés, hogy hány száz kilométerre élünk egymástól:DDD
2015. máj. 31. 13:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!