Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 20+ mindenkinek ilyen nehéz...

20+ mindenkinek ilyen nehéz barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy az emberek nagyon zárkózottak lettek ebben az utóbbi pá évben, főleg amióta megjelent a Facebook. Emlékszem, 2008-9 felé még éjfélkor is egy csomóan voltak az utcán, főleg hétvégén, ma meg már tök kihalt az egész, teljesen más lett, félelmetes. De persze ennek a szegénység is lehet az oka, mert gazdaságilag évek óta gurulunk lefelé a lejtőn és csak egyre rosszabb minden... szóval ez is megnehezíti.


A másik, hogy mindenki az általános és középsulis barátaiból él. De mit csináljon az, akinek akkor nem sikerült barátokat szereznie? Huszonévesen már nagyon nehéz. Hiába megyek oda emberekhez, vagy tök más az érdeklődési körünk, vagy megvan már a saját baráti köre, vagy elvan magában egyedül, vagy nem vagyunk egy hullámhosszon...


Ráadásul az egyetemen se olyan egyszerű ismerkedni, mert aki nem szeret inni, az kimarad mindenből. Már hívtak piálni, meg nagy összejövetelekre, amik többnyire abból állnak, hogy mindenki részegre issza magát, de nekem ehhez már annyira nincs semmi kedvem...nem azt mondom, hogy fölöttük állok, meg hű de művelt vagyok, meg színházba járok, mert nem, csak erre a piálásra már nincs igényem...ha meg nem megyek velük ilyen programokra, akkor ennyi volt, nem hívnak többet.


Elég nyitott vagyok, mindig is könnyen ismerkedtem, mindig is én voltam a kezdeményező, legalábbis élőben, de valahogy nem sikerül hasonló embereket találnom. Van még valaki, aki ugyanígy érez?



2015. máj. 30. 15:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Én Németországban élek :D Kb. 3 hónap múlva megyek haza.
2015. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A régieket meg megtartani még nehezebb. Én is egyből a facebookra gondoltam. Érdekes, hogy nyugaton egyre többen törlik is magukat. Nekem eddig 3 éven át sikerült tartani a legjobb barátnőmmel a kapcsolatot. Most egyrészt összejött egy sráccal, másrészt nem tudom mi van vele, de olyat csinál hogy hazajön és nem szól. Aztán meg azt mondja hogy tanulnia kellett meg ilyenek. Hát én az orvosi egyetemen nem tanulok ennyit mint ő. Szóval egy kicsit gyanús a dolog... de gondolom nem egyedi eset ez.
2015. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
22 Valószínű, a pasi tiltja neki... amúgy az én barátaimmal tartom a kapcsolatot, csak keveset érnek rá.
2015. máj. 31. 21:04
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon nehéz, ebben igazad van :S

Egyetemre járok, de ott se sikerült túlságosan összebarátkoznom senkivel. Volt pár ember akivel úgy nézett ki jóban leszünk, de aztán vagy otthagyták az egyetemet vagy egyszerűen csak már nem kíváncsiak rám.

A barátnőimnek már mindnek pasija van, így természetesen el vagyok felejtve. Érdekes, hogy mikor nekem volt pasim én nem felejtettem el egyiküket sem. Ennyit róluk.

2015. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!