Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek? Így maradok vagy...

Mit tegyek? Így maradok vagy változhatok? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Félénk,visszahúzodó vagyok,önbizalomhiányos,lehet hogy depressziós és szociális fóbiás is.Nem igazán vannak barátaim,nem tudok ismerkedni.Barátom sem volt még sosem.A fiúkkal nem tudok beszélni,a lányokkal sem igazán.Kb.2 éve beszélek a fiúkkal úgy ahogy..Nem merek úgy öltözni ahogy szeretnék,mert azt hiszem hogy mindenki engem néz és kinevet.Mindenhol,mindig azt hiszem hogy engem néznek,és rajtam röhögnek.Ha egy ismerősőmmel vagyok akivel elvagyunk akkor nem agyalok ilyeneken,de máskor igen.Ezek a problémák az életem több területére is kihatnak.Nem ért meg senki,nincs kinek elmondjam a dolgokat.Otthon sem értenek/értenének meg. Mire kezdődik a suli ősszel addigra nem szeretnék már ilyen lenni.A suliban is rossz szinte egész nap egyedül.Ez nem csak egy nemrég jelentkező problémám,hanem már évek óta tart,kb az ovi óta.De otthon is jól tudom leplezni ha szomorú vagyok,nem veszik észre.Senki se látja hogy szenvedek.Elkezdtem sportolni,futni meg felülés és ilyenek.Az alakommal sem vagyok kibékülve,alacsony és vékony vagyok pedig rengeteget eszem.És az önbizalomhiányomból fakadóan szépnek sem gondolom magam,hiába mondják néha.Az öngyilkosság is megfordult már a fejemben,de nem merném megtenni.

Kicsit hosszú lett,köszi ha elolvasod és értelmes választ adsz.

Hogyan tudnék megváltozni?

18L


2015. jún. 14. 20:07
 1/6 A kérdező kommentje:
És mindig is komolyabb voltam a kortársaimnál.Nem értem mire jó hogy naponta annyit buliznak hogy azt se tudják hol vannak,isznak,cigiznek stb...És hogy erre még büszkék is és másról nem is tudnak beszélni.Ha komolyabb vagyok azt "taszíthatja" a többieket?
2015. jún. 14. 20:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanez vagyok én is. Valószínűleg túl sokat nem fogunk már változni, de azért nem kell öngyilkosnak lenni. Én azért megpróbálom a hasonlóakkal felvenni a kapcsolatot, hátha jól kijövünk, neked is ezt kéne szerintem tenni.
2015. jún. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazából én is hasonló vagyok, annyi hogy találtam egy jó pár barátot akik nem azok a minden nap lerészegedős típusok és kb mindenben ugyanazon a véleményen vagyunk, sok a közös bennünk, több mint 6 év alatt egyszer sem vesztem velük össze.
2015. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az önbizalom hiányon úgy tudsz segíteni, ha apró célokat tűzöl ki magad elé, majd pedig eléred a céljaidat. Pl. Ma futottam 2000 métert, holnap 2300 métert fogok futni. Aztán két nap múlva már 2500 métert. Amikor eléred egy célod, ami lehet bármi, nem csak a futás, az büszkeséggel fog eltölteni, jól eső érzéssel, amivel bizonyíthatod magadnak, hogy igen is, én képes vagyok erre, tehát jó vagyok.

Minden a kisugárzáson múlik. Ha megtanulod elfogadni (és szeretni) magad, akkor sokkal jobban fogod érezni magad a bőrödben.

2015. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az miert baj, ha vekony vagy? Orulj neki!!

Az onbizalomhianyon a visszajelzes segit. Ha nem tetszik, hogy vekony vagy, tornazz tobbet, etkezz feherjedusan, stb (ott van a bodybuilder oldal es sok egyeb).

A magabiztossagodon fog segiteni, ha az oltozkodeseden is valtoztatsz. Esetleg uj frizura...

En is ilyen voltam es en igy valtoztattam. Modjuk a tornaval en nem csak szalkasitottam, de fogytam is egykeveset amit eszrevettek es pont masok kommentjei (hogy jol all ez es ez a ruha/hajviselet/...) miatt ereztem jobban magam

2015. jún. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, annyi különbséggel, hogy én nagyon jól el vagyok egyedül, járok koncertekre, kiràndulni és mindig nagyon jól telik az idő, olvasok, zenèt hallgatok, netezek...így nem èrzem, hogy rossz lenne ez, hogy egyetlen barátom sincs, de mèg ismerős se igazàn. Ha majd èrzem a hiànyukat, akkor teszek lèpést felé, de most akárki probàlt közeledni, elutasítottam. Volt egy törèspont és azóta nem bízok az emberekben, a sok hülye liba meg csak felidegesít. Most tervezek nyaralni menni, szerintem az is szuper èlmény lesz, nem is èrtem miért nem szeretnek az emberek egy kicsit kikapcsolódni, pihenni, lazulni egyedül. 18/l
2015. jún. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!