Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha nem kellek...

Mit csináljak, ha nem kellek senkinek és nekem sincs szinte senkim, ráadásul sehonnan se hiányzom?

Figyelt kérdés

Valahogy azt hozta az élet számomra (talán az én hibámból/hozzállásom miatt), hogy ahogy felnőttem, mostanra nincs egyetlen barátom sem, sosem volt csajom, ráadásul nem értek semmihez se az életben. Egyszerűen össze-vissza fekszek meg kelek, van, hogy fenn vagyok hajnal 5-kor, de olyan is van, hogy délután 2-3 körül kelek (mint ma is). Bár nincs semmilyen betegségem, ennek ellenére se étvágyam, se energiám nincs semmihez. A motivációm bármilyen dolog iránt egyszerűen megszűnt, legbelül azt érzem, mintha kiüresedtem volna, tulajdonképpen nincs miért felkelnem. Ha egyik napról a másikra meghalnék, akkor szó szerint senkinek sem hiányoznék. Úgy is mondhatnám, hogy még a kutyának se kellek. (Mellékesen megjegyzem, hogy se kutyám, se macskám nincs.) Napról napra csak bámulom a tv-t, de azt se igazán tudatosan, amolyan értelmetlenül nézek ki a fejemből arra a sok semmire. Az is előfordul néha, hogy nem tudok tisztán visszaemlékezni az előző napokra, mintha romlana a memóriám.

Mit kezdjek magammal? Hová menjek? Kihez fordulhatnék a problémámmal? Hogyan tudnék változtatni az életemen?



2015. jún. 21. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus, ez depresszió gyanús.


Amúgy meg keress értelmet az életednek, kezdj el valamilyen tanfolyamot, legyen új hobbid, csinálj olyasmit ami tetszik és közben emberekkel is ismerkedhetsz.

Tűzz ki egyszerű célokat magad elé és teljesítsd őket. Menj el egy menhelyre és vigyél haza egy kiskedvencet.

2015. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Dolgozol? Szülők/testvérek?
2015. jún. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Öngyilkossági gondolataid is szoktak lenni?


Egyébként szerintem is depresszió az oka. Valószínű, hogy önállóan nem fog menni a kigyógyulás, én a helyedben meglátogatnék egy pszichológust és ő majd segít helyretenni az életedet.

2015. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress értelmet az életednek, mert ennek így tényleg nincs. kimozdulni nem kerül semmibe, vagy elmenni kondizni, vagy akármit, sőt, ha kimozdulsz, még ismeretséget is szerezhetsz. Távoli célok se ártanak, ha vannak, menj el tanulni, hogy legyen egy normális munkád, azzt sose késő elkezdeni. Ebből szerintem csak így lehet kijönni.
2015. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet:depresszió,szociális fóbia,kiégés(burn out),vagy ezek keveréke.Ezt megpróbálnák viselkedésterápiával vagy gyógyszerekkel kezelni.A pszichológus NEM alkalmaz gyógyszert,csak viselkedésterápiát,beszélgetéseket.A pszichiáter gyógyszeres kezeléshez nyúl általában.


1.Ki KELL alakítanod egy rendszert magadnak!

->Kelj fel reggel,először csak 11 óra környékén(bocsi,az délelőtt),és aztán vidd le 9-ig.Akkor amikor ez sikerült,akkor léphetsz tovább.

->Miután 9-kor felkeltél,moss fogat,öltözz fel,egyél reggelit(amit szeretsz),de ne túl sokat,csak,hogy délig tartson ki.

->Reggeli után gondold át a napi teendőidet,vagy azt,hogy hol tartassz a változtatásban,és gondold azt is át,hogy mik a céljaid az életben,és hogy vannak-e még céljaid?Mert biztos voltak.

->Miután mindent átgondoltál,nézd egy kicsit a tévét,vagy gépezz.Aztán ebédelj meg,délután egy kis pihenés után tudsz takarítani,sétálni,sportolni,hobbit keresni,vagy amihez kedved van,csak ne legyél mindig otthon bezárva(nekem sem tett jót,mert szerettem egyedül lenni,és az meg nem mindig jó,hiába szerettem,illetve szeretek).


->Ha megvolt a séta,vagy az aznapi program,akkor estefele csináld azt,amihez valóban kedved van:gépezz,tévézz.Ezek után készülődj a lefekvéshez(fogmosás,fürdés...stb.),és aztán feküdj le aludni!Alvás előtt gondold át,hogy aznap kint voltál a szabad levegőn,és hogy mennyire felfrissültél.


Eleinte egyedül fogod magad érezni,aztán szépen lassan rájössz,hogy nem is olyan nehéz jól érezni magad!

Ja,és menj pszichológushoz!!!!!!!!!! :DD

2015. jún. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is pszichológushoz kéne menned, én is mennék, csak sajnos így nyáron nekik is szünet van:(
2015. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
szerintem közönségbe kell járnod akik úgyan ilyen betegek
2015. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
coig
2015. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mindenki, azt írja, hogy pszihológus, ugyan! Menj el egy lovardába kérj egy lovas edzést vagy menj el egy állatmenhely telepére fogadj örökbe egy társat! A lovasedzéstől sikerélményed lesz, mert valamit jól csinálsz az állatka/ társ örökbe fogadásáróllól meg annyit hogy nem leszel egyedül! :)
2015. júl. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!