Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van más is aki egyáltalán nem...

Van más is aki egyáltalán nem találja helyét az emberek között?

Figyelt kérdés

Nyilván vannak. Egyszerűen nem tudtam milyen címet adjak a kérdésnek ehhez a leíráshoz.

Azon tűnődöm miért nem sikerült komolyabb baráti kapcsolatokat kialakítanom, és arra jutottam valahogy mintha nem egy síkon mozognánk. Az egy dolog hogy szellemileg nem sok emberrel vagyok közös nevezőn. Más világnézet, más az érdeklődési kör. Nem sok emberrel tudok azokról a dolgokról beszélni amik engem érdekelnek, például történelem, politika, keleti filozófia, kultúra... Nem azért mert ne lennének olyanok akiket valamelyik tárgy szintén érdekel, de az eltérő világnézet miatt olyannyira másképp látjuk és értékeljük ezeket hogy az több ellentétet szül, mint közös kapcsolódási pontot. Nem mintha az eltérő nézetek nem szülnének elég ellentétet a mindennapokban.

Hát ha már ennyit emlegettem ezt az eltérő világnézetet akkor megpróbálom kifejteni mikben is nyilvánul ez meg.

Ha történelemről van szó akkor én nem gondolom hogy a középiskolai tankönyvekben megfogalmazott állítások feltétlenül a kőbe vésett igazságot jelentenék. Sőt azt sem hogy a (jelenleg)konszenzussal elfogadott tudományos(vagy kevésbé tudományos) elméletek azok lennének, amennyiben tudományosan kifogásolhatóak, és bizonyítható az ellentéte vagy más megközelítése is egy témának.

Nem gondolom hogy politikát a főirányú média alapján kéne értékelni, sem azt hogy a filozófiát a liberális, elferdített,new age szagú köntösben kéne elfogadni.

Nem sok kultúrát látok, a jelen kor kulturálatlanságában, és ami van az sem az ami mögött reklám is áll.

A hétköznapokban ami irritál, hogy szerintem az korombeliek java része teljesen felborult, torz értékrenddel rendelkezik. A mentalitásuk is olyan mintha egy képzeletbeli világban élnének, céltalanul tengődnek. Akarni persze sok mindent akarnak, csak a van egy célom, meg "szeretnék ezt meg azt" szerintem nem ugyanaz.

Hogy értékesen töltsük együtt a szabadidőt meg szintén esélytelen. Unom hogy a legtöbb emberrel annyiban merül ki a közös program hogy beülünk valami kocsmába, beszélünk a semmiről aztán hazamegyünk. A semmiről beszélünk, mert ha valami komolyabb dolog felé terelném a beszélgetést akkor a válasz egy "aha" és megy tovább a hülyeség. Természetesen nem kell mindig hú de mély dolgokról beszélni, de a néha felmerül hogy valamelyikünknek netán valami problémája van akkor jó lenne ha nem egy "aha" lenne a válasz.

Nem gondolom hogy 19 évesen nekem állandóan a büdös kocsmában kéne ülnöm ha találkozni akarok valakivel és ne lehetne elmenni sportolni,túrázni valami programra, akárhova. És ezt nem azért mondom mert én egyáltalán nem iszok alkoholt, alkalomadtán jó, de nem hinném hogy anélkül valaki ne tudná jól érezni magát, vagy ha nem akkor ott valami baj van.

Na, remélem nagyjából körvonalazódott a probléma.

Amiért igazán pocsékul érzem már magam az az, hogy az elmúlt években megismertem 1-2 embert akivel hasonló a világnézetünk és az érdeklődési körünk is, viszont a nagy "egymásratalálással" járó kezdeti örömködés, meg lelkesedés után nem lett a dologból semmi. Egy ideig rendszeresen beszéltünk, aztán ritkábban meg kevésbé tartalmasan, amikor felvetettem hogy találkozhatnánk akkor mindig volt valami kifogás, a végén meg rájuk írtam és vissza sem írtak. Az okát azt nem értem, konfliktus nem volt köztünk és nem találkoztunk olyan sokszor hogy messzemenő következtetéseket vonjunk le egymásról, nekem szimpatikusak voltak, meg állítólag velem sem volt baj, de ennyi. Nem erőltetek senkire semmit, szóval én sem zargatom őket, csak nem értem. Nyilván ismerkedni kell tovább és akkor hátha lesz majd 1000-ből 1-nél kölcsönös szimpátia. Csak már nem tudom hol keressek tovább.

Jártam sportolni, aktívan politizáltam egy időben, iskolában, munkahelyen, interneten, programokon, különféle közösségekben is próbáltam már de sehol nem értettük egymást. Ezt ne úgy értsétek, hogy veszekedtünk meg ellenséges viszony volt köztünk. A legtöbb emberrel jól kijövök, elbeszélgetünk, kedvelem is őket, de mélyebb emberi kapcsolatok nem jönnek létre.

Van barátnőm és nagyon jó a kapcsolatunk, viszont a barátságok valahogy kimaradtak az életemből és ezt hiányolom.

Na szóval erre irányul a kérdés, hogy van-e itt olyan aki hasonló helyzetben van/volt?



2015. júl. 27. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Történelem, világnézet, filozófia, politika... ezek elég megosztó témák, nem csoda, hogy nem tudsz barátkozni, legfeljebb - csúnya szóval - "elv"-társakat szerezhetsz így. Beszélgess talán konkrétabb dolgokról, pl. egy filmről, egy könyvről, bármiről, ami érdekel, és nem ennyire elvont.
2015. júl. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jelen! Nagyon tetszik az írásod, hisz maximálisan megtaláltam benne önmagam keserű valóját. Könyvet írhatnék azokról a sztorikról, melyek során csalódtam valakiben, kinek én oly sok jót adtam. Ó, és a meg nem értettség szintén gyakori vendég nálam.

Félévet töltöttem megszakítás nélkül külföldön. Hazajövetelemkor SENKI nem várt a repülőtéren. Tán érdemesebb lemondanom az igaz barátság hiú ábrándjáról.


Veled mindenesetre szívesen beszélgetnék, ha te is így érzel, írj bátran üzenetet, s kérlek mellékeld, merre laksz!

Ha nem, akkor annyit üzennék, hogy tarts ki, mert sosem tudhatod, mely nap sétál be valaki az életedbe.. valaki, aki örökre megváltoztaja azt. A reményt s az álmaidat senki nem veheti el tőled!


22f

2015. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Hát ha még csak az lenne a probléma hogy nem vagyunk azonos véleményen. Engem ez még önmagában annyira nem is zavarna, nyitott vagyok értelmes vitákra. A szűk látókörűséggel van nagy bajom ilyenkor is. Azt elfogadom ha más véleménye van valakinek, de azt hogy lehülyéznek ha vitába merek szállni a véleményével már kevésbé...

Mindezt úgy hogy cáfolatot nem tud írni, hülye vagyok "mert csak".

Amúgy az a nagyobb probléma hogy ezekkel az emberekkel, akkor se leszünk barátok ha utcán beszélgetünk, vagy ha együtt kell lennünk hosszabb időn keresztül, és kerüljük ezeket a témákat.

2# Neked majd írok privátban

Köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 27. 18:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Oh, és még mielőtt vita lenne: én nem pontoztam le senkit. (Csak a korábbi tapasztalatok végett gondoltam megemlítem)
2015. júl. 27. 18:16
 5/7 anonim válasza:
Van
2015. júl. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én pontosan ilyen ember vagyok.
2015. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. A hétköznapokban szoktam egyedül érezni ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, de szerencsére van néhány barátom, akiket érdekelnek ezek és évente néhányszor tudok velük találkozni.

A több érdeklődési körről, több emberrel szoktam beszélgetni. Tehát az egyetemen, ahol vagyok, nincs senki, akivel mindenről lehetne. Külön szoktam az egyik barátommal a politikáról, külön a történelemről, stb.


Viszont, ha hosszabb távon nem tudok beszélgetni egy jó nagyot olyannal, akivel minden ilyenről lehet komplexen, akkor kicsit sivárnak érzem a gondolataim... :/ Facebook csoportokkal pedig az a baj, hogy általában minden ilyen jellegű csoport elhúz egy konkrét dolog felé és lényegében kialakul egy group, az új embereket meg kiutálják.

2015. okt. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!