Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depressziós lennék? Már nem...

Depressziós lennék? Már nem bírom. :' (

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Teljesen magányos vagyok, szeretet hiányom van, nincsenek barátaim, nincs senkim, szinte senki sem foglalkozik velem.. Nem kapok az élettől semmi jót sem, nincs értelme az életemnek, rakás szar az egész.

Barátnőm sincs, sosem volt még.. Senkitől sem kapok egy ölelést, pedig minden vágyam..Nem értem mi lehet velem a baj.

Monoton hétköznapok, hétvégék..

Ha nem vagyok suliban, egész nap a gép előtt ülök, zenét hallgatom, játszok. (Ha éppen nem edzek..) Ebből kiindulva nem egy irtó ronda srácnak kell elképzelni..

Egyszerűen már egy szomorú zene, vagy film képes "megsiratni", igaz hogy nem nevezhető sírásnak, pedig nagyon jo lenne ha tudnék, de az sem megy..

Sokszor vágom magam, szégyellem is nagyon.. Ez nem én vagyok.

Csomószor megfordul a fejemben az öngyilkosság, de egyszerűen arra sem vagyok képes.. Gondolva a szüleimre, na meg a félelem..

Kicsit össze-vissza írtam, csak irtam a gondolataimat..:')



2015. nov. 2. 21:30
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:

Szerintem neked szükséged van egy kis elméleti háttérre az ismerkedéshez.

Az emberi kapcsolatok, közösségek lélektana nagyon bonyolult, egy külön tudomány. Az emberek a kapcsolatteremtési képességüket öröklik, és szüleiktől tanulják el gyermekkorukban. Úgyhogy van aki eleve többet kapott, van a ki kevesebbet, de lehet rajta tudatosan is javítani és fejleszteni.

Az emberi kapcsolatok érdekekre és bizalomra épülnek. Sokan azt hiszik csak érdekekre, de úgy a kapcsolatok csak rövidtávon tarthatók fent.

Nagyon fontos, hogy minden embernek vannak problémái, és érdeklődésre valamint megértésre vágyik. A megértés a kulcsa minden kapcsolatnak. A bizalmat egy kapcsolat létesítésekor először is meg kell előlegezni, tehát valakinek el kell kezdeni nyitni a másik felé. Először egy kicsit,utána lépésről-lépésre egyre több mindent kell megosztani. Emellett bizalomgerjesztő módon kell viselkedni, hogy el is nyerd a másik ember bizalmát. Erre vannak íratlan szabályok, amiket mindenki érez, de kevesen vannak vele tudatosan tisztában. A kiszemelt ember felé sugároznod kell, hogy ő neked különleges, és máshogy bánsz vele, mint a többiekkel. Éreznie kell például, hogy másképpen beszélsz vele, amikor egyedül maradtok, mintha társaságban. Bizonyos témákat csak négyszemközt beszéltek meg, és közösségben utalást sem teszel ezekre. Mindig kész vagy neki segíteni, ha valamire szüksége van, stb.

Érthető, hogy nem mered senkinek elmondani a problémádat, de tudnod kell, hogy nem vagy ezzel egyedül. Mindenkinek vannak nagy gondjai és takargatnivalói, amiket szégyell mások előtt, de legbelül arra vágyik hogy ezt valakivel megossza és az megértse őt.

2015. nov. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
Hiába mind ez, ha önbizalom hiányos, szégyellős, zárkózott, visszahúzódó, vagyok.
2015. nov. 5. 12:59
 23/49 A kérdező kommentje:
Emiatt egyáltalán nem egyszerű ez nekem.. :(
2015. nov. 5. 13:01
 24/49 anonim ***** válasza:
Persze nem egyszerű ezeket átültetni a gyakorlatba. Az önbizalmat menet közben kell megszerezni. Amúgy biztos van olyan dolog, amiben jó vagy, és értél már el kisebb-nagyobb sikereket. Az ilyen témákban, ezeken a területeken biztos van valamennyi önbizalmad.
2015. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Nem jut eszembe semmilyen dolog igazából.. :/
2015. nov. 5. 13:56
 26/49 anonim ***** válasza:
Az iskolában milyen tanuló vagy? Nincsenek olyan tárgyak amiből kicsit jobb vagy? Tesiből? Írtad, hogy edzel.
2015. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

Olyan közepes tanuló vagyok, nem vagyok rossz, de nem is kitűnő.

Tesiből jó vagyok, igen, edzem. :)

2015. nov. 5. 15:20
 28/49 anonim ***** válasza:
Ha tesiből jó vagy, akkor biztos vannak gyengédebbek az osztályban, akik esetleg irigyelnek téged ebben. Ha hangot is adnak ennek, akkor ez már jó alkalom, hogy adj nekik egy-két jó tanácsot, és összebarátkoztatsz valakivel. Azon kívül biztos a lány osztályozásaid is figyelnek rád ha ügyes vagy és jól nézel ki. Meríts ebből önbizalmat.
2015. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

Na most igen, ebben van igazság, csak annyi a baj, hogy lány osztálytárs egy darab nincs.

Osztálytársakkal meg jól kijövök, de ők csak "sulis barátok".. :/

2015. nov. 5. 18:26
 30/49 anonim ***** válasza:
A sulis barátok közül nem tudnál valakit iskolán kívül elhívni találkozni? Beülni valahova iszogatni, vagy biliárdozni.
2015. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!