Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez vajon a kapitalista világné...

Ez vajon a kapitalista világnézet következménye?

Figyelt kérdés

Az oldal idősebb látogatói talán emlékeznek azokra az időkre, amikor semmi nehézséget nem okozott összekalapálni egy munkahelyi bulit. Sokszor névnap, születésnap se kellett hozzá. Csak spontán megtörtént. Valaki hozott egy demkó bort, valaki egy láda sört, valaki megfőzte a vegyespörit, és bent maradtunk beszélgetni, nótázni, s ha duhaj kedvünk véletlenül úgy hozta, valamelyikünk tanyájában folytattuk.

Ha valamelyikünk építkezett, biztos lehetett benne, hogy minden napra jut legalább két kolléga, maltert, betont keverni, még akkor is, ha nem szólt senkinek. Tudtunk egymás gondjáról-bajáról, segítettünk, vagy jobb híján a vállunkat tartottuk oda, hogy legyen hol elsírni a bánatát.

Aztán valamikor a rendszerváltás idején fordult a kocka. Elmagányosodtunk, már nem keressük egymás barátságát, elvagyunk a munkahelyen, de csak elvagyunk, s ezzel be is zárul a világunk.

A rendszerváltás előtt a család is összejárt. Testvérek unkatestvérek egyaránt. Nagyszüleinknél egy-egy disznóvágás, karácsony 30 főt is összecsődített. Mára sokukról semmit sem tudok, csak egy-egy közeli hozzátartozó temetésén látjuk egymást. Olyankor csodálkozva meredünk egymásra, pillanatokra felidéződik a múlt is, szia... szia... de jól nézel ki... frászt!... jöjjünk majd össze egyszer!... jó, jöjjünk. De persze soha em történik semmi, megy mindenki a maga útján.

Ezt vajon a rendszerváltás hozta, vagy egyébként is megtörtént volna?



2015. dec. 22. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez a bizonytalanság,ami ma van,úgy hiszem.
2015. dec. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem a rendszervaltas hozta a valtozast, hanem:

Politikai korrektseg a munkahelyen

Munkahelyi egeszseg es biztonsag

Hajsza a penzert, tobb legyen mint a szomszednak

Sztressz

Magas arak, sokkal nagyobb igenyek, Balaton mar nem jo, Jamaica kell.

2015. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha a rendszerváltás előtt és után éles különbséget tapasztalsz, akkor köze lehet hozzá. Mindenki rohan a dolgai után, sok az intéznivaló, a túlóra. Felteszem, bár nem dolgoztam 1990 előtt, nem féltette mindenki úgy az állását, mint mostanság.


Ehhez hozzátette a maga részét a technológia, a tv, okostelefon, internet elterjedése, ami furcsa mód éppen a szociális kapcsolatokat rombolta tovább. Egy nagyfokú elidegenedés tapasztalható a társadalomban, és sajnos én is azt veszem észre a közvetlen környezetemben, hogy senkinek semmire nincs ideje. Engem is beleértve.


Tenni lehet ellene, de ez soktényezős, szűk családi körben még megoldható az összejárás, de unokatestvére/nagybácsi szinten már jóval nehezebb.


Ennek ellenére csak magunkat hibáztathatjuk, hogy nem sikerült jobban alkalmazkodni a változásokhoz. Hogy meghalt bennünk valami.

2015. dec. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
2: fiatal lehetsz,ez anno is megvolt. Megmondom őszintén,ma már csak arról tudok beszélgetni,h ki mit akar venni. Szánalmas. Szeretem a hulló levelek színét,szeretem a vereseket,de kivel lehet beszélgetni ilyenekről?
2015. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
És szerintem ez igenis,ennek a világnézetnek a folyománya- mindent akarunk,MOST.
2015. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kapukon belüli munkanélküliség idején, amikor annak is kellett, hogy munkahelye legyen, aki nem akart melózni, össze lehetett hozni ezeket a bulikat. Most meg kifizetjük az árát is, a munkahelyen dolgozni kell (mit ad Isten:-)).

A családi összejárások változ(hat)nak az ember életkorával is, nem hiszem, hogy ennek sok köze van a rendszerváltáshoz. Sógornőmék háza bőven a 90-es években épült kalákában, ahogy tesómék házát is így újítottuk fel 2000 után, nálam is itt volt a család pár éve kérés nélkül.

2015. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor fiatal voltal, ma oreg vagy, ennyi.


A fiatalok ma is osszejarnak, bar a munkahelyen nem szokas a pialas, ez igaz.

2015. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ma mar a munkahelyen dolgozni jsrnak, nem szalonnazni es pialni. Regen be es kiblokkoltak, de termeles nem sok volt.

Ingyen Ma mar senki nem malterozik. Ha kell haz fizesd meg.

Bulizas ma tobbe kerul.

2015. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sokat gondolkodtam ezen a kérdésen én is (34 éves vagyok most) de én is azt tapasztaltam, hogy régen mindig összejártunk, most pedig minden kapcsolat megszakadni látszik...

Minden téren ezt tapasztalom és volt "szerencsém" látni, hogy művelődési ház üresen áll a nap nagy részében, szerveznének programokat, de nincs kinek...


Valaki, aki pár évvel idősebb nálam, mesélte, hogy gyerekkorában nem akart focizni, pedig lett volna kivel, tele voltak az utcák, kamaszként meg azt tapasztalta, hogy hirtelen eltűntek az utcáról akikkel lehetett volna focizni.

2015. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"most pedig minden kapcsolat megszakadni látszik... "


Mert 34 evesen nagyon sok embernek mar csaladja van, kisgyerekei. Persze hogy nem jarnak el ugy mint regen.

2015. dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!