Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Körülöttem mindenki sikeres,...

Körülöttem mindenki sikeres, én meg egy senki vagyok miért van ez?

Figyelt kérdés

Volt osztálytársaim többsége már diplomás gépészmérnök, vegyészmérnök, közgazdász stb. régebben ők mind jól tanultak az általánosban.


Én rosszul tanultam, nekem senki a szülim se mondták, miért is fontos a tanulás... Később a gyengén sikerült érettségi után egy technikusi osztában nyílt fel a szemem, egy tanárom szavaira hogy mekkora hülye voltam. Azt se tudtam, hogy létezik mérnök ember aki vígan megél a pénzéből és boldog.


Mostanában az önsajnálatban és abban lelem élvezetem, hogy más siker történeteit olvasgatom a neten, és másnap azt mondom tanulni fogok de sosincs ez így.


A szüleim közmunkások, állandóan balhézok velük utálom őket folyamatosan velem kötekednek... Mivel én szeretem a rendet ők viszont kuplerájt csinálnak folyton és piálnak sírnak, hogy nincs pénz de piára érdekes mindig tellik.

Néha az öngyilkosság gondolata is megfordul a fejemben.


2016. jan. 24. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Talàn nem találtad meg még azt amit igazán szeretnél. De teljesen megértem a helyzeted, ugyanebben a cipőben jàrok szinte
2016. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Mások sikere nem a te bukásod, ne hasonlítsd magad másokhoz. Nem kell mindenkinek diplomásnak lennie, ne ebben mérd a sikert.

Tanulási sosem késő, ha úgy döntesz még akár most is tudsz felvételizni vagy újra leérettségizni és utána felvételizni (munka mellett mondjuk inkább levelezőn).

2016. jan. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nem kell mindenkinek diplomásnak lennie, ne ebben mérd a sikert."


Bzony, nagyon igaz! Én se vagyok diplomás, egy sz.ros gimis érettségim van és mégis sikeresnek érzem magam: Van egy csodás feleségem és egy kislányom meg az imádott kutyusunkról se feledkezek el :) Régebben elég rossz munkahelyem volt, de a közelmúltban ez is megoldódott, úgyhogy nagyon szeretem a munkámat is. Nemrég volt oasztálytalálkozónk, mindenki sorolta hogy ilyen fontos, meg olyan fontos ember lett, ennyit keres annyit keres... én meg szégyenkezés nélkül megmondtam, hogy én minimálbért kapok, és csak egy egyszerű melós vagyok de nagyon szeretem amit csinálok és ott a család is, akkor mindegyik elkussolt. Erről ennyit.

2016. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire elkeseredett vagy, akkor érdemes lenne nyelvet tanulni és kimenni külföldre szerencsét próbálni (egy használható OKJ-s képzéssel persze többet érnél). Tényleg nem kell mindenkinek diplomásnak lenni, ráadásul az egyetemi tanulmányaidhoz elengedhetetlen a normális családi háttér, hacsak nem akarsz koliban/albérletben lakni és saját magadat finanszírozni. Szóval ilyen körülmények között nagy lelkierőre van szükség. Viszont az sem járható út, hogy vegetálsz és más sorsával foglalkozol, mert neked attól biztosan nem lesz jobb. Tényleg próbálj meg rövid időn belül változtatni (új érettségi aztán felvételi), ha a körülmények nem teszik lehetővé, akkor pedig irány Anglia lehetőleg egy normális szakmával. Egyébként fiú, vagy, lány vagy?
2016. jan. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!