Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ötletek, hogyan tudnám átvésze...

Ötletek, hogyan tudnám átvészelni a következő hónapokat? (Depresszió)

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok,és két éve elköltöztünk az ország Észak-keleti végéből a nyugatiba. Nagyon rosszul érzem magam itt.

Szociális beállítottságú vagyok,megőrülök egyedül. A költözés előtt nagyon klassz volt minden. Rengeteg barátom volt,rengeteg programot szerveztünk,paint-ball,gokart,nyáron strand,egész napos focizások kb 15-en,a helyi csapattal jártuk a megyét,szurkolóként,játékosként,a helyi NB1-es csapat meccseire is jártunk,aztán ahogy kezdtünk kamaszodni,jártunk esténként bárokba,kocsmákba és esténként iszogattunk,meccset néztünk,csajoztunk.

Ez azonban egyik pillanatról a másikra elmúlt. Ez egy kisváros,soha nem történik semmi,alig vannak fiatalok. A napjaim ugyanazzal telnek: reggel 6kor indulok suliba,egyedül a buszon,végigjövök 2 falun és ott vagyok. Minden nap van 8 órám + 2 külön óra (angol,matek,autóvezetés rááadásul a tanárok,az oktatóm is bunkó,türelmetlen.) Hazaérek este 6-ra és akkor tanuljak mert holnap 3 dolgozat,ráadásul itt az érettségi... Hétvégén nem tudom magam kipihenni,mert reggel 8-ra megyek autót vezetni,aztán a nap hátralévő részében a kertben kell segítenem. Azt érzem megőrülök. Barátnőm sincs 2 éve,pedig majd megőrülök 1 csajért. Eddig úgy oldottam meg,hogy havonta jártam haza vonattal a fél napos út ellenére,és buliztunk,csináltunk programokat. Azonban most jön az érettségi,és június közepéig nem tudok hazautazni. Ami akárhogyan is nézzük bő 4 hónap,és úgy érzem tönkremegyek. A szüleimmel nem lehet beszélni,mert apám nagyon sértődékeny és nem ért meg. Jövőre BP-en fogok egyetemre menni,szóval utána az egyetemi életet már nagyon várom,de ahhoz jó érettségi kellene,viszont idegileg padlón vagyok.

Valaki hasonló helyzetben? Mit tudnátok ajánlani?

18F


2016. febr. 7. 17:44
 1/3 anonim válasza:

A szüleid nem engednek haza, vagy magad döntötted el, hogy tanulni fogsz minden hétvégén? Hidd el, ha 1 hétvége kimarad a tanulásból, az semmit nem jelent. Annyit sztem megbeszélhetnél velük, vagy az oktatóddal is, hogy egy hétvégére (legyen jó előre kitűzve) hazamehess. (Pl: ha már most bejelented, hogy te február 26-28-ig igenis otthon leszel, mert úgy érzed, hogy jót tenne neked, nem hiszem, hogy ne hallgatnának az észérvekre.

Amúgy meg ne június közepével kalkulálj, hanem május közepével. Addigra vége az írásbeliknek, és úgysem fogsz a nap 24 órájában tanulni, ergo néhány napra simán hazautazhatsz. Tömegközlekedésen is tudsz tanulni, ha fél napos az út. Vagy hívd meg a barátaidat hozzátok, és dobjátok fel a kisvárost. :D Illetve, a legközelebbi nagyvárosba (csak van valami nem olyan messze) is be lehet menni szórakozni osztálytársaiddal, vagy a régi emberekkel, ha eljönnek. Fel a fejjel! Tapasztalatból mondom, hogy az egyetem tényleg sokkal jobb lesz, szabadabb leszel. Legalább ez motiváljon! :)

2016. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos választ! Igen ezt kihagytam,hogy az osztálytársaim falunapokra járnak,és a földig isszák magukat,a focit nem szeretik. :( A szüleim mondták,hogy most már nem mehetek az érettségiig sehová. Viszont édesanyám normális,őt talán meg tudnám győzni.
2016. febr. 7. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Másnak az egész élete így telt.


Mit sírsz itt.


Én nekem még barátaim sincsenek... Te legalább kipróbálhattad hogy milyen.

2016. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!