Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy kezdődő depresszióm van?

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt voltam már az, nagyon súlyosan, és sajnos mostanában megint kezdem érezni a tipikus jeleket, és fogalmam sincs, hogy mit tehetnék ellene. :(

Ti hogyan küzditek le a szomorúságot?


2016. febr. 22. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Mindig legyen világos szóljon a zene ,a depreszió szerintem nem létezik ez 1 kifogás hogy sajnáljanak és magad sajnáld ,,,minden reggel találj ki valami motivációt mit kell csinálnod lakáson belül ,hova kell menned intézkedni ,kényeztesd magad fürdővel kellemes zenével,ha nem lát senki :) akkor youtubon vannak nagyon jó kis tornák zenés tornák amik feldobnak, a lényeg mindig szóljon valami ne legyen csend és a világoság a lakásban nagyon fontos ,célok ,tervek mindig agyalj valamin amit megszeretnél valósitani amiért küzdeni kell ,ne gubóz be ,sétálj sokat ne maradj a lakásba ....saját tapasztalat ...minden nap tied a választás hogy melyik irányba forditod a fejed a sötét vagy a világosság felé
2016. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pl. itt ne tegyél fel ezzel kapcsolatos kérdéseket, mert ilyen válaszokat fogsz kapni, mint az első. Menj el pszichológushoz, ha nincs rá pénzed, akkor háziorvoshoz, vagy egyből pszichiáterhez.
2016. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

keresd meg az okot és szüntesd meg!

tudod mi az ok? tudod, hogyan szüntesd meg?


22F

2016. febr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Második válaszoló hát igen pont az ilyen emberek mint te olyanok miatt ne tegyen fel ilyen kérdést mert te mindjárt dokihoz küldöd ...aki majd jól ki ír neki pár dili bogyót ...10 ből 3-4 ember szenved időszakosan ilyen problémával nem lenne a földön annyi orvos annyi dili bogyó hogy mindenkit ezzel kezeljenek ....

Majd a kérdező eldönti ,gondolom azért irt ide hátha kap biztatást és nyilván nem akarja hogy legyógyszerezzék ,...nem debil a kérdező hogy ne tudná hogy orvosok is vannak a világon ....

Saját magam tapasztalatából irtam és nekem sikerült pozitiv gondolatokkal és amiket leirtam sikerült kilábalnom a depiből ,én olyan szintre eljutottam hogy csak ülltem 1 helybe napokat mintha súly lett volna a lábamon kezemen és mozdulatlanul ülltem néztem ki a fejemből és mély szomorúságot éreztem ,és saját magamtól sikerült ebből kilábalnom ,,dönthettem leszek 1 szerencsétlen zárkozott szomorú ember vagy teszek érte hogy változzon ....Elkezdtem célokat kitűzni ,tornázni zenét hallgatni ,sokat sétáltam munka után ,kerestem mások társaságát ,és azóta sem estem vissza ....és semmilyen gyógyszerre vagy dili dokira nem volt szükségem :)

Remélem kedves kérdező te sem engeded meg magadnak hogy dokihoz fajuljon a dolog ...te vagy a saját magad ura ..kezedben a döntés !! sok sikert :)

2016. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak hogy tisztázzuk a kettes válaszoló első körben pszichológust ajánlott és úgy látom nagy kavarc van itt a 4-es válaszoló fejében,mert a pszichológus semmiféle gyógyszert nem írhat fel. Másrészt van egy olyan tippem, hogy soha nem is volt pszichológusnál vagy pszichiáternél, mivel sose írnak fel elsőre gyógyszert csak ha tényleg szükséges. Az meg homeopátia szintű baromság, hogy a depresszió mint betegség nem létezik. És igenis nem szégyen segítséget kérni, nem véletlenül vannak szakemberek akik ilyesmivel foglalkoznak. Ha iskolába jársz valószínűleg az iskolának is van saját pszichológusa akihez ingyen fordulhatsz segítségért.
2016. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 elwera ***** válasza:

Van akinek csak együttérzésre, bíztatásra van szüksége ahhoz hogy élni tudjon. Hogy önmaga meg tudjon küzdeni a problémáival, hogy ki tudjon mászni a gödörből.


Nekem pl néha kell valaki, aki kirángat a hétköznapokból és máris jobb kedvem lesz, azután képes leszek véghez vinni az addig halogatott dolgaimat, és amikor minden könnyedén sikerül, akkor szárnyalok a boldogságtól.


Aztán persze vannak időszakok, amikor így bedőlök az árokba, képletesen, és nincsenek céljaim, nem érdekel semmi. Na akkor kell hogy valaki jöjjön és kicsit felébresszen.


Általában ezek a barátaim, és a párom, akik megteszik ezt nekem, talán tudtukon kívül is.

2016. febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Logika használattal.

Logika sose fog okot adni negatívra.

Változtass hozzáállásodon logika és logikus realizálás segítségével.

Ha kell segítség, írj nyugodtan.

2016. febr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!