Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valaki fiatal létére...

Ha valaki fiatal létére nagyon magányos akkor lehet hogy később depresszios lesz?

Figyelt kérdés
2016. febr. 22. 18:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az ember társas lény,tegyél érte hogy legyen legalább egy haverod.
2016. febr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
vannak haverjaim,de az mégse olyan mint egy társ
2016. febr. 25. 17:37
 13/18 anonim válasza:
Lehet igen
2016. febr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Lehet, főleg, ha nem hajlandó másokkal inni.
2016. febr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem!Én egész életemben egyedülálló voltam/vagyok,mert kicsi gyerekkoromtól kezdve nincsenek barátaim mert otthonűlő típus vagyok.A szüleimmel nem alakult ki jó gyerek-szülő viszony.Nem szerettek,nem gondoskodtak,stb.Párkapcsolatom sincs.Az első és egyetlen szerelmem,aki a házastársam is volt,meghalt 28 éves koromban,azóta teljesen egyedül vagyok.Egy gyermeket felneveltem,tehát benne vagyok a korban,de a nagy magányosságban sem lettem depressziós.Sőt,ha néha nagy ritkán mégis összejöttem a munkatársaimmal szalonnát sütni,nagyokat hülyültem,röhögtem!Vidám az alaptermészetem,gondolom ezért is birom elviselni a magányt.(Mostanában már ez sincs régóta,mármint a szalonna sütés)

Szóval teljesen egyén függő!És attól,hogy a szervezeted megbetegszik-e depresszióra.Értem ez alatt,pl.ha az agy nem jut elég omega3-hoz,kialakulhat a depresszió.Stb.Tehát,ha érzed magadon a depit kialakulni,szedjél jó minőségű omega3-at,vagy ha a pénztárcád megengedi,jó minőségű tengeri halat fogyassz hetente 2x,mondjuk lazacot.

Emellett járjál ide-oda,pl.vannak ingyenes filmklubok,rendezvények,kiállítások,ilyen helyeken lehet könnyen ismerkedni.Strand,fedett fürdő télen,és hasonló helyek.Ha nem bírod a magányt.

2016. febr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Egyedül kicsit érdekes lenne akárhova is elmenni.Én meg nem szoktam oda menni beszélgetni senkihez.Egy ronda pasihoz nem menne oda senkihez.
2016. febr. 27. 15:40
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy fiú vagy-e vagy lány,azt sem,hogy hány éves vagy.Azt viszont írod,hogy vannak haverjaid.Ez már egy jó kiindulási pont!A haverokkal el lehet menni ide-oda,s ha van beszédes és nem visszahúzódó a haverok között,megkérheted,hogy kezdeményezzen már beszélgetést az általad kiszemelt illetővel. Ne kifogásokat keress,hanem ha egyedül nem megy,akkor valamelyik haver segítségével indítsd be magad és kész!
2016. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A magányosság akkor válik depresszióvá,ha az egyén reménytelenül keres társat,társaságot.

Szépség:

Az ember szépsége nem a külső adottságok függvénye.

Az az ember,aki következetesen,és kitartóan a szép,és jó dolgokat kutatja,s élvezi azok fellelését,kialakul benne azok tükrözése,vagyis a szépség.Nem képes teljesen megváltoztatni külső adottságait,de szeme csillogása -az őt körülvevő szépségek,jóság miatt-elvonja a tekinteteket hátrányos külsőjéről.

(Természetesen,ez fordítva is működik.Hiába van valakinek arányos alakja,szép vonásai,ha hangja erőszakot,tekintete gyűlöletet áraszt.)

2016. febr. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!