Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha kapcsolatba kerülnék...

Ha kapcsolatba kerülnék Istennel, akkor tényleg nem érezném magam egyedül?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mondja ezt nekem állandóan, hogy váljak nyitottá az Istennel való kapcsolatra, mert akkor nem érezném a magányt soha többé, hiszen Isten mindig velem lenne.


De én valahogy ezt nem tudom "átérezni". Nekem arra lenne szükségem, hogy valaki néha fizikailag ott legyen velem, megöleljen. Valószínűleg én vagyok túl korlátolt, de Isten (ha van), nekem olyan megfoghatatlan.


Valaki volt ilyen helyzetben? Mármint, hogy sokszor érezte magát egyedül, és ennek hatására csökkent ez az érzés?


25/N


2016. márc. 14. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Zagyvaság...
2016. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Körülbelül úgy tudom ezt elképzelni, hogy simán meghülyülsz a magánytól és bemeséled magadnak ezt a hívő szarságot, konkrétan ebbe menekülsz...szerinted ez lehet megoldás ahelyett, hogy legyen valaki melletted és érezd a törődését?
2016. márc. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy magányos lennél. Ez olyan mintha azt mondanád, ha kapcsolatba kerülsz Istennel nincs szükséged vízre, mert nem lennél szomjas.
2016. márc. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

Én hívő keresztyén srác vagyok, és azt kell mondjam, hogy az ismerősödnek igaza van, mégpedig annyiban, hogy aki nyitott lesz Istenre, kialakít vele egy lelki kapcsolatot, azt tulajdonképpen bármi jó vagy rossz érheti az életben, tudja, hogy Isten kezében van, és nem történhet vele semmi olyan, amiről Isten ne tudna. És azt is tudja, hogy Isten szereti, és számíthat rá.


Viszont a fizikai közelséget nyilvánvalóan ez nem tudja pótolni, jól látod. Nekem is a fizikai közelség hiányzik a leginkább. Megvan az intenzív lelki közösségem Istennel, és ezért nagyon hálás vagyok, mert az életemet semennyire nem látom céltalannak, se tartalmatlannak. De a testiség azért természetesen nekem is elemi módon hiányzik.

2016. márc. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Huh...ne haragudj, de nagyon rossz ez a vallási maszlag.

A való életbeli kapcsolatokat semmi nem pótolhatja.

2016. márc. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló, hogy semmi más nem pótolja. De nem kell a másik tapasztalatát lemaszlagozni. Téged se maszlagoznak le.
2016. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 nyugodtan tedd,nem zavar:D

Nem rossz dolog a vallás,sok emberen segít,és segített,de sajnos megvan az árnyoldala is.

Én pedig hiszek,amiben akarok,ha nem haragszol.

2016. márc. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pont az utolsó mondatban van a lényeg...:D Megvan a magánvéleményed a vallásról is, bármi másról is. Másnak is megvan. Éppen ezért nem kell maszlagozni. Pláne ha nem vagy benne a témában. Az árnyoldallal pedig, azt hiszem, elég sokan tisztában vagyunk.
2016. márc. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ámen.
2016. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
hagyjuk mar a vallast agyilag idiotakat megfertőz es ebbe menekulnek. A nagy isteneket miert nincs ott mikor imadkoztok hogy pl egy eltunt gyerek előkeruljon (es nem kerul) stb de nem is erdekel semmi átmosott agyu válasza el se olvasom
2016. márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!