Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más városba való költözés...

Más városba való költözés segítene? 27/N

Figyelt kérdés

Lehet,nem a legjobb topik, de még ez volt a legalkalmasabb. 27 éves nő vagyok. Azt hittem, ha majd elköltözök a szüleimtől jobb lesz. Jobb is lett, de mégsem. Az otthoni nyomatszó légkörtől szabadultam csak meg. Pénzügyi területen dolgozom, amit nem szeretek, de ilyen végzettségem van. soha nem szerettem ezt a számviteli, könyveléses, bankos vonalat, de mikor elkezdtem az egyetemet, ki volt adva, vagy elvégzem, vagy kezek magammal amit akarok, de azt nem támogatják. Sajnos nem volt bennem elég akarat akkor, hogy a magam útján járjak. Munka mellett már csak maximum nyelvet tudok tanulni ( amit teszek is, és ebben örömömet lelem). A fizetésem arra elég, hogy kifizessem a lakbért, visszafogottan megéljek hónapról hónapra, és egy kicsit még félre is tegyek. Igazából nem lenne okom panaszra. Járok futni, sportolok. Hétvégente önkénteskedek az állatmenhelyen. Mindezeket csak azért írom, mert megteszek mindent, hogy úgymond megszínezzem az életem, amit mégis üresnek, monotonnak, és nyűgnek érzek. Pedig tudok örülni a kis dolgoknak, ha süt a nap, finomat eszek, stb. Talán a fásultsággal tudnám jellemezni. Elszürküléssel. Hétfőn azt várom hétvége legyen, hétvégén stresszelek, hogy mindjárt hétfő, reggelente várom, hogy leteljen a munkanap. Igazából ezek a szabadidős tevékenységek is inkább már csak muszáj jelleg, mert tudom, hogy ez tart össze.Sosem voltam az a nagy barátkozós, de azért mindig voltak emberek körülöttem. De az a pár jó barátom, aki volt, már elment ebből a városból,és bár tartjuk a kapcsolatot, az már nem olyan, mint amikor középiskolában és az egyetemen együtt voltunk. Pasim egy éve nincs komolyabb, azelőtt volt egy 5 éves kapcsolatom. De igazából nem is hiszem, hogy feltétlen az hiányozna. Egy kisvárosban élek, sajnos soha nem volt lehetőségem nagyon utazgatni. Félek, ha itt maradok, maximum majd férjhez megyek, szülök egy két gyereket, továbbra is utálni fogom a reggeleket és a hétfőt, és majd nekik is ezt adom át..és majd szépen még jobban beleszürkülök mindebbe, a lelkem meg meghal mielőtt a testem jönne..

na mindez nagyon negatív lett, de igen, sokszor már ezt érzem. Valamit változtatnom kell, de itt már nem segít egy két apró változtatás, úgy érzem. Budapestre gondoltam, más város nem hiszem, hogy nagy váltás lenne. Vagy valakinek valami ötlet?


2016. márc. 20. 01:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a problémák a lelkünkben vannak akkor ott kell megoldani.Különben bárhová költözöl magaddal viszed.
2016. márc. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
na ne mondd :) épp ez a gondom h nem tudom hogyan oldjam meg..
2016. márc. 20. 01:41
 3/15 A kérdező kommentje:
Én is ismerem a mondást, hogy csak égboltot vált, nem lelket, aki áthajózik a tengeren, mégsem tudom, mi mást tehetnék még.
2016. márc. 20. 01:41
 4/15 A kérdező kommentje:

és azért az is igaz, hogy új ingerekre van szükségem ( születésemtől itt éltem, és mint írtam, nem voltam nagyon sehol még)

azért egy környezetváltozás talán pozitívan hatna a lelkemre is. talán.

2016. márc. 20. 01:43
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem mondtam,hogy ne költözz el.Új környezet új emberek,új lehetőség,hogy hátrahagyd ami unalmas.Ha erre vágysz bátran tedd meg.
2016. márc. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 TR75 ***** válasza:

Nem tudom, milyenek az anyagi lehetőségeid, nem akarok a pénztárcádban kutakodni, de ha megteheted, hogy költözz, hát tedd meg :-)

Sajnos az a helyzet, hogy új életet kezdeni nagyon nehéz annak, akinek nincs tartaléka. Egy-egy rosszul megválasztott szakma képes az embert az életben olyan vágányra terelni, ahonnan legalábbis szinte csak emberfeletti erőfeszítésekkel lehet másfelé menni.

Megteheted azt is, hogy ugródeszkának tekinted a jelenlegi helyzetet, igyekszel félrerakni, vagy keresni valami tanfolyamot. Mondanám, hogy a második szakma ma már ingyenes, de azért az sem mindegy, hogy mi lenne az, és a választék finoman szólva is szegényes. Viszont van egy diplomád, szerintem valami másoddiploma után kellene nézned :-)

2016. márc. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Egy-egy rosszul megválasztott szakma képes az embert az életben olyan vágányra terelni, ahonnan legalábbis szinte csak emberfeletti erőfeszítésekkel lehet másfelé menni. "


Maximálisan egyetértek. Sajnos nálam is ez a helyzet.

Másoddiploma nem jó ötlet, mivel csak ilyen vonalon tudnék továbbtanulni, azt meg nem akarok. Nagyon más az a vonal, amit el tudnék képzelni,és igazából elég ködös is, nem egy kiforrott elképzelés. Állatok, emberek, humán terület, művészetek,stb. kutatói terület is érdeket mindig, gimnáziumban ..de hát ennek vége szakadt a közgázzal.

Anyagi helyzetem olyan, hogy épp egy költözés beleférne, van egy kocsim, azt el tudom adni..de be kell jönnie mert ennyi a tartalékom.

Budapesten talán a tanfolyami lehetőség is több, ismerkedni is jobban tudok, azért gondoltam a költözésre. Bár eleve vidéki lány vagyok, nem nagyvárosi, de csak átmeneti állapotnak tekinteném...míg rájövök mit hogyan kellene. Itt ezt nem találtam eddig.

2016. márc. 20. 02:29
 8/15 TR75 ***** válasza:

Hát igen, amit kifelejtettem, az a vidék-főváros ellentét, egyértelműen vízfejű országban élünk, ahol vidéken sokkal-sokkal kevesebb a lehetőség. Én egy kb. 35-40 ezres városban élek, elképesztő punnyadás van itt, munkaügyi téren siralmas az egész, pedig nem a legszegényebb régió. Sokan mennek innen külföldre, és az önkormányzat nem képes ezt megállítani. Munkahelyváltáskor szinte csak olyan helyre lehet menni, amit már ismer az ember (oké, most nem diplomás helyekről beszélek, hanem annál alacsonyabb kategóriákról).

Nem tudom, hogy megy ez a másoddiploma dolog, szerintem mégis érdemes lenne szétnézned, egy diplomával a kezedben könnyebb egy másodikat megszerezned, mint az elsőt volt. Fiatal vagy, a pályád elején, keresd meg a váltás lehetőségét, akár csak egy költözéssel, mert 40 felé már szinte lehetetlen lesz (bármit is mondanak a rózsaszín történetek, mert kivételek mindig vannak, de mivel azok a kivételek, arányukban sokkal kevesebben vannak, mint a nagy többség).

Ha van saját lakásod, azt esetleg ki is tudod adni, ha elköltözöl, az is többletbevétel.

2016. márc. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Gugu Gabor ***** válasza:

Lehet hogy segíteni fog, minden esetre nagy és komoly lépés, nem lessz könnyű dolgod főleg az első időkben. Tarts ki, ne várj az első héten csodát, gondold átt alapossan készülj fel és menni fog :)

Az hogy változtass az életeden csak akaraterő kérdése ahogy fent is írták, csak ne kapkodd el.

2016. márc. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hidd el, alaposan körülnéztem én már a másoddiplomás képzés, olyan, ami érdekelne NINCS. Illetve persze van, csak ahhoz az én diplomám nem jó alapnak. Persze itt a környékünkön meg még úgy sincs.

Nagyon köszönöm az inspiráló, erőt adó válaszokat, féltem, hogy lesz aki beszól, hogy jó dolgában nem tudja mit csinál, és más választ nem kapok..

Azt nem tudom, hogy jó döntés-e, de egyet tudok: ha itt maradok, nagy a valószínűsége, hogy 40 évesen azt fogom majd mondani: ha én még egyszer 27 éves lehetnék...így is sokszor kapom magam azon, mikor reggelente készülök a napi sz*pórollere, hogy ha 10 évvel fiatalabb lennék, akkor tuti nem érdekelne mit mondanának a szüleim, azt tanulnám, ami érdekelt volna, és nem itt tartanék. Szóval azt akarom megelőzni, hogy még 10 év múlva is csak itt tartsak, még ha egyelőre a költözésen kívül nincs jobb és több ötletem.

2016. márc. 20. 03:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!