Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más városba való költözés...

Más városba való költözés segítene? 27/N

Figyelt kérdés

Lehet,nem a legjobb topik, de még ez volt a legalkalmasabb. 27 éves nő vagyok. Azt hittem, ha majd elköltözök a szüleimtől jobb lesz. Jobb is lett, de mégsem. Az otthoni nyomatszó légkörtől szabadultam csak meg. Pénzügyi területen dolgozom, amit nem szeretek, de ilyen végzettségem van. soha nem szerettem ezt a számviteli, könyveléses, bankos vonalat, de mikor elkezdtem az egyetemet, ki volt adva, vagy elvégzem, vagy kezek magammal amit akarok, de azt nem támogatják. Sajnos nem volt bennem elég akarat akkor, hogy a magam útján járjak. Munka mellett már csak maximum nyelvet tudok tanulni ( amit teszek is, és ebben örömömet lelem). A fizetésem arra elég, hogy kifizessem a lakbért, visszafogottan megéljek hónapról hónapra, és egy kicsit még félre is tegyek. Igazából nem lenne okom panaszra. Járok futni, sportolok. Hétvégente önkénteskedek az állatmenhelyen. Mindezeket csak azért írom, mert megteszek mindent, hogy úgymond megszínezzem az életem, amit mégis üresnek, monotonnak, és nyűgnek érzek. Pedig tudok örülni a kis dolgoknak, ha süt a nap, finomat eszek, stb. Talán a fásultsággal tudnám jellemezni. Elszürküléssel. Hétfőn azt várom hétvége legyen, hétvégén stresszelek, hogy mindjárt hétfő, reggelente várom, hogy leteljen a munkanap. Igazából ezek a szabadidős tevékenységek is inkább már csak muszáj jelleg, mert tudom, hogy ez tart össze.Sosem voltam az a nagy barátkozós, de azért mindig voltak emberek körülöttem. De az a pár jó barátom, aki volt, már elment ebből a városból,és bár tartjuk a kapcsolatot, az már nem olyan, mint amikor középiskolában és az egyetemen együtt voltunk. Pasim egy éve nincs komolyabb, azelőtt volt egy 5 éves kapcsolatom. De igazából nem is hiszem, hogy feltétlen az hiányozna. Egy kisvárosban élek, sajnos soha nem volt lehetőségem nagyon utazgatni. Félek, ha itt maradok, maximum majd férjhez megyek, szülök egy két gyereket, továbbra is utálni fogom a reggeleket és a hétfőt, és majd nekik is ezt adom át..és majd szépen még jobban beleszürkülök mindebbe, a lelkem meg meghal mielőtt a testem jönne..

na mindez nagyon negatív lett, de igen, sokszor már ezt érzem. Valamit változtatnom kell, de itt már nem segít egy két apró változtatás, úgy érzem. Budapestre gondoltam, más város nem hiszem, hogy nagy váltás lenne. Vagy valakinek valami ötlet?


2016. márc. 20. 01:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Hidd el, alaposan körülnéztem én már a másoddiplomás képzés, olyan, ami érdekelne NINCS"

na ez elég sutára sikerült, így akartam írni: hidd el, alaposan már körülnéztem és nincs olyan másoddiplomás képzés ami érdekelne, és meg is felel hozzá alapnak a már meglévő diplomám...

látszik, hogy fáradt vagyok, de mostanában az alvás sem megy, rémálmodok, felriadok, szerintem mind ettől a helyzettől.

2016. márc. 20. 03:14
 12/15 Gugu Gabor ***** válasza:

Elsőnek ezt felejtsd el!


Baromira nem számít mi történt régen, vagy mit csináltál volna másképpen.


Most pedig huzás aludni! :)


(Kiszólt a gödör a lyukból)

2016. márc. 20. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 TR75 ***** válasza:
Értettem elsőre is ;-)
2016. márc. 20. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon át kéne rágnod magad a szakokon, utánanézni hogy ki mit csinál pontosan. 27 évesen vagy felette sem gáz újrakezdeni mindent, sőt még lehet egy koliba is be tudsz kerülni és akkor a pénzügyi dolgok kicsit kevésbé lesznek akadályozó tényezők. És szerintem merj nagyot álmodni. Tölts el pár hetet amikor nem foglalkozol semmivel, vegyél ki szabadságot, utazz el valahova, aztán gondold át a dolgokat. Sokszor szerintem akkor lehet igazán rájönni arra, hogy mit akar az ember az élettől ha nem gondol rá és csak kikapcsolódik
2016. márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Néhány dolog, amit érdemes átgondolni:

1. Budapesten az a probléma, hogy rettenetesen szennyezett a belvárosban a levegő. A külterületek alkalmasak lehetnek.

2. A repteret érdemes elkerülni, mert sok a rákos beteg, mint kiderült kiengedték a repülők a kerozint a levegőbe.

3. Nem tudom melyik városban élsz, de ezt érdemes alaposan átgondolni. Ha szép helyen élsz, akkor nem éri meg.

4. Ami a munkát illeti: általában nagy fizetésért vagy diplomást, vagy tapasztalt munkavállalót vagy több nyelven beszélő kollégákat keresnek.

5. Ha valaki olyan szakmában dolgozik, amit nem szeret és nem érdekel, az betegség forrása lehet.

2016. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!