Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kitörni a magánybòl?

Kitörni a magánybòl?

Figyelt kérdés

Közèpsuli utàn nagyon leèpültek a baràti kapcsolataim, szinte csak netes ismeröseim vannak, valòs egy sem.

Hogy lehet ebböl kitörni? Màr teljesen elfelejtettem hogy lehet kapcsolatot èpíteni a valò vilàgban



2016. máj. 2. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég egyszerű pedig, net helyett elmész és ismerkedsz valahol, bárhol.
2016. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem egyszerű. Könnyebb 100 embert megismerni, ha van már 2 barátod, mint 1-et, ha 0 van.


Szerintem csináld fokozatosan. Válassz egy sportklubot, ami tetszik, vagy pl. kirándulni járó társaságokat pl. setafika.hu vagy turatars.com. Csomó olyan program van, ahová sok ember jön és nem ismerik egymást, direkt azért hirdeti vki mert például most lett túravezető és gyakorolni szeretne, vagy simán csak szeret szervezni.


A túrázós emberek egyébként amúgy is kedvesek, de nem faggatózók, van közöttük sok különc is, megszokták, hogy mindenkinek megvan a maga élete.


Biztos másfajta programokból is van ilyen, de én kirándulós vagyok, ezeket ismerem.


Ha elmentél valahová, akkor nem kell rögtön a legjobb barátot keresni, sem elmondani magadról, hogy nincs egy barátod se, és most keresel emberi kapcsolatokat, mert az ijesztő lehet másoknak, félhetnek, hogy utána ismeretlenül nagyon beléjük fogsz kapaszkodni.


Mondhatod, hogy most tetszett meg a természetjárás, Nálatok nem volt divat a családban, vagy régen sokat kirándultatok és most újra megjött a kedved, de még kirándulós-barátokat nem ismersz.


Ha több különböző programra jársz, mesélhetsz az egyik embereknek a másik emberekről v programról, pl a kirándulósnak arról, hogy tegnap jól elfáradtál a jóga/foci stb edzésen. Ha valaki szimpatkus, ne kezeld rögtön a barátodnak (ezekben a közösségekben amúgy ezt nem is várják el), hanem kérdezd meg, legközelebb melyik programra megy, vagy tud-e javasolni valamilyen szép látnivalót.


Ne válogass az emberek között, mert a felnőttek más szempontok szerint is nézik egymást, ezt meg kell szokni. Pl lehet, hogy egy idősebb ember kezdetben nem az a beszélgetőpartner, akire vágysz, de lehet, hogy legközelebb kiderül, hogy egy egész csapat fiatal barátja van (pl mert gyógynövény termesztő és tanít másokat vagy bármi), ne szelektálj a beszélgetések szintjén foglalkozás vagy érdeklődési kör vagy stílus vagy bármi szerint, hanem mindenkivel, aki vevő rá, válts pár szót. Természetesen a szorosabb kapcsolatoknál már válogasd meg őket (pl lányként ne találkozz kettesben egy idősebb pasival vagy ne menj olyan társaságba külön programra, ami egyértelműen nem tetszik).


Bármi is a program, mutass iránta érdeklődést, pl ha a Pilisba mentek, olvasd el előtte a neten, vagy vegyél egy olcsóbb könyvet róla.


Sportok közül felnőtteknek nagyon jó a jóga, torna minden formája, egy idő után biztos lesz miről beszélni a többiekkel, persze ott sem rögtön lecsapni kell valakire. Ideális a kajak/kenu/evezés, jófej emberek járnak, mindig másokkal lehet egy hajóban lenni, nem kell közben beszélgetni, de élmény és közben szabad levegőn is vagy.


És legyél türelmes, a kapcsolatok lassan épülnek.


Remélem, segítettem valamit.

2016. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. máj. 3. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!