Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék ebből kitörni?

Hogyan tudnék ebből kitörni?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni. 23 éves vagyok, mindig jó tanuló és rendkívül becsvágyó voltam. A szüleim sikeres üzletemberek. Én azonban kamaszkorom vége óta egyre kevésbé találom a helyemet. Nem sikerült megvalósítanom önmagamat. Itthon mindent, de tényleg mindent megkapok, minden nap főznek rám, takarítanak, kimossák a ruháimat, stb. Szinte semmi elvárás velem szemben. Nem nagyon járok sehova, nincs életem. Úgy érzem, valami nagyot kéne alkotnom végre, le kéne tennem valamit az asztalra, pl. külföldön kéne tanulnom (tanultam, de idő előtt hazajöttem), vagy egyáltalán, kéne valamit nyújtanom a képességeimből, de egyre kevésbé érzem magam képesnek rá. Nem értem, mi történik velem. Egész nap itthon penészedek, gépezek és alszom, mint valami szellem. Apám szeretné, ha folytatnám, amit ő csinál, de én nem akarom. Nem tudom, mit akarok. Semminek nincs tétje az életemben, semmire nem vagyok rákényszerítve. Le se tudom írni, mennyire nyomasztó ez. SEMMI nem történik az életemben. Itthon vagyok, gépezgetek, tévézgetek és kész. Egyetem utolsó évében vagyok, készülök valamennyit, aztán szívok egy csomót a halogatásom miatt és szevasz. Kollégiumba kellett volna költöznöm. Egy szégyennek érzem az egész életemet.


Nem tudom, miért írtam ezt le, tudom, hogy igazából ez nem kérdés. Ha bárkinek van valami benyomása, gondolata, szívesen elolvasom.


2016. márc. 17. 22:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Miért nem keresel valami hobbit? Vagy vállalj önkéntességet, a saját önbecsülésed is nő attól, hogy önzetlenül jót teszel másokkal.
2016. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem erre vágyom. Én nem így működök. Elismerésre vágyom, arra, hogy felnézzenek rám, és valami olyan helyen legyek, ami számít. Így lennék büszke önmagamra.


Mint írtam, tanultam egy külföldi elitegyetemen, az ilyen volt. Sajnos azonban valamiért nem bírtam, nem éreztem jól magam, ezért vissza kellett térnem.

2016. márc. 17. 22:47
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Mindenkinek el kell kezdeni valahonnan. Az ügyvezető igazgató sem így kezdi hogy mindenki felnéz rá.

Kissé sokat vársz ahhoz képest, hogy nem csinálsz semmit.

Keress munkát, olyat ami a diplomádhoz méltó. Vagytanulj tovább és menj ki ösztöndíjjal. Mi nem tudjuk, hogy gondolkodsz és mit akarsz. Már ha tényleg akarod.

2016. márc. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%
betegek vagytok ,ti gazdagok,ha megvan mindenetek akkor az a baj!
2016. márc. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
Jaj, ezt nagyon bírom a panaszkodókban. Oldalakon át nyígnak, hogy üres az életük és jaj de szenvednek és mittudomén... de ha felkínálod neki a megoldást, hogy a felesleges idődet fordítsd jóra, segíts másoknak, akkor millió kifogást sorolnak. Akkor ha nem is akarod felemelni a feneked, semmi baj, fetrengj és vergődj a gép előtt, de akkor minek panaszkodsz? Mit vársz, csodát? Valaki más dolgozik helyetted, de mégis te érezd tőle hasznosnak magad..?
2016. márc. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Jaj, ezt nagyon bírom a panaszkodókban. Oldalakon át nyígnak, hogy üres az életük és jaj de szenvednek és mittudomén... de ha felkínálod neki a megoldást, hogy a felesleges idődet fordítsd jóra, segíts másoknak, akkor millió kifogást sorolnak. "



1. Nem felesleges az időm. Egy csomó dolgot kéne egyszerre csinálnom, pl. a szakdolgozatomat, hogy mást ne mondjak. A probléma nem az, hogy nincs dolgom, hanem, hogy egyik sem okoz örömet, egyik se motivál igazán, és sok mindennek nem látom értelmét.


2. Az önkéntesség jó dolog, ha már úgy-ahogy egyenesbe jövök, de úgy érzem, számomra most nem ez lenne a megoldás. Valami produktívat, értelmeset kéne tennem. De a legfőbb gond az, hogy nem motivál semmi. Kifogytam az üzemanyagból.

2016. márc. 18. 00:59
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Felnézni egy emberre akkor lehet, ha hiteles. Ha nem azt csinálod amit szeretsz, akkor hiteles sem lehetsz, ergo felnézni sem fognak rád. Még anyád sem.

Meg kell találnod azt, ami igazán motívál, még ha pénzt nem is hoz a konyhára.

Ki kell mozdulnod. Máshogy nem megy.

2016. márc. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Mi az amit szeretsz csinálni? amivel szívesen foglalkozol?

hobbijaid?


23F

2016. márc. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerinted az önkéntesség nem produktív és értelmes? Akkor nem tudom számodra mit jelentenek ezek a fogalmak. Főigazgató akarsz lenni holnapra, vagy mi?
2016. márc. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Szerinted az önkéntesség nem produktív és értelmes?"


De igen, csak számomra nem jelent előrelépést.


"Akkor nem tudom számodra mit jelentenek ezek a fogalmak. Főigazgató akarsz lenni holnapra, vagy mi?"


Számomra értelmes lenne mondjuk egy TDK-helyezés, egy olyan szakdolgozat, amit publikálni lehet az egyetemi folyóiratba, vagy egy jó társaságba tartozás, ahol kiváló kapcsolatokat építhetek, pl. egy szakkoli. Ezekhez mind az kéne, hogy az érdeklődésemnek megfelelő helyen legyek. Ezért mondom, hogy nem tudom, hogyan oldjam most ezt meg.

2016. márc. 18. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!