Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincsenek barátaim. Mit tegyek?

Nincsenek barátaim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és magányosnak érzem magam. Általános suliban voltak barátaim, de miután elballagtam, már senkivel nem tartom a kapcsolatot, mert úgy érzem, hogy nincs szükségük rám, és nekem se rájuk. Az új osztályomban van kb. 10 ember, akivel jóban vagyok, de őket sem nevezném barátnak, inkább "havernak". Volt egy legjobb barátnőm, aki folyton negatív volt, és mindegyik találkozásunkkor lehúzott a negatív stílusával, és ha sikerült nekem elérnem valamit az életben, pl. felvettek abba a suliba, ahova nagyon akartam menni, akkor nem örült neki, hanem rögtön kifogásokat keresett, hogy ez a suli ilyen rossz, meg olyan rossz, és ebből már elegem lett, ezért már ő sincs benne az életemben. Egyszerűen nem szerettem vele találkozgatni, mert nem éreztem jól magam a társaságában. Most nincs senkim, akivel mindent megoszthatnék, csak a családom van, de velük se olyan fényes a kapcsolatom, a szüleimmel nem igen beszélgetünk, és a többi családtagom meg csak úgy van. Nagyon kezdem azt érezni, hogy megfojt a magány, és az egyedüllét. Hétvégente általában ülök a szobámban, és olvasok, vagy gépezek, meg tanulok, vagy elmegyünk anyumékkal valahova, és ennyi. Szükségem lenne egy barátra, hogyan tudok barátokat szerezni?
2016. máj. 21. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Keres valami hoppit
2016. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
42%
Nem tudom, hogy az anyagi háttered mennyire engedi, de például én az igaz barátaimat a sportom által ismertem meg. Szerintem ez sokat segíthet, de ha más nincs, akkor talán kipróbálhatnál facebookon egy olyan csoportot keresni, ahol hozzád hasonlóak szeretnének barátokat gyűjteni és esetleg hasonló az érdeklődési körük, mint neked. Remélem tudtam segíteni. :)
2016. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ember legtöbbször az emberek között is magányos ...

Ha igaz barátot akarsz abból nagyon kevés van , 20 emberből 1 ha életében magának mondhat egy igaz barátot ... de ez az emberek hibája , a szám lehetne sokkal kedvezőbb is csak sajnos az emberek már elfelejtették a "megszelidítés" fogalmát , felszínes kapcsolatokat építenek és azt hiszik nem magányosak pedig belül szomorúak , az emberek folyton keresnek valamit , ide oda mennek de mégsem találnak semmit , a gyerekek tudják csak hogy mit keresnek , időt vesztegetnek egy rongybabára, amitől egyszerre nagyon fontos lesz az a rongybaba, és ha elveszik tőlük, sírnak...

2016. máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

azt írtad,hogy 10 emberrel jóban vagy az osztályból.

találjatok ki közös programokat.

jobban meg lehet ismerni a másikat a sulin kívül. biztos van olyan, akinek a személyisége illik a tiédhez és jól kijönnétek.

meg ha a volt osztályodból voltak barátaid, akkor ott is érdemes gondolkozni,hogy valakivel nem -e éleszted fel a kapcsolatot, akivel érdemes lenne, mert jól kijöttetek.

de akár új barátokat is kereshetsz. nem tudom hol laktok(panel/kertes), de biztosan vannak hasonló korú szomszédaid. velük nem vagy jóban?

vagy beiratkoznál egy tanfolyamra, szakköre stb és ott ismerkednél?

mert ez így tényleg rossz lehet.

amúgy nekem sincs sok barátnőm, de legalább van barátom meg pár haver szintű barátnő.

2016. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben vagyok: negatív, energiavámpír "legjobb barátnő", 9-10 haver.

A "haverokkal" már-már azért sikerült egy szorosabb kapcsolatot kialakítani, eljárunk, ajándékozunk, sokat vagyunk együtt 10-en, és párosával/hármasával is.


A másik, hogy olyan helyre mész, ahol valószínűleg hasonló érdeklődésű emberekkel fogsz találkozni. Keress egy hobbit, amit szeretsz űzni, és csináld "emberek között".


Sok sikert :)

2016. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha dumálnál, írj rám, de írd bele, melyik kérdésnél írtam kommentet, mert elfelejtem. :D
2016. máj. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!