Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy rettegek ettől? Esetleg van még valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Sosem voltam nagyon nyitott személyiség, ha nincs mellettem valaki, aki "húz", hajlamos vagyok teljesen begubózni, kapcsolatokat is elég nehezen létesítek. Ezzel eddig nem volt nagy probléma, mert itthon megvan a baráti kör. Viszont most érettségiztem, továbbtanulok, elköltözök itthonról. Nagyon úgy néz ki, hogy a városba, ahová megyek, egy ismerősöm sem jön. Így viszont teljesen egyedül fogok maradni, és ettől nagyon félek. Ez normális? Hogyan küzdjem le?

2016. júl. 11. 16:32
 1/6 Roland G. ***** válasza:
Rettegni nem kell,de persze az normális ha kicsit parázol,de biztos meg fogsz ismerkedni emberekkel.Szóval nyugi!
2016. júl. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Blade Bone ***** válasza:
Én úgy állnék a dologhoz, hogy mivel város, több az ember, nagyobb eséllyel találok majd magamhoz hasonló barátokat. :) Biztos beiratkoznék konditerembe, vagy valami hasonlóba, plusz keresnék még a közelben olyan helyeket, amik barátságosak, normális alkalmazottakkal és ott is próbálnék kapcsolatokat teremteni, érdeklődni a környékről stb... Aztán ha már egy ideje pl egy helyre járnék, odamennék olyan emberekhez, akiket sűrűbben látni és megpróbálnék velük is beszélgetni. :) Tovább meg alakulna csak valahogy. :)
2016. júl. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Rettegni egyáltalán nem normális.

Realizáld, nincs okod rá.

2016. júl. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy kis egészséges félelem van benned, mert még ismeretlen számodra az új környezet. Majd megszokod. Lesznek barátok ott.
2016. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

arra gondolj, hogy azok az embereknek, akik most kezdik a felsőoktatást, nagyon nagy részük hasonló szituációban van, mint te (máshonnan jöttek, kiszakadnak a családból, az új helyen nincsenek ismerőseik)


Amit tehetsz:


nem egyedül vagy albérletben, hanem

-lakótársakkal

-koleszba mész

-gólyatáborba mész

-nyitott vagy kapcsolatokra

-elmész bulikba, ivászatokra, rendezvényekre

-sportolsz csapatsportokat


ez mind segít az elmagányosodás ellen. tudatosan készülj erre, és sikerülni fog.


Még mindig könnyebb, mintha külföldre mennél, velem az volt, többször az összeomlás határára kerültem, de aztán kibírtam, és minden rendbe jött. :D

2016. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
legy nyugodt ne stresszelj bizonyara mindenki idegeskedik mert uj hely uj baratok szoval szerintem tok normalis
2016. aug. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!