Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért gáz az, ha valaki...

Miért gáz az, ha valaki egyedül megy moziba?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Amikor épp nincs jobb dolgom, és kedvem van szoktam moziba menni. Akárhány moziba megyek, mindig kérdezi a jegyáros, hogy "csak 1 jegy lesz?".


Miért kellene csoportosan moziba járni? Ha valaki egy kis kikapcsolódásra vágyik egyedül, mert mindig sok emberrel van körülvéve, miért néznek furán emiatt?


2016. júl. 12. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem gáz, de általában többen mennek azért kérdi


23F

2016. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdezi, hogy csak egy jegyet kérsz-e, mert a több jegy többször annyiba kerül...

Nem gondolja ő sem gáznak, csak ez a munkája, hogy megkérdezze mit parancsol a vendég. lol

2016. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Inessential ***** válasza:
100%

Normális emberek között ez nem gáz.

A pénztáros pedig nem azért kérdezi meg, mert gáznak tartja, hanem mert az az általános, hogy társaságok, párok vesznek jegyet, ezért megkérdezi, hogy egyedül vagy-e.

2016. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De úgy szoktam kezdeni a mondanivalómat köszönés után, hogy: EGY diákjegyet kérek.
2016. júl. 12. 11:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy Mekiben vásárolsz, mindegy hogy egy sajtburgert kérsz, vagy három komplett menüt, mindig megkérdezik, hogy adhatnak-e még valamit. És nem azért mert esetleg gáznak tartják hogy csak annyit rendeltél.
2016. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Nincs abban semmi gáz, én is szoktam egyedül moziba menni. A pénztáros rákérdezhet a kívánt jegyek számára azért, mert nem hallotta/nem hangzott el ez az infó, vagy társalogni próbál, vagy csak simán hülye.
2016. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"EGY diákjegyet kérek."

Oké, de ettől még kérhetsz mellé több nem diákot is.

Sose legyen nagyobb gondod!

:-)

2016. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mozi pénztárban dolgozok. Én is szoktam egyedül járni moziba, szerintem jó dolog, és mindig bírom azokat is akik egyedül jönnek. De én is mindig megkérdezem, hogy csak 1 jegy lesz?

Azért mert 1. : Főleg ha egész nap pörgés van, akkor nem árt mindenre visszakérdezni akár kétszer, hogy biztosan jól adjak ki mindent. Ugye ha valami probléma van, akkor engem vesznek elő.

2. Gyakran vannak olyanok akik sokan akarnak menni együtt, de külön akarnak fizetni, aztán mindenki egyesével beáll a kassza elé. Ez nem túl praktikus nekem, szóval ha tehetem inkább együtt adom ki nekik a jegyet :)

3. Az is előfordul, hogy valamit elsőre nem értek meg jól, vagy nem figyeltem eléggé az '1 diákjegy lesz' mondatra, hanem éppen a filmet keresgettem meg a szabad helyeken tűnődtem, hogy mit tudok ajánlani.

4. És végül, bár ez nagyon ritka, de volt már olyan is, hogy külön megsértődött valaki, mert én azt feltételeztem róla, hogy egyedül akar moziba menni, minek nézem én.


Szóval ne vedd úgy, hogy bárki furán néz rád, szerintem kifejezetten tiszteletreméltó aki manapság elmegy egyedül, mert mintha bele lenne rögzülve az emberekbe, hogy aki egyedül megy valahová az fura. De nem az, és a pénztárosoktól pedig nézd el ezt, csak a munkánkat végezzük :)

2016. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Roland G. ***** válasza:
100%
Nem gáz!
2016. júl. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondanám, hogy "nem gáz", hanem azt, hogy nem ez a megszokott, hogy moziba egyedül megy a néző. Az a gáz, hogy azzal kell? foglalkozni, hogy mit gondol a másik? Kinek mi köze hozzá? Ha neked így van kedved, akkor menj így! Én pár hónapja egyedül körbekerekeztem a Velencei tavat, és jól éreztem magam. Igaz, egy fél napot egyedül voltam, strandoltam is, de nem bántam a csendet körülöttem. Az is igaz, hogy nem kötöttem a többiek orrára, hogy mivel töltöttem azt a fél napot, mert biztos, hogy ufónak gondoltak volna.
2016. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!