Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon egyedül érzem magam...

Nagyon egyedül érzem magam minden erőfeszítés ellenére. Semmi se jön össze a barátkozás terén. Mégis mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok és nem sikerült szoros barátságot kötnöm. Mindenki csak eltol magától, sőt komolyan sem vesz. Sose voltak barátaim, korábban sem, de azt most nem szeretném kifejteni, hogy miért, de nem bántam meg. Kimentem az idei Szigetre is 7 napra, amiből csak 3 lett végül a kegyetlen kínos magány miatt. A fesztivál előtt és alatt is többször finoman jeleztem, hogy összefuthatnánk, stb. De semmi reakció. Év közbe mindent megtettem, hogy mások kedvében járjak, néha fizettem pár embernek a piáját, esetleg segítettem nekik tanulmányi dolgokban. De nem tudok a közösség, a haveri kör része lenni mert kivetnek maguk közül. Már-már az öngyilkosság gondolatával is játszottam emiatt a lehetetlen helyzet miatt. Nem utálnak az emberek, illetve élőben szóba állnak velem, köszönnek. De amikor nem muszáj, senki nem keres még egy "szia, hogy vagy" erejéig sem. Nevetségesnek tartom, hogy mindig én vagyok a kezdeményező fél. Kissé belefáradtam.Teljesen megkeseredtem, tanulni se tudok már, semmi aktivitást sem végzek, mivel sose elégülnek ki a "social need"-es az életemben, amit nem tudok elfogadni. Rámászni senkire se akarok, hiszen érzem azt, ha már valaki vette az adást, de nem akar velem lenni. Egy emberrel voltam jóba az egyetemen, aki aztán teljesen kiiktatott az életéből. Ez így nem működik, és úgy gondolom az egész életemnek a kimenetele csakis a halál lehet ha ez így folytatódik.

2016. aug. 16. 15:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
Azert nem baratkoznak veled mert tavolsagtato vagy gondolom a korabbi serelmeid miatt. Ez a serult emberek 22es csapdaja. Vagysz a kapcsolatokra de felsz is tole, ezert egy nagy stressz forras az egesz. Keress egy pszichologust, egyedul ezt eleg nehez megoldani.
2016. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy fiu vagy lany vagy,de szerintem egy kapcsolat sokat dobna az onbizalmadon,hidd el. Konnyebben menne a dolog.
2016. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%

Az ember társas lény, de nem ez az élet feltétele, vagyis megléte nélkül ugyanúgy élni kell és lehet. A társaság inkább formálja az embert. Ha olyan mértékben várná el az embertől értékrendje feladását, amit nem vállal be az egyén (pl. nem azt jelentené a szórakozás, nem az a téma érdekli őt, mint a nagy többséget), akkor inkább bezárkózik és ezt persze megérzik, nem fognak kezdeményezni nála.

Ha nem hagyod magad formálni, mert nem akarsz aszerint változni, ahogy elvárja tőled az aktuális trend, akkor nem fognak keresni.

Szerintem ezzel semmi gond sincs!

Az egész életet el lehet tölteni értelmesen anélkül, hogy valakikkel lógna az ember.

Ha nincs társ vagy társaság, akkor is emberek vesznek körbe mindenhol.

Ezekkel is szabad ám beszélgetni, rájuk nézni és mindjárt nem leszel annyira egyedül!

2016. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Úgy értem, nemcsak az egyetemisták léteznek és lehet, hogy pont nem ott fogsz hozzád illő embert találni, hanem egy boltban vagy uszodában vagy bicajozás közben.
2016. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

"Az egész életet el lehet tölteni értelmesen anélkül, hogy valakikkel lógna az ember."

Igen. Mindazonáltal bizonyított tény, hogy tovább élnek azok, akiknek vannak barátai.

Beszélj sokat tükör előtt, kérdező. Abból, amit leírtál, nekem az jött le, hogy van valami, egy apró, öntudatlan gesztus, ami nem szimpi másoknak. Középiskolában pl volt egy osztálytársunk, akinek beszéd közben lefelé fittyedt a bal ajka. Ez olyan benyomást keltett, mintha lenézné, lefitymálná a beszélgetőpartnerét. Egy másik illető az egyetemen mindig "felfújta" magát beszéd előtt. Úgy tartotta a karjait, mint a gorilláknak áll, és minden egyéb módon igyekezett minél nagyobbnak, jelentékenyebbnek tűnni. Megint más; volt egy fickó, akinek olyan lagymatag volt a kézfogása, mintha kocsonyát fognál. Mindenki rühellte őt is. Ilyen apróságokon múlhat a dolog. Vagy azon, hogy számítógép mellett nevelkedtél, és nem tanultad meg a kommunikálás alapjait.

2016. aug. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nincs velem semmi baj, csupán pár hónap ismertség kevés ahhoz, hogy mások lelkébe mászhass és barátként tekintsenek rád. Többen mondták, hogy sokak kedvence vagyok az egyedi stílusom miatt. De ez nem nyilvánul meg szoros barátság formájában.
2016. aug. 16. 17:52
 7/21 anonim ***** válasza:

Ez mind szép.

De érdekelne, hogy mi a véleményed arról, amit itt leírtunk, hasznosnak találod-e, ki fogod-e próbálni, valamint örülsz-e a válaszoknak és úgy érzed, jobb kedved lett-e tőlük, esetleg rátapintottak-e valamire, amilyen szemszögből eddig nem vizsgáltad a dolgot.

Itt sok kérdés merül fel egy-egy nap, sok nagyon jó választ írnak le és a többség válaszra sem méltatja, tehát gondolom nem segített neki, nem látja meg benne a segítséget. Ez vajon így van? Mert akkor az a kérdezők legnagyobb baja, hogy nem akarják megoldani a problémájukat.

2016. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyedül abban lehet a hiba, hogy nem vagyok az a tipikus "fiu", ami miatt a klánkontrolnak nincs rám hatása és kiszorulok
2016. aug. 16. 20:51
 9/21 anonim ***** válasza:
24%

Tehát nem trendi vagyis nem unalmas és felszínes valaki.

Akkor végképp nem értem, miért ott keresel barátot.

Lehet, hogy te még azt gondolod, hogy az egyetemen csak értelmes emberek vannak, hát nem.

2016. aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Szerintem elég végletes vagy kedves 60 százalékos válaszoló, úgy teszel mintha egy felsőbb intelligencia lennék akit kivet magából a mainstream társadalom. Nem érdekel a válaszod.
2016. aug. 16. 22:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!