Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon egyedül érzem magam...

Nagyon egyedül érzem magam minden erőfeszítés ellenére. Semmi se jön össze a barátkozás terén. Mégis mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok és nem sikerült szoros barátságot kötnöm. Mindenki csak eltol magától, sőt komolyan sem vesz. Sose voltak barátaim, korábban sem, de azt most nem szeretném kifejteni, hogy miért, de nem bántam meg. Kimentem az idei Szigetre is 7 napra, amiből csak 3 lett végül a kegyetlen kínos magány miatt. A fesztivál előtt és alatt is többször finoman jeleztem, hogy összefuthatnánk, stb. De semmi reakció. Év közbe mindent megtettem, hogy mások kedvében járjak, néha fizettem pár embernek a piáját, esetleg segítettem nekik tanulmányi dolgokban. De nem tudok a közösség, a haveri kör része lenni mert kivetnek maguk közül. Már-már az öngyilkosság gondolatával is játszottam emiatt a lehetetlen helyzet miatt. Nem utálnak az emberek, illetve élőben szóba állnak velem, köszönnek. De amikor nem muszáj, senki nem keres még egy "szia, hogy vagy" erejéig sem. Nevetségesnek tartom, hogy mindig én vagyok a kezdeményező fél. Kissé belefáradtam.Teljesen megkeseredtem, tanulni se tudok már, semmi aktivitást sem végzek, mivel sose elégülnek ki a "social need"-es az életemben, amit nem tudok elfogadni. Rámászni senkire se akarok, hiszen érzem azt, ha már valaki vette az adást, de nem akar velem lenni. Egy emberrel voltam jóba az egyetemen, aki aztán teljesen kiiktatott az életéből. Ez így nem működik, és úgy gondolom az egész életemnek a kimenetele csakis a halál lehet ha ez így folytatódik.

2016. aug. 16. 15:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%

Mivaan?

Ez egy semmitmondó értelmetlen válasz és reakció volt.

Gondolom azért kaptam, mert azt mertem mondani, hogy nem is akarod megoldani a problémádat.

Érdekes mindenesetre.

2016. aug. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként azt írtam nem trendi vagyis nem unalmas és felszínes.

Tehát nem igazodsz a felszínes és unalmas trendi körökhöz de ha neked ez nem megfelelő akkor bocsánat.

2016. aug. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

A stilusod megmagyaraz sokmindent.


"Velem nincs semmi baj"

Azt te csak hiszed.

2016. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%
Öngyilkos akarsz lenni? Ne viccelj ilyenekkel. Inkább foglalkozz magaddal, suli, munka, hobbi, programok, akármi. Amíg ez a makacs kétségbeesés árad belőled, csak elriasztod magadtól a többieket. Hiába akarsz annyira barátkozni, az emberek nem fognak szeretni, ha mindenáron meg akarod szerettetni magad velük - ez már csak így megy. Azt jól teszed, hogy nem kényszeríted rájuk a társaságodat és tartod magad bizonyos határokhoz. A leírtak alapján, szerintem nem kapcsolatokra vágysz, szimplán "használni" őket arra, hogy jobban érezd magad és ez így ugye nem túl szimpatikus. Valószínűleg érzik rajtad, hogy mik a szándékaid és ezért nem keresnek. Kedves tőled, hogy piát veszel nekik, meg érdeklődsz felőlük, de próbáld meg nem csak azért tenni, mert neked kell valami. Légy egy kicsit önzetlen, figyelj oda jobban a másikra, hagyd meg nekik a lehetőséget, hogy eldöntsék, akarnak-e a barátaid lenni vagy sem. És, ha nem, akkor se dőlt össze a világ. Ahogy előttem írták már, az egyetemen kívül is van élet, tágítsd a látóköröd. Ne pedálozz, ne teperj, csak add önmagad, haladj a céljaid felé és a megfelelő emberek a megfelelő időben meg fognak találni. Addig is ezt az időszakot becsüld meg, használd ki, fordítsd önmagadra. Ha szeretnél beszélgetni, írhatsz privit. :)
2016. aug. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felesleges válaszokat, nem kérek többet.
2016. aug. 17. 19:34
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit nem lehet azon felfogni, hogy lehetetlen új embereket találni akkor, ha már fiatal korban nem sikerült barátságokat kötni. Meg milyen állítás ez már, hogy használni akarom őket, hogy jobban érezzem magam? Talán én nem vágyhatok a barátságra? Ezekkel a hülye kommentekkel meg beszólásokkal taszítotok majd engem az öngyilkosságba.
2016. aug. 17. 19:36
 17/21 anonim ***** válasza:
Nagyon nem helyes, ahogy viselkedsz. Ne beszélj butaságokat, senki nem taszít öngyilkosságba. Segítő szándékkal írtam, szerintem a többiek is. Mire vártál? Ha tudod, hogy nincs igazunk, tégy a saját belátásod szerint... Én nekem sincsenek barátaim, sosem voltak, szóval tapasztalatból, jóindulattal válaszoltam. Egyetértek egy másik, korábbi kommentelővel, hogy az életednek a többi embertől függetlenül is van értelme. Nem lehet a boldogságod másoktól várni, az egyedül tőled függ. Különben, amíg veled nincs minden rendben, ezt mások is érezni fogják. A barátságnak időt kell adni, te viszont csak a benned lévő ürességet szeretnéd csillapítani, ez nem ugyanaz, erről beszélek. Nem gondolok semmi rosszat rólad, bántani se akarlak. Legalább egy pszichológust érdemes volna felkeresned.
2016. aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Jártam.
2016. aug. 17. 20:09
 19/21 anonim ***** válasza:
Akkor járj újból, akár egy másikhoz. Az öngyilkosság sosem kiút, kérd szakember segítségét. Egyébként én is szívesen beszélgetek, barátkozom veled. :)
2016. aug. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzetem, ha akarod, beszélgethetünk, még ha vak vezet világtalant lesz is esetleg belőle. F/36
2016. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!