Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Saját magam megnyugtatására...

Saját magam megnyugtatására szeretnék kifogást hogy miért nem lehet barátnőm. Ez talán jó lenne?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok és engem sokat bántottak az osztalytarsaim...(lelkileg) és senki sem torodott velem.


Magamba fordultam és 1. oszályos korom óta nincsenek barátaim.

Óvodás koromban még természetes hogy azt sem tudtam mi az a barát.


A mostani osztalytarsaimon kívül (őket sem szeretem,mert bunkók) ha vége a suliban akkor a szüleimen kívül senkivel sem szoktam beszelgetni. (Nem azért mert nem akarok,hanem,mert elültettek a fejemben hogy Én nem számítok,így nem merek beszélgetni)


Saját magamat szeretném megnyugtatni egy indokkal hogy bár tudom hogy simán el kellene kezdenem beszélgetni random lányokkal pl. Tescoban vagy valahol (bár nem sikerülne) és olyan nyomasztó hogy nem teszem ezért arra akarom fogni hogy semmiről sem tudnék vele beszélgetni, mert semmit nem csinálok és úgy is elmenne 1 perc után,mert unalmas vagyok.


Ez jó lenne hosszútávú magyarázatnak?


Mert voltak már más magyarázataim,de rövid időn belül rájöttem hogy azok rosszak,mert nem támaszkodhatok rá.


2016. aug. 18. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Ez jó lenne, hogyne.

Talán nem is magyarázat hanem ez a valóság.

2016. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom..szerinted miért ezzel magyarázom magamnak? Mivel tudom hogy a valóságban is így lenne.
2016. aug. 18. 11:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármi jó, amit te elhiszel és magyarázatnak elfogadsz.
2016. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Ne gondold hogy nem lehet barátnőd, biztosan lesz egyszer. Ha leállsz beszélni egy emberrel akkor a legrosszabb ami történhet hogy ,,elmegy egy perc múlva" éa akkor továbbra sem lesz barátnőd. A legjobb viszont, hogy bírni fog téged, beszéltek és akármi lehet belőle. Szóval roszabb nem lehet csak jobb, úgyhogy nyugodtan szólítsd le őket nyugodtan.
2016. aug. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

*nyugodtan szolitsd le oket


De ha nem hát nem, akkor magyarázd be magadnak amit szeretnél😄

2016. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne beszélj be magadnak semmit, élj a valóságban, változz és változtass, tegyél a saját boldogságod érdekében. Én nem szerettem volna kapcsolatot, elzárkóztam az emberektől, visszautasítottam minden közeledést, erre majdnem 17 éves koromban hipp-hopp jött a szerelem, tőlem függetlenül. :) Természetesen ismerem a sztereotipikus nemi szerepeket, de lehet nálad is kezdeményezni fog egy lány. Ha meg nem, akkor sem ekörül forog a világ, hozd helyre magad, minden oké lesz. :) Talán érdemes lenne egy pszichológus is, de ahogy érzed. Ha szeretnél beszélgetni, írhatsz privit. :)


19/L

2016. aug. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Bár ilyen pici problémám lenne :)


Én már ott tartok, hogy tudom hogy nem is lehet, még ha akarnám sem, mert zárkózott vagyok, és szélsőségesen szétcsúszott mondhatni "csak egy mozgó halott" és már semmiben nem hiszek. Hogy miért élk még? Nem tudom. Minimális remény vagy a félelem? Mindegy, úgyis beledöglök valamibe lassan.

2016. aug. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémád lényegét.

Ha bemagyarázol kifogásokat, azzal semmi sem változik. Ha nem magyarázol be semmit, semmi "önhitegetőt", azzal sem változik a helyzet.


Legalább azon a ponton vagy, hogy felismerted, hogy amiket gyártasz a fejedben, azok csak kifogások.


De végül is csak akkor nyugszol meg őszintén, ha találsz valakit.

Vagy van aki attól nyugszik meg, hogy elképzel "egy módot", ami által "szerezhet" barátnőt. Pl. a kinézetére gyúr, kondizik, stb. (ezt nem úgy írom, mintha ilyen lennék:))) Vagy minél jobb ember akar lenni, amivel "bevonzza" a szerelmet. Vannak, akik úgy szint nem próbálkoznak eléggé, nem mernek ismerkedni, csak félszeg módszerekkel magyarázzák be maguknak, hogy lehet kapcsolatuk, ha ők "ilyenek-olyanok" lennének, megváltoznának.

A lényeg úgyis azon van, hogy ismerkedni kell, nem kell be****ni, ha nem is kezdeményezel, de minimum nyitottnak lenni azzal, akivel jó lehet.

2016. aug. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!