Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elakad a szavam bizonyos...

Elakad a szavam bizonyos témákban, szó szerint! Hogy lehetne ebből kigyógyulni? Magamban már meg van fogalmazva (mondhatnám mondatokba van szedve), csak másnak nem tudom kimondani, elakadok a beszédben.

Figyelt kérdés

Lelki témáról van szó, és érzem, hogy jó lenne megbeszélni valakivel, és pont ezt nem tudom megtenni, mert elakadok a beszédben és a sírással küzködök, pedig nem feltétlenül olyan szomorú, hogy sírnom kéne (ez pedig még ciki is). És ha nem tudom megbeszélni, akkor ugyanott tartok, hogy vágyom rá, de nem megy, pedig szükségem is lenne rá... Ördögi kör.

Főleg azért zavar, mert tanácsadóhoz se tudok menni, mert egész idő alatt csak hallgatnék, miközben el szeretnék mondani valamit...


2016. aug. 20. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Mintha rólam írtad volna... Én is szívesen várom a megfejtéseket.
2016. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Majdnem egy évig jártam így pszichológushoz. Utáltam, mert nem tudtam neki elmondani a problémáimat, úgy éreztem, semmi köze hozzá, mi van bennem, mert ő csak egy idegen számomra, ráadásul csak azért ül ott és hallgat, mert pénzt kap érte, egyébként nagy ívben tojna a problémáimra. Én mindig is csak a legközelebbi barátaimnak tudtam megnyílni ilyen témákról.
2016. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Blade Bone ***** válasza:

Hacsak második személyben, mint pl egy barátról mesélnéd el a próblémát, vagy esetleg többesszámban, mint ha mindenki evvel küzdene és neked kellene őket meghallgatnod, úgy sem menne? Próbálj eljátszani evvel a gondolattal picit. :)

Egyébként kicsit olyan, mintha ezt beléd nevelték, vagy ezt a példát látva te sem mersz megnyílva beszélni a problémáidról, mert otthon, de még a barátaid körébensem rendhagyó az, hogy gondokról beszéltek.

2016. aug. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat, tapasztalatok megosztását.

Utolsónak: jól megérezted, ilyenekről nem szoktam ismerősökkel, családdal beszélni.

Egyébként nemrég ahhoz képest jól sikerült beszélgetni ilyen dolgokról, mikor előre felkészültem, és többször elmondtam magamban előtte.


Egyébként kérdezték, és itt válaszolnék, hogy lány vagyok.

2016. aug. 24. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!