Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon "egyedül" érzem magam....

Nagyon "egyedül" érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A volt legjobb barátnőmmel csúnyán összevesztem, és esélytelen a békülés.Még ha lenne is rá mód, akkor sem lennénk barátok.Mindegy.

Vannak netes barátaim, és jóban vagyok velük, de nagyon messze lakunk egymástól így nem lehetséges találkozni.

Az osztálytársaim közül akikkel baráti kapcsolatban vagyok, alig beszélgetünk.Most nyáron is alig írunk egymásnak, ha írunk is akkor ilyet:

Szió!

Hali.

Mizu?

Semmi.Veled?

Velem se.

Van valami híred?

Nincs xd.

Aha xd.


Ennyi. Szóval nem igen mondható nagy barátságnak, pedig a suliban sokszor vunk együtt.Nem hinném h tudnék közeledni hozzájuk mert nekik van nálam sokkal jobb barátjuk így ez, eleve rossz. :(

Itthon a családomban jóban vagyok mindenkivel, de ha van összejövetel akkor mindenki felnőtt, csak én vagyok kicsi, és egyszerűen nincs közös témám senkivel.

Ha meg emiatt elvonulok a szobámba azt mondják: "Miért nem vagy velünk?"


Hamarosan itt a sulikezdés, és elvilegg lesz 1 vagy 2 új osztálytársam. Semmit nem tudok róluk, de reménykedek h közülük talán a barátom lesz valamelyik.

Nem tudom mit tegyek. Félek, h senkim se lesz. :"(


13/L



2016. aug. 20. 19:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Olvastam még hasonló kérdéseket, és mindenhol az ismerkedés volt a válasz.

Sajnos ez nekem nem nagyon megy.

Régen nem voltam ilyen. Most szinte minden egyszerre "romlott el".

2016. aug. 20. 19:08
 2/11 A kérdező kommentje:

Légyszi a "merre laksz?, mit szólnál egy kis ...-hoz" kérdéssel hagyjatok.

Tudom, h akkor meg minek írogatom h egyedül vagyok, de ez tudtommal ez nem társkereső oldal.

2016. aug. 20. 19:12
 3/11 anonim ***** válasza:
hát kb. olyan vagy mint én XD én itthon ülök és olvasok meg hasonlók, már beletörödtem.... :)
2016. aug. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem.

Én sajnos eléggé hozzá szoktam a társasághoz.Mindig is volt aki mellettem állt, de ez már a múlt.

2016. aug. 20. 19:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ilyen voltam és vagyok, mint te. Csak azzal a különbséggel, hogy általános iskolában 1 barátom volt és állandóan voltak olyanok, akikkel konfliktusba keveredtem és ezért iskolát kellett váltanom. A másikban már barátaim sem voltak, középiskolában sem. Elég zárkózott, visszahúzódó voltam mindig is, de mégis meg van a magamhoz való eszem. Most így felnőttként iskolába járok még mindig, de az utolsó évemet taposom, és esti tagozatra járok (12-es leszek), ahol vannak távoli haverok, akik az osztálytársaim, de nem tartjuk a kapcsolatot, csak személyesen kérdezzük meg, hogy ki hogy van és ennyi. Semmi egyéb. Nagyon nehezen találok egy barátot, és eddig akiket találtam, azok is külföldiek voltak, és egy idő után vissza se írtak. Már bele untam, de nem érzem túl jól magam. Szóval megértem. 21F
2016. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom :(.

Egész nyáron így voltam. Már akkor gondoltam h ez lesz amikor utolsó nap elköszöntem az osztálytársaimtól.

Gondoltam majd megszokom, mint mindenki más.De ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy én azt gondoltam.

2016. aug. 20. 19:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért nem tartod velük a kapcsolatot? Azt mondtad, régen nem voltál ilyen. Mivel 13 vagyok, nem hinném, hogy a magányod olyan mély volna.
2016. aug. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, úgy érzem annyira nem működik a barátságunk.

Én hiába írok rá valamelyik osztálytársamra, nekik már van egy másik barátjuk akivel beszélgetnek.

Én pedig nem akarok senkit kitúrni.

Szóval, hiába szeretnék z közeledni, nem nagyon járok szerencsével.Ezért inkább kitartok sulikezdésig.

Azért köszi a valaszokat mindenkinek.

2016. aug. 20. 19:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Arra azért számíts, hogy akikkel most sincs közös témád, lemorozsolódnak, amint kikerültök az iskolából. Viszont a "találtál valami jó [filmet, sorozatot, zenét, receptet, játékot]?" mindig jó kérdés (esetleg a "húúú, olyan filmet láttam szerintem neked is tetszene" verzió is), ha tudod, hogy csinált valami extrát (pl. én a jövő héten workshopolni megyek), az is.


Család: márpedig ha hiszed, ha nem, attól, hogy nem vagytok egy korosztály még kíváncsiak lehetnek a fejedre, hogy hogy vagy, mi történik veled.

Van korosztályodbeli lány a családomban, rohadt messze lakik, évente, ha 2x látjuk egymást az már jónak számít, de állattartás, könyvek és zene témakörben mindig el tudunk beszélgetni, gyakran iskola (osztálytársak, barátok, pasik) témakörben is. Szóval a közös téma részben akarat kérdése is.


Az is egy jó és támogatandó megoldás, hogy megtanulod minimum tűrhetően érezni magad a nagyvilágban egyedül is, mert nem lesz mindig ott valaki melletted, hogy fogja a kezed.

Másrészt viszont ismerkedni is meg kellene tanulnod, mert gyakran azon múlik a barátság, hogy meg mered-e szólítani a másikat: "Szia! Te is a az XY termet keresed?" "Bocsi, jól hallottam ti erről meg arról a bandáról beszéltek?" Illetve a következő, roppant értelmes párbeszéd egy buszon zajlott le, a csaj egy átlátszó mappát szorongatott a kezében, én meg hulla fáradt voltam és kicsúszott a számon: "[a képen szereplő alternatív énekesnő neve]?" a mire ő teljes döbbenettel az arcán visszakérdezett: "Te ismered?!" (Kiderült, hogy iskolaidőben 2 utcára lakik tőlünk és van még néhány ezer közös témánk.)

2016. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem írhatsz nyugodtan nem harapok :)
2016. aug. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!