Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon egyedül érzem magam...

Annafarkas kérdése:

Nagyon egyedül érzem magam terhesen! 27. hétben vagyok, a párom 12-14 órát dolgozik heti öt napban! Mit tegyek, úgy érzem megöl a magány?!

Figyelt kérdés
A történet lassan két hónapja kezdődött, amikor párommal A-ból, B-be költöztünk.Tudnotok kell külföldön élünk! Most 500 kilóméterre vagyok a családomtól, 500 kilóméterre a barátaimtól! Azért költöztünk, mert a párom szeretett volna fővárosban élni, merthogy itt több a lehetőség! Most, hogy itt vagyunk állandóan dolgozik, nem sokkal több pénzért végez dupla annyi munkát, mint az előző városban ahol éltünk!!!! Én szinte mindíg egyedül vagyok! A terhességem sem probléma mentes, rettegek attól, hogy valami történik velem és a kicsivel, hogy nem lesz segítségem sem akkor ha baj van sem akkor ha megszületik a kicsi! A párom szerint az teljesen normális, hogy ennyit dolgozik és hogy munka után szinte minden nap még megiszik egy két sört a kollégáival! Szerinte minden rendben van, csak az én hormonjaim "doloznak". Most már szinte minden nap veszekszem, hisztizek, mert úgy érzem nem tudok így élni! Nem látom rajta, hogy az anyagiakon kívűl bármilyen felelősséget szeretne vállalni értünk! Azt mondja, hogy nem vagyok egyedül, mert ő it van, de gyakorlatilag sosincs velem! Mit tegyek ?

2016. aug. 16. 09:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
egyszer hiszti nélkül közöld vele, hogy örülsz hogy pénzt keres de próbáljatok valami kompromisszumot kötni pl. minden 2. nap a tiétek és a többi a sörözésé(amúgy amit párod csinál az m,ár alkoholizmus).A hétvége viszont csak a tiétek. ha nem képes ennek megfelelni akkor felvázolod, hogy hazaköltözöl, őt szereted meg minden,de te nem érzed itt jól magad és ez így nem egy család, így pedig nincs ennek értelme.
2016. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
42%

Mondd meg neki hogy te elő teremted a fele pénzt és ő dupla annyit legyen otthon. Igy lenne korrekt. De hogy te csak depressziós vagy és állandóan nyűgölődsz, nem jó vége lesz.

Azt meg magadtól kérdezd meg hogy te milyen felelősséget vállalsz azon kivül hogy semmit se csinálsz. Dolgozol?

Nap mint nap veszekszel, hisztizel. Hidd el ez nem jó felé fog menni.

2016. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%

Én megértem, hogy rossz neked, de értsd meg a párodat is. Egész nap, sokkal többet melózik, mint egy átlagember, azért, hogy neked és a bébinek megfelelő életszínvonalat biztosítson. Megértem, hogy jól esik neki lefújni 1-2 sör mellett, és hát ne haragudj, de ha egy hisztérika várja otthon - és hormonok ide, vagy oda! - nem szívesen tér haza.

Nyugodtan, higgadtan mondd el neki, hogy szerinted ez így most éppen nem a legjobb neked, és próbáljatok valami kompromisszumot kötni.

2016. aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%

Még meg sem született a gyerek, az anyagikon kívül mégis milyen felelősséget kellene vállalni a párodnak?

A nyavalygás helyett menj te is dolgozni, vagy ha nem akkor tanulj, foglald el magad!!

2016. aug. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! A hiszti nélküli beszélgetés már megtörtént, érdemleges válasz nem érkezett!Csak annyi, hogy nyugi minden rendben lesz, minden jó lesz! Egyszer azt mondja, keres másik munkát, egyszer, hogy itt akar maradni ahol van! Korábban nem ivott a párom, csak nagyon ritkán! Most olyan mint egy óriás gyerek, aki meghülyült és szárnyal és tombol! Amikor azt kérdezem mit vár tőlem mit csináljak (merthogy nem dolgozhatok, nem sportolhatok, csak pihenhetek max. séta egy kicsit) akkor azt mondja, fogalma sincs, vagy, hogy kössek! Régen mindíg nagyon vidám, mozgékony csaj voltam, sok sok baráttal, ismerőssel körülvéve most meg egyedül vagyok egy idegen országban, városban család, barátok nélkül! Most, amikor a legnagyobb szükségem lenne a páromra, úgy érzem cserben hagyott!!!!
2016. aug. 16. 10:17
 6/26 anonim ***** válasza:
43%
Ha ez várja otthon, lesz még abból 5 sör is. Ki akarna haza menni fáradtan és csak a nyavalygás várja. Keress te is pénzt és neki is könnyebb lenne. Válás lesz a vége!!!
2016. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%

De nem érted, hogy nem tud 0-24-ben téged szórakoztatni, és még mellette megfelelő fizetést is előteremteni?

Adja az ég, hogy a párommal eljussunk a babavállalásig, de az biztos, hogy ezért soha nem fogom őt baxogatni, hogy melózik, hogy nekünk jó legyen!

2016. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
45%

Te hülye is vagy. Miből élnétek meg ha rád lenne bizva?

Ahelyett hogy örülnél ilyen férjnek aki mindent megtesz azért hogy te lustálkodhass egész nap, ez a hála. Szégyeldd magad.

2016. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzeted.


A párom buszvezető egy internacionális cégnél, ebből következik, hogy egy út két napot vesz igénybe. Ezek után kb fél napot vagy max 24 órát van itthon (amelyik idő alatt ugye aludni is kell) és utána ismét kétnapos út.


Szintén babát várok és ugyanezek a gondolatok keringenek a fejemben. Elhessegetem, mert alapból jobb pozitívnak lenni: problémamentes terhesség lesz, a baba pedig a várt időben érkezik, amikorra szabadságot kér előre. Ha pedig nem, akkor taxival/mentővel bemegyek a kórházba. Vannak egyedülálló kismamák, azok is valahogy megoldják a helyzetet, ráadásul dolgozniuk kell amíg bírják. Engem az szomorított el, hogy eddig egyetlen vizsgálatra sem tudott elkísérni a munkája miatt, de végülis nem ez a lényeg. Várjuk a babát és ez boldogít.

2016. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Oké, hogy tisztán lássatok! Van pénzem nekem, mivel, nem egy otthon ülő, vagy munkanélküli voltam! Majdnem annyim van egy hónapban mint neki, a munkájával. Mindketten tudjuk, hogy ez nem a pénzről szól! Soha nem várnám, vagy vártam, hogy itt üljön mellettem egész nap és a kezemet fogja! Egy babát már elvesztettem a 26. hétben! A félelmemnek, vannak alapjai! Tisztában vagyok azzal is, hogy most depressziós vagyok!
2016. aug. 16. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!