Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnám magam kevésbé...

Hogyan tudnám magam kevésbé egyedül érezni?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, hogy ezt ide írom, csak nincs senki, akinek el tudnám ezeket mondani és segítene nekem ebben. Légyszíves normális válaszokat írjatok. Előre is köszi.


Szóval nincs annyira sok barátom, csak olyanok, akikkel nagyon ritkán beszélek, valamint 1 hete barátkoztram össze valakivel, de ő inkább az a folytonos kimozdulós és bulizós fajta, míg én nem vagyok az. Ráadásul nem is nagyon tudunk beszélni, mert egy az, hogy az előbbi okból kifolyólag hamar kifogyunk a témákból. Másrészt, van amikor egyedül is jól elvagyok, mert jobban érzem magam így. Próbálok változtatni ezen természetesen, mert majd bele fogok kezdeni egy sportba, amit már nagyon régóta csinálni szeretnék, pont azért, hogy új emberekkel ismerkedjek meg és hogy ne a semmittevéssel töltsem az időm. Ráadásul sosem tudunk elmenni sehova sem nyáron, úgyhogy tényleg nem megyek sehova.

Pedig alapjáraton szeretek emberek között lenni, csak nincs társaságom, mert vagy átvertek, vagy nem érdeklődnek felőlem. Jó, diákmunkára is mentem, de ami azt illeti, csak pár óráig tartott és utána ugyanúgy visszacsöppentem a monoton mindennapokba.

Meg néha irritál az emberek közelsége és mindenkit visszautasítok, aki beszélgetni szeretne velem. De a legtöbbször vágyom társaságra, csak mindig rossz helyen keresem. Az osztályban is nagyon egyedül érzem magam, nincs túl jó kapcsolatom az osztálytársaimmal. Mármint van pár ember, akivel beszélgetek, de úgy érzem a legtöbbször le akarnak rázni. Van 1-2 osztálytársam, akik előszeretettel szólogatnak be, úgyhogy mindig igyekszem a lehető legnyugisabb helyet megtalálni az osztályban és ott megvárni a nap végét.


Nem tudom vannak-e itt hasonló helyzetben emberek, csak nagyon lehangol, hogy nehéz normális embereket találnom :(


17/f


2016. aug. 20. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Bizonyos részleteket eltekintve ezt én is kiírhattam volna... 25/F
2016. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem is ismerős :) ha van kedved beszélgetni, írj :) 18/F
2016. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonló természetű ember vagyok, írj ha szeretnél. :)


17/L

2016. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem is írhattok beszélgessünk én is ugyanilyen vagyok 21 éves srácként
2016. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hàt akkor kell egy tàrs.

Mondjuk egy kutya vagy cica.

2016. aug. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rögtön mentegetőzéssel kezded; egyáltalán nem kell bocsánatot kérned! A te kérdésednek legalább van értelme, szemben nagyon sok másikkal (pl. Mit vegyek a legjobb barátomnak szülinapjára? / Miért nem ír rám facebookon? / Miért utál mindenki?).


Teljes mértékben át tudom érezni a helyzetedet, ugyanis én is ilyen voltam, s vagyok most is. Így viselkedtem 5, 10, 17 és most, 24 évesen is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy te is ilyen leszel később, hisz meg van az esélyed arra, hogy találj valakit, aki kirángat majd a melankóliából, és annál kevesebb éved fog ilyen módon eltelni. A sport elkezdése jó ötlet, bár azt javaslom, hogy először talán otthon, egyedül végezd, hogy nyerj egy kis önbizalmat, hisz ha beállítasz egy összeszokott edző-társaságba, valószínűleg ott sem fogsz tudni igazán megnyílni.

Ráadásul az állapotod valószínűleg egy ördögi kör. Hiszen leírod, hogy jól el vagy egyedül, mégis vágysz barátokra. Ez pedig az én értelmezésemben azt jelenti, hogy a legjobban egyedül érzed magad; más emberek közt feszengsz, viszont ha egyedül üldögélsz otthon, azzal senki nem fog belépni az életedbe (ez tapasztalat..).


Ez nem biztos, de nekem az az érzésem, hogy az emberek jócskán ki is használnak téged, ugyanis láthatóan jószívű vagy. Valami olyan dolgot kellene talánod, amelyből erőt tudnál gyűjteni, ahhoz, hogy igazán ki tudj törni a gyötrelemből! Azt viszont kizárólag te tudod (vagy fogod tudni), hogy mi ez a dolog.


Egyébként meg gondolom most kezded az utolsó évet a középiskolában; azt követően akár egyetemre, akár munkahelyre kerülsz, nagyon sok új embert fogsz megismerni, akik között meg van az esély, hogy legyen néhány, vagy csak egy aki nem olyan vak, mint az aktuális osztálytársaid, és felismerik az értékeidet.


Az élettapasztalatom nyomán azt gondolom, képes lennék választ nyújtani neked az esetlegesen felmerülő további kérdésekre, így hát ne habozz írni egy üzenetet. Ha nincs ilyen, akkor pedig kívánok sok-sok erőt! Másnak lenni mindig nehéz, és az nem számít, hogy miben vagy más.

2016. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!