Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék? Úgy érzem, hogy...

Mit tehetnék? Úgy érzem, hogy meg fogok őrülni.

Figyelt kérdés

Ma és tegnap sikerült megint felkavarnom az állóvizet. Kezdődött az egész azzal, hogy megnéztem az egyik csatorna egyik műsorvezetőjének a facebook adatlapját. Az most lényegtelen, hogy ki ő. Régebben teljesen meg voltam őrülve érte. Pedig tudtam, hogy soha nem fogunk még csak találkozni sem. Ennek ellenére folyton csak rá tudtam gondolni. Aztán valahogy szépen lassan mégis elfelejtettem. De ahogy tegnap nézegettem az adatlapját (egyébként fogalmam sincs, hogy miért szoktam ezt csinálni) aztán ahogy megláttam a nyaralós képeit megint előjöttek a régi érzelmek.


A másik, hogy egy internetes oldalon néhány hónappal ezelőtt megismerkedtem egy sráccal. Ő kezdet el velem levelezni a bemutatkozásom alapján. Jól elbeszélgettünk meg minden. Aztán mivel viszonylag közel lakott egyszer össze is futottunk. Úgy nézett ki, hogy végre lesz kivel eljárogatni koncertekre. Csak sajnos a metálon belül különböző irányzatot hallgattunk ezért nem nagyon tudtunk közös programot találni. Már gondolkodtam azon is, hogy esetleg megmondom, hogy inkább hanyagoljuk egymást mivel valószínűleg úgy sem fogunk sokszor találkozni. Ma látom, hogy letiltott a facebookról. Igazából ezzel nem is lenne baj csak váratlanul ért és nem magyarázta meg, hogy miért tette. Gondoltam felnézek arra az oldalra ahol összeismerkedtünk, hogy hátha újból regisztrált (mert az előző profilját törölte.) Valóban létrehozott egy új profilt de még is megbántam, hogy visszamentem arra az oldalra mert megint csak előjött egy csomó emlék. Tudniillik, hogy egy ott egy lánnyal is beszélgettem. Méghozzá sokkal mélyebben. Nagyon kedves volt úgy éreztem, hogy tényleg érdekli a problémáim. Neki is sok gondja volt. Ráadásul kinézetre is szép volt. De vele sem lehetett volna semmi mivel 9 évvel vagyok idősebb és (ő 16 én 25 éves) és jelenleg ő 11 centivel magasabb nálam. Ráadásul a 160 kilométerere lévő Debrecenben lakik( ezzel a ténnyel is meg küzdenem mivel több mint 10 éve járok abba a városba egészségügyi okok miatt.) Már kezdtem beleőrülni ebbe a lányba. Mindig csak rá gondoltam és nem tudtam elfelejteni. Mostanában már kezd egy kicsit javulni a helyzet. De mint mondtam most visszamentem mentem megint előjöttek az emlékek vele kapcsoltaban. Mit kellene tennem, hogy ezekbe a dolgokba ne őrüljek bele? 25/F


2016. aug. 29. 17:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy tudom, hogy a valóvilágban kellene ismerkedni meg kapcsolatokat építeni de ez nem igazán megy. Az okokat most nem akarom részletezni. Maradjunk annyiban, hogy az elmúlt 10 év sok szempontból kemény volt...
2016. aug. 29. 17:56
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsit érdekes a dolog, mert te is csupán azért megszakítottad volna a lehetséges baráttal a kapcsolatot, mert nem tudtok közösen koncertre menni. Rengeteg más program is létezik a zenehallgatáson vagy koncerteken kívül. Oké, ő tiltott le hamarabb, de te ugyanúgy megtetted volna azért, mert más a zenei ízlésetek.

Nekem van egy sok éve kiváló barátom, évente kb. egyszer találkozom vele pár órára (azon kívül mondjuk két-három havonta e-mailt váltunk - nem vagyunk nagy levelező tipusok - vagy telefonon beszélünk), és egyikünknek sem jutna eszébe olyan, hogy "inkább hanyagoljuk egymást mivel valószínűleg úgy sem fogunk sokszor találkozni."


Szóval a te hozzáállásod is hibás.

2016. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Félreértesz! Nekem nem azzal van bajom, hogy letiltott hanem azzal, hogy így nagy hirtelen mindenféle indoklás nélkül. Én közöltem volna vele, hogy még is miért teszem ezt de ő csak így sunyi módon tette ezt. Nekem ez a gondom.
2016. aug. 29. 18:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értettelek félre! Én arról beszélek, hogy te is megszakítottad volna vele a kapcsolatot! Teljesen mindegy, hogy megmagyaráztad volna neki. Egy barátságnak nem a közös zenéről kellene kizárólag szólnia, sőt nem is kellene alapfeltételnek lennie.

Arról beszéltem, hogy pusztán azért megszakítottad volna a kapcsolatot, mert ritkán találkoztatok volna szerinted. Erre hoztam fel példaként, hogy én is ritkán találkozom a legjobb barátommal, de mégsem szakítom meg vele a kapcsolatot ezért.

Sőt valójában a saját lustaságom is közrejátszik abban, hogy nem találkozom vele többször, de tisztában is vagyok ezzel.

Tehát nem az a lényeg, hogy ki milyen módon szakít (hortelen vagy megmagyarázva), hanem az, hogy miért.

2016. aug. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szóval, hogy a magányosságról panaszkodsz, de közben felületes indokokkal magad is megszakítanál bimbózó barátságokat. Most lényegtelen, hogy ő se akart barátkozni, mert mi van ha akart volna, de te lerázod ilyen indokkal, amit írtál.

Szóval aki a magányára panaszkodik, az legyen nyitottab és elfogadóbb!

2016. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ha már itt tartunk, hova valósi vagy és milyen metált szeretsz (természetesen érdekel mások zenei ízlése, csak nem ez alapján barátkozok)?
2016. aug. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Teljesen mindegy, hogy megmagyaráztad volna neki."


Ez nem igaz. Aki magyarázatot ad, az tulajdonképpen okot ad a cselekedetére. Aki nem magyaráz, az mintha ok nélkül csinálta volna.

2016. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!