Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ezt váltotta ki belőlem a magány?

Ezt váltotta ki belőlem a magány?

Figyelt kérdés

Még nem volt soha barátnőm, 24 éves létemre.

A gimi alatt azzal nyugtattam magam, hogy majd az egyetemen. Az egyetemen azzal, hogy ha sokat fogok keresni, úgyis lesz valakim. Most már dolgozok, és úgy vagyok vele, hogy már egyedül fogok meghalni.

Hiába dolgozom, hiába keresek sokat, hiába edzem, hiába van saját egzisztenciám, nem segít semmi. A belsőm sem szörnyű, tudok humoros is lenni, ezen felül alapból kedves, figyelmes, tisztelettudó vagyok. A kinézetemmel sincs probléma a barátaim szerint. Azonban annyira önbizalomhiányos/parázós vagyok, hogy az hihetetlen. A munkahelyen is az első hetekben pár női kolléga beszélgetést kezdeményezett velem. Persze azonnal lefagytam, jött a szokásos szűkszavú válaszolgatás, így eléggé könnyen elüldöztem magamtól Őket. Sajnos élőben nehezen nyílok meg, és csak azokkal tudok önfeledten beszélgetni, akiket már ismerek egy jó ideje.

Neten keresztül minden könnyű.

Lehet ezen segíteni valahogy? Mert szeretnék egy kapcsolatot, de nem hiszem, hogy van olyan nő aki elfogadná, hogy nehezen nyílok meg az elején.

Vagy már adhatom fel a rendelést öregkoromra az 50 macska miatt?


24/F



2016. aug. 30. 15:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A te korosztályodhoz tartozom, és hasonló helyzetben vagyok, bár nekem régen tizenévesen voltak barátnőim, de most így visszatekintve ezek semmit se értek. Egyik sem volt mély kapcsolat. Szerintem az interneten való ismerkedést felejtsd el. Hosszú lenne részletezni, hogy miért gondolom így, de azt hogy manapság sok a magányos ember, én elsősorban az internet elterjedésének tudom be. Ha jársz edzeni az egy hatalmas plusz, így nem zárkózol be, találkozol emberekkel, gondolom csajok is járnak oda. Nem feltétlenül azt mondom, hogy szólíts le valakit, de még mindig sokkal beljebb vagy, mint az aki nem jár el sehová, és csak a gép előtt ül.


Nem hinném amúgy, hogy beteg lennél, vagy komolyabb lelki problémáid lennének, csupán nincs tapasztalatod, ezáltal stresszeled magad, többek között azzal is, hogy 24 éves létedre nincs barátnőd. Képzeld én 27 vagyok, és vagy 8 éve nem volt barátnőm, mellette egyéb gondjaim is vannak. Az tény, hogy egy bulizósabb, nyíltabb lányt a jelenlegi állapotodban nem fogsz tudni megszerezni magadnak. Tehát valahol a normális lányok között kellene keresgélned. Ez mindenkinek mást takar, de most érted egy olyan csaj aki szakít veled, mert egy kicsit szégyellősebb vagy a kelleténél az milyen? Mondjuk semmilyen, de akkor ne interneten keresgéljen, hanem menjen bele az éjszakába, ott biztos talál magának valót. Hogy hol keressél normális nőt? Jó kérdés, én is ezen agyalok már régóta. Valami hobbi által, esetleg a környékeden hátha van egy visszafogottabb lány, esetleg valami rendezvényen. Utcán, konditerembe, szórakozóhelyen nyilván te sem fogsz leszólítani senkit sem, így tényleg marad a véletlen, vagy olyan helyek mint egy könyvfesztivál, képregényfesztivál, esetleg ilyen normálisabb falunapok, de lassan vége is a nyárnak, így még nehezebb lesz.


Tulajdonképpen én is tudok nem egy olyan párról, ahol mindkét fél nagyon visszafogott, szégyenlős, és mégis valahogy egymásra találtak. Jó lenne az ilyen embereket kikérdezni, hogy mégis hol a francba ismerkedtek meg. De alapjáraton egy nő nem fog oda menni egy férfihoz sem, főleg nem ha egy visszafogott csajról van szó, egy ilyet megnyerni meg úgy lehet még nehezebb. Gimnáziumban, egyetemen százszorta könnyebb csajozni, így felnőtt dolgozó emberként már sokkalta nehezebb.

2016. aug. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Amint írta a kérdező a gimnáziumban és az egyetemen sem volt könnyebb.

Aki gátlásos annak mindegy,hogy mi a helyszín!

2016. aug. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
A kérdezőnek: ugyanilyen voltam mint te, de megoldódott. Hosszú sztori, ha erdekel írj privátban. Fel a fejjel, semmi gáz.
2016. szept. 7. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!