Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok tovább lépni?

Miért nem tudok tovább lépni?

Figyelt kérdés
Sajnos az életemben már 1 éve, hogy sehogy, se tudok maradéktalanul boldog lenni, mivel folyamatosan vesztek önmagammal és a világgal szemben és szerintem az öngyilkosság a kivezető út számomra, mert így belegondolva már a pokol se lenne olyan rossz mivel már a pokolban élek, vagy ha nem lenne semmi sem a halál után az is jobb lenne. Az hogy újjá születek meg semmit sem ér meg hogy tovább folytatom ugyan azt másik testben sem érdekel. A személy aki számomra a legfontosabb volt kihasznált és eldobott mint 1 rongyot, miért nem tudok ki kecmeregni a depresszióból az öngyilkosságból, már azon gondolkozom hogy elkezdjek drogozni, vagy háborús övezetbe menjek és megölessem magam. Mivel nem akarom hogy a világ azt gondolja rólam hogy öngyilkos lettem, azt akarom, hogy ne szenvedjek, ne szorongjak. Komoly baj lehet mi ? Sajnálom ha valakit érzékenyen érínt, de szar, az egész. És nem is a személy miatt érzem már így, hanem az miatt hogy minden ugyan oda vezetett 1 év leforgása alatt bár azelőtt se voltam valami boldog ember.... Pedig változtattam. Mit tehetek ? Feladáson kívül ? Tudom gyenge vagyok de nem akarom részletezni hogy miken mentem át az életem alatt ami miatt erős lettem és hogy a szeretet végül végleg megölt, mivel 1 oldalúnak létezett csak... (helyesírás sajna, csak már nem is érdekel igazából.)
2016. szept. 22. 23:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah és gyerekoromban szörnyű traumák sokasága ért amelyek végett kőszívű lettem és szemét másokkal... de ezt feloldották és már nem tudok olyan lenni.
2016. szept. 22. 23:30
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit tegyek...
2016. szept. 22. 23:30
 3/5 anonim válasza:

Hasonló helyzetben voltam én is.

Bár azért én nem fontolgattam a halált, sem a drogot, de depresszióba zuhantam. Vagyis tök normálisnak éreztem magam, csak kiderült hogy a körülöttem lévők ezt máshogy látják. Aztán persze én is rájöttem.

A felismerés már félsiker. Ha rájössz hogy ez így nem jó, hogy változtatni akarsz rajta, akkor már csak tenned kell érte!

Tűzz ki egy célt, egy olyat ami teljesen független attól a személytől akit elvesztettél, és indulj el arra. A célod felé. Ne várd hogy csak úgy megszálljon valami. Neked kell tenni érte! Ettől is csak erősebb leszel, és sebezhetetlenebb.

Figyelemelterelésre van szükséged, és a depressziós gondolatok helyett egy hobbira. A testmozgás sokat segít, a futást sokan használják stressz oldásra. Kreatívkodj, főzz, szerelj, énekelj, táncolj, motorozz, írj, olvass! Bármit amit szeretnél, ami közel áll hozzád, amit még nem próbáltál, amire kíváncsi vagy. Vágj bele!

Nem egyik napról a másikra fog menni, de fokozatosan könnyebb lesz.

Ha még így se fog menni, lehet egy pszichológust kellene megkeresned, vagy más alternatív terápiának utána nézned.

2016. szept. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A depresszióra azt szokták mondani, szedd össze magad. Utána pedig azt, hogy ez a legrosszabb dolog amit egy depressziósnak mondani lehet. De így 5-10év távlatából mégis ez bizonyul igaznak. Szedd össze magad.

Azért írok,mert 26évemből 8-at töltöttem azzal, hogy rinyáltam valaki után. Alkoholizmus, 2 öngyilkossági kísérlet.

Utólag, hát, előszöris az idő mindent begyógyít. Ezenkívül pedig k_rvára bánom, hogy azt az értékes időt a fiatalságomból igazán használhattam volna másra. Tanulni, utazni, sportolni, barátkozni(habár csináltam mindent, de nem eléggé)

És 8 év, nem 1.

Szóval kezdjed szépen összeszedni magadat. Ha nem, elmegy az élet. És bánni fogod. Ne temetkezz az önsajnálatba. Olyan kemény dolgok vannak a világban, amit fel sem vagyunk képesek fogni.

Senkinek nem könnyű. Próbálj meg hálás lenni azért, ami van. Interneted látom van, meg gondolom van mit egyél, és fedél a fejed fölött. Nekem néha ezek sem voltak meg.

Sakkor mi?

2016. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
megakarok olni magad hulye vagy élt az életed
2016. okt. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!