Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tulajdonképpen mi értelme van...

Tulajdonképpen mi értelme van leélni egy egész életet?

Figyelt kérdés
Ha a jelenlegi és jövőbeli várható problémáimra gondolok, akkor sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy nekem most akkor azért kell egyik napról a másikra élnem, hogy kiszolgáltassam magamat az élet kénye-kedvének és folyamatos fájdalmat/csalódottságot/kudarcot éljek át? Hogyan lehetne fájdalommentes úton elérni azt, hogy ne 60-70 éves koromig, hanem csak 30-35 éves koromig vegetáljak a mindennapokban? Nekem bőven elég lenne ennyi időt is eltölteni ezen a helyen. Nem vágyok arra, hogy majd idősebb emberként lássam meghalni a szeretteimet, majd egyedül maradjak, rosszabb esetben munkanélküliként, ebből adódóan pedig csövesként megrohadni az utcán. Én nagyon nem vágyok erre az életre, de a jelenlegi állapotokból kiindulva simán van esély, hogy ez a forgatókönyv fog megvalósulni. Ti szeretnétek sokáig élni, vagy nektek is elég volt ez a bő 20 év keserű ízelítőnek?

2016. nov. 12. 00:17
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
11%
Rossz helyre jársz egyetemre! Menj el inkább dolgozni, sokkal hasznosabbnak fogod érezni magad, és ettől minden megváltozik!
2016. nov. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
6%

Bocsi, de veled nagyon nagy gondok vannak. Soha nem gondoltam ilyesmire, pedig voltam nagyon csöves is. Olyan szakasz is volt, mikor fagyi mellé vettem autót.

Egy, amiért már megérte és még így hatvan éves kor körül is megéri, az a jó szeretkezés.

2016. nov. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
65%
szeretem az életet, rengeteg helyen nem jártam még és sok dolgot nem próbáltam.. erre pont elég lesz a maradék 30-35 év.
2016. nov. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
0%
Mert így jobban behódolsz életed értelmének.
2016. nov. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
27%

Ezt a sok szenvedő tinit! :):):):)


Kérdező. van egy jó hírem, pár éven belül kinövöd, nyugi.

2016. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
67%

Hogy érted, hogy kinövi? Jön egy varázslatos pillanat, amikor az életkedve előbújik a sarokból?

Szerinted nem kell vele foglalkozni és magától elmúlik?

2016. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
11%
Hát kb. De úgy is fogalmazhatunk hogy elmúlik a pubertás lázadó korszak, más összetételben termel az agy hormonokat. De a lényeg ugyanaz.
2016. nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
#15: Honnan a fenéből veszed, hogy tini vagyok? Már bőven a húszas éveimben járok.
2016. nov. 12. 13:31
 19/41 anonim ***** válasza:
0%
De ezek még mindig a tinikor tünetei tényleg, csak mostanában nagyon elnyúlik. (Szerintem azért is, mert a tinik már nem csak álmodoznak a szexről, hanem bele is mélyednek, aztán meg persze csalódással jönnek ki belőle, és akkor még az is ott van gondnak, nem csak a családdal meg a tanárokkal való konfliktusok tetézik a kortársakkal való alapkonfliktusokat.
2016. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
#19: Hát szerelmi csalódások engem egyáltalán nem fenyegetnek, mert még szűz vagyok, de még egy lányt sem csókoltam meg egész életemben. Az én gondjaim nem a tinikor tünetei, annál jóval túlmutatnak. Kőkemény depresszió és reményvesztettség.
2016. nov. 12. 14:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!