Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tulajdonképpen mi értelme van...

Tulajdonképpen mi értelme van leélni egy egész életet?

Figyelt kérdés
Ha a jelenlegi és jövőbeli várható problémáimra gondolok, akkor sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy nekem most akkor azért kell egyik napról a másikra élnem, hogy kiszolgáltassam magamat az élet kénye-kedvének és folyamatos fájdalmat/csalódottságot/kudarcot éljek át? Hogyan lehetne fájdalommentes úton elérni azt, hogy ne 60-70 éves koromig, hanem csak 30-35 éves koromig vegetáljak a mindennapokban? Nekem bőven elég lenne ennyi időt is eltölteni ezen a helyen. Nem vágyok arra, hogy majd idősebb emberként lássam meghalni a szeretteimet, majd egyedül maradjak, rosszabb esetben munkanélküliként, ebből adódóan pedig csövesként megrohadni az utcán. Én nagyon nem vágyok erre az életre, de a jelenlegi állapotokból kiindulva simán van esély, hogy ez a forgatókönyv fog megvalósulni. Ti szeretnétek sokáig élni, vagy nektek is elég volt ez a bő 20 év keserű ízelítőnek?

2016. nov. 12. 00:17
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
57%

Én 35 vagyok és így érzek :) Nekem sem volt biztos agyilag időm felnőni xD

Lehet, hogy ismersz egy folyamatot, ami ráillik a 14-16 évesekre, de ne erőltessed.

2016. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
79%

"Az én gondjaim nem a tinikor tünetei, annál jóval túlmutatnak. Kőkemény depresszió..."


Jó, elhiszem. Aki valóban kinőtt már a tinikorból, az tudja, hogy a kőkemény depresszióval orvoshoz kell menni, aki ha ad róla diagnózist, akkor lehet ezt a valamit egyáltalán depressziónak nevezni. Tehát ezek szerint voltál orvosnál. És ő mit mondott, mit tanácsolt, mit tegyél? És miért nem hiszed el neki, hogy az ő tanácsát érdemes megfogadni, nem a gyk-sokét?

2016. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim válasza:
100%
Én személy szerint félek a haláltól,es a szeretteimet is féltem .De élvezem minden percét az életnek,ès hálás vagyok annak hogy egészséges ember vagyok.En vágyók egy hosszú életre ,a lényeg h a családom ne szenvedjen és egészségesek legyünk.
2016. nov. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
86%
Objektív szemmel nézve nincs értelme. Egy vagyunk sok milliárdból, a galaxis egy pici pontján, és egyikünk se tölt be semmi fontos szerepet. A kérdés az, hogy a saját szubjektivitásodon belül találsz-e valami értelmet. Legyen az egy hobbi, család, akármi.
2016. nov. 13. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Van olyan világnézet, amely szerint nincs vége az életnek a halállal, hanem örök életünk van. Nincs erről tudományos bizonyíték persze, de az ellenkezőjéről sem. Tehát lehet, hogy tényleg igaz. Vagyis lehet, hogy azzal, hogy valaki megöli magát, semmit sem old meg. Már csak ezért

sem érdemes siettetni a földi élet végét.


Nem egyfolytában vagyunk egyformán boldogok, hanem vannak jobb és rosszabb időszakok. Biztos te is emlékszel olyan időszakra, amikor minden rendben volt, nem agyaltál folyton ilyeneken, mert nem volt miért, eszedbe se jutott, hogy bármi ne lenne rendben. Ha jobban figyelsz, biztos, hogy most is vannak ilyen (legalább mikro)időszakaid, még a legdepisebb állapotban is: pl. amikor olyan emberek között vagy legalább pár órán át, akik társaságában önmagad lehetsz, amikor valaki jóindulattal van feléd, amikor egy jó filmet nézel és belefeledkezel, amikor tetszik valami, és csak úgy repül az idő. Ilyen helyzetekkel igyekezz körülvenni magad, ne azon gondolkozz, hogy hogyan lehetne lerövidíteni a 60-70 évet 30-35-re! Mert csak így érdemes lerövidíteni: úgy, hogy olyasmit csinálj, ami közben "csak úgy rohan az idő"!

2016. nov. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kapunyitási pánik 20-30 közöttieknek, akikre vár az egyedül való megélhetés elvárásainak terhe mellett néhány személyes élmény is. A quarter life crisis angolul .

Egyáltalán nem tini korban van csak depressziós tűnet és egyáltalán nem fog minden krízis egy pillanatról a másikra elmúlni, ha valaki nem tudja kezelni.

Van utána is krízis az életben, nem csak egy korszak létezik.


Gyk-n nem csak idióták kommentelnek, de valóban nem kell készpénznek venni az itt leírtskat, mert felé csak replika, fröcsögés, vagy trollkodás. De ki lehet hámozni a részeket.



Köszi a lepontozást előre is :)

2016. nov. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
52%
Én realista vagyok, ezért a tényekkel foglalkozom és ebből adódóan tisztában vagyok azzal, hogy okádás lesz a jövőm. Tehát annyit teszek, hogy azt az okádást megpróbálom szépíteni annyira, amennyire csak lehet. De amúgy nekem nem tetszik az élet. Nem akarnék a része lenni, de sajnos muszáj.
2016. nov. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

# 9- es!!

Tudom milyen érzés ,hidd el lesz jobb!


Én életem is csak szenvedés pedig csak most múltam 18, nincs munkám ,barátaim , se semmi . Csak a zenének élek . Az ad nekem némi boldogságot!

Azt se tudom hogy mit tegyek csak itthon ülök és rohadok .

Szar az élet, szarul élek!

Nem tudom hogy mit tehetnék, nem vagyok talpra esett se. Bár vissza mehetnék a múltba és megváltoztathatnék mindent, de jó lenne. Akkor nem itt tartanék. Remélem majd rám köszönt a szerencse :)

19/l

2016. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
18%

"Azt se tudom hogy mit tegyek csak itthon ülök és rohadok ."


A népmesékben ilyenkor van, hogy a legkisebb fiú (vagy valaki más) elmegy szerencsét próbálni! Egy percig sem unja az életét világjárás közben, egy csomó mindent tanul, és minden ilyen történetnek jó a vége!


Azok a történetek végződnek rosszul, amelyekben az illető meg se próbálja! Na ezeket nem is jegyezték fel, mert minek?

2016. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%
28 vok ! Lehet van benne valami
2016. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!