Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem kezdek depressziós...

Úgy érzem kezdek depressziós lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden rólam:

-14 éves fiú vagyok

-kicsi pocakkal :)

-180 magas vagyok és 85 kiló

-Barna haj, barna szem

-48-as lábam van

-Segítőkész

-Jószívű, állatbarát

-Önibzalom hiányos, ismeretlenekkel.


A probléma amiért most ideírok az az lenne, hogy elveszítettem a barátaimat. Kisebb városban lakom, egy átlagos lakótelepen. A volt barátaim mind idősebbek nálam 2-3 évvel. És szintén itt laknak a lakótelepen. Kiskorom óta ismerem őket(12 éve)és nagyon szeretem őket. De mostmár biztos vagyok benne, hogy végleg elveszítettem őket. "Nagyfiúk" lettek, és bulizni járnak rám meg már nem is szorítanak időt, egyáltalán.

Tévedés ne essék nem akarok a középpontban éenni, éd hogy állandóan velem foglalkozzanak, de már sehogyan nem kommunikálunk. Minden hétvégén szórakozó helyerke mennek. Ami korhatáros, engem nem engednek be, és nem is hívnak. A szüleimmel sokszor konfliktusba keveredem mert ellégé hirtelenharagú vagyok, és könnyen fel tudnak bosszantani. Apámnak kissé konzervatív gondolatai vannak. Anyám megértőbb szociálisabb alkat.

Az iskolában a tanárokba az rögzült, hogy egy "lógós" "bandázós" "rossz társaságban lévő" "hiperaktív" gyerek. Amely naggyából az ötödik osztályba való lépésemkor rögzülhetett beléjük.(4 éve) Az osztályomat nagyon imádom, sokszor ki is állnak mellettem. Tanároktól sokszor kapok érdekes megjegyzéseket.

Elegem van már! Hiányoznak a 'barátaim'!:(



2017. febr. 11. 02:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért nem próbálsz meg te velük kommunikálni? Nem feltétlen kell bulizni menni, ahhoz hogy találkozzatok és beszélgessetek. Az osztályoddal azt mondtad jóban vagy, szóval nem hiszem, hogy nagyon magányos lennél. A depresszió egészen más. Neked inkább csak hiányoznak a régi barátaid. Bár ez is érdekes, milyen barát az ilyen?! Szerintem ezen is gondolkozz el egy picit, megéri-e utánuk futni akik téged még csak nem is keresnek.

Írtad még, a hirtelen haragot illetve, a tanárok véleményét. Ha ez zavar, akkor tegyél ellene. Régebben én is rengeteget veszekedtem a szüleimmel vagy legyen az bárki mással, de ma már elmondom egyszer a véleményem (normálisan nem kiabálva), ha nem érti meg akkor veszek három mély levegőt és elengedem. Ne idegesítsd föl magad egy másik ember miatt.

2017. febr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, hiányoznak a barátaim, én próbáltam már velük kommunikálni de nem tudok, eljutottunk már arra a szintre, hogy már csak én próbálkozok :/

Az osztályom tényleg jó, de nem egy olyan társaság akiből most ha elhívok valahova valakit akkor el is jönne.

Tehát max így neten lehet velük dumálni de nem egy nagy szociális életet élő csapat.

Igen, ez a problémám, hogy elmondok valamit normálisan és ha akkor sem érti meg valaki akkor nagyon felcseszem magam rajta, köszi a tippet megpróbálom.

2017. febr. 11. 09:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Abból ahogy írsz azt látom hogy te értelmesebb,érettebb vagy a barátaidnál!lesznek új barátaid.nem muszály úsznod az árral.előbb utóbb hozzádcsapódnak majd az olyanok mint te!
2017. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szépen.

Remélem.

2017. febr. 11. 15:08
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem a 'régi' barátaiddal ne hagyd fel teljesen a kapcsolatot, maradjon meg felszínesnek, hátha egyszercsak észhez térnek, és rájönnek, hogy téged elveszítettek/elveszítenek.

az osztálytársakkal meg sok mindenkinek vannak ilyen nézetei... mármint órák között legtöbbször telefonozik az ember (főleg ebben a korban), de nem hiszem, hogy ha beülnek valahova egy péntek este mondjuk, akkor is folyton megy a tellózás. szerintem adj még egy esélyt az osztálytársaidnak, biztos akad köztük min. egy, akit ha áthívsz magadhoz, nem az lesz az első kérdése, hogy hol az Xboxod.

2017. febr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem térnek észhez, hisz nincs miért észhez térniük, mert nem csináltak hülyeséget. Egyszerűen így van bedrótozva az ember. Te sem barátkoznál szívesen egy ötévessel, igaz? Egyszerűen nincs közös témátok, merőben más az életről alkotott elképzelésetek. Válassz korodbeli barátokat, nem tudsz jobbat tenni.
2017. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem depresszió. A depresszió a 2. legrosszabb betegség a rák után, ezért jó szándékkal tanácsolom, hogy még a gondolatával se játssz! Depissé válhatsz, ha 4-5 évig tanulod, hogyan kell , és meg lehet tanulni, mert a média szinte sulykolja a tüneteit az emberekbe.

Ami a barátaidat illeti... Nézd, 2-3 év korkülönbség most még nagyon sokat számít.

Látom, hogy önbizalom hiányos vagy, és valószínűleg okosabb az átlagnál . Lehetnek új barátaid a saját korosztályodból is , hiszen ott sem mindenki tapló, igaz? :-) Akadnak értelmes srácok, lányok , ebben biztos vagyok.

Az önbizalmadnak nem tenne jót, ha a felső 5 kiló zsírt átalakítanád 5 kiló izommá? Erősebb is lennél, jobban is

néznél ki, amit a lányok értékelnek ám. És ehhez nem fontos konditerem sem.


Még egy tanács: soha ne jellemezd magad másoknak úgy, hogy jó szívű vagy. Ezt úgy nevezik, hogy öntömjénezés. ( Részben ebből látom az önbizalom hiányodat. Itt a Gyakori kérdéseken no problem, de az életben az emberek beképzeltnek fognak hinni.)

És ezzel nem lebunkózni akartalak, csak baráti tanács egy idősebb, többet átélt fickótól.

2017. febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2-3 év korkülömbség, de 10 éven keresztül semmi probléma nem volt belőle, velük éreztem magamat, azonos értelmi szinten. Velem egykorúak, nekem túlságosan gyerekesek.
2017. febr. 12. 13:33
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam, hogyha leírom kicsit egoistának tűnök, de mivel problémám van és nem értem miért lett hirtelen vége egy ilyen hosszútávú barátságnak ezért, leírtam, hogy nem tettem semmi rosszat...
2017. febr. 12. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!