Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek depressziós lennék?

Szerintetek depressziós lennék?

Figyelt kérdés
Először is szeretnék elmenni egy pszichológushoz, de ha ezt megemlítem a szüleimnek akkor csak lekezelnek, hogy minek az nekem stb. Sokszor érzem magam egyedül, vannak barátaim és egy párkapcsolatom, de nem érzem úgy, hogy megértenének vagy úgy igazán foglalkoznának velem vagy szeretnének. Mindenhol csak azt látom, hogy kihasználnak. Az iskolában is mindig negatív dolgok történnek velem (tanárok, osztálytársak, osztályzás). Itthon pedig végképp nem foglalkoznak velem, nem is érdekel senkit, hogy mi történt velem, mindig kritizálnak. Állandóan kövérnek hívtak, pedig nem voltam az. Fogytam 10 kg-ot és észre sem vesznek semmit. Ugyanúgy én vagyok a család szégyene. Sokszor eszembe jut az öngyilkosság gondolata. Szerintetek mit lehetne tenni?

2017. febr. 12. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Minden embernek vannak problémái, amikkel meg kell küzden, ez egy ternészetes dolig. Ha valakivel bajod van, azt pedig mondd el az illetőnek, jobb lesz.
2017. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy nem próbáltam megbeszélni velük?
2017. febr. 12. 10:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Van olyan napod amikor nem tudsz mosolyogni, semmi vidám dolog nem történik veled, az arcod érzelem mentes, azaz inkább szomorú, és senkivel se érzed jól magad?

A depressziónak ezek a tünetei, azaz hasonlóak. Hány éves vagy? Ha 18 vagy akkor elmehetsz egyedül is, nem kell hozzá szülő. De vannak iskola paszichológusok is. Nem tudom van-e nálatok. Ha anyagiak megengedik egyél minden nap egy tábla csokit, minden apró dolognak próbálj örülni, vegyél B vitamint magadnak, ez nagyon jót tesz az idegrendszernek.



Beszélsz angolul? Reddit fórumról hallottál már? Az ilyen helyek is sokat segíthetnek. Minden témáról találsz valamit, gyakorlod a nyelvet, barátokra is szert tehetsz. Az online világot is lehet egészségesen, és jó dolgokra használni. De ez a reddites dolog csak magán vélemény, nem muszály kipróbálni.

2017. febr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Boldog vagy a párkapcsolatodban? A barátaid igaz barátok?
2017. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Épp ez a bajom, hogy nincsenek igaz barátaim sem. 19 éves vagyok, csak pénz nélkül nem tudok mit tenni.
2017. febr. 12. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Manapság az IGAZ barát ritka mint a fehér holló. Mindenki azt hiszi, neki is van, aztán kiderül hogy mégsem.
2017. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!