Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudom magam elfogadni?

Miért nem tudom magam elfogadni?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy én nem vagyok megelégedve magammal , utálom magam. Nem vagyok olyan mint a többiek, pedig ők sokkal jobbak, szebbek, stb... Próbáltam magam elfogadni de nem megy, nincs se önbizalmam.. Semmi! Olyan akarok lenni mint a többi lány de nekem nem megy mert soha nem tudok olyan lenni.. Túl külömb lennék? Elegem van az osztályomból is, utálnak engem, nincs barátom.. Hozzájuk sem merek szólni.., annyira "nyominak" érzem magam mint mások menőnek. Egyszerűen folyton stresszelek mindentől főleg az iskola miatt, ott is holnap 2 dolgozatom lesz... Van olyan tantárgyam, az angol amibe egyszerűen SZ*R vagyok... Hiába tanulom mindig elfelejtem és eleve nem szeretem. Az angol tanárom a szüleimet hívja be a jegyeim miatt. Ezért is én vagyok a hibás mert nem szeretem?? Inkább olaszt tanulnék, azt például élvezettel csinálnám. De ezt muszály... Csak én vagyok ennyire h*lye....nem is tudom.. Az osztályom sokszor kibeszél a hátam mögött mindegyik bunkó, nem találnám meg magamnak a megfelelő barátot.. Az anyukámmal meg az a helyzet hogy hiába kérem hogy segítsen, soha nem ért meg, soha! Mindig a másik ember mellett áll ha nekem bajom van.. Úgy érzem tényleg senki se tart normálisnak, nem tisztelnek emberként. Az osztálytársaim pl. szó nélkül elfoglalják a helyemet, fellöknek, beszólnak.. A tanárok se.. Az egyik tanárom pl. engem utál! Látszik rajta.. Egyszer azért kezdett el üvöltözni vekem mert nem támasztottam ki "véletlenül" az ajtót amikor huzat volt... De tényleg CSAK velem üvöltözik ennyire. Olyan hosszú napjaim vannak a suliban dupla tesiórám is van amitől nagyon kifáradok, és a teaitanárom is csak b*sztat hogy mit nem csinálok jól.. Abból se vagyok túl jó.., múltkor nem bírtam valamit átugrani és nekem így is elég rossz hogy mindenki tudja csak én nem.. És ezért kell üvölteni! Itthon is folyton veszekedünk a családommal.. A szüleim elváltak szóval csvegyétek. Mit tegyek hogy egyszerűen fogadjam el magam?? Tudtok olyan könyvet ami erről szól? Kérlek segítsetek... Olyan "kicsi" vagyok még, csak egy h*lye 12 éves.. Nem is vagyok olyan szép! Mi lessz később? Már felnőtt lennék legszívesebben és elköltöznék..de ez nem így megy tudom.. Néha azt hiszem hogy jobb lenne ha nem élnék, tényleg nincs kedvem így hozzá! Ne vegyétek önsajnálatnak csak ilyen az életem.. Azt se tudom hogy élem túl a "gyerekkoromat". Kérlek segítsetek ebben!! Szükségem van rá hogy valaki megértsen!
2017. márc. 6. 15:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és bocsi hogy elírtam,csak túl gyorsan csináltam aztán....
2017. márc. 6. 17:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezen az időszakon minden 12 éves átesik. 1-2 év és neked is elmúlik, és a leírt problémák közül már egyiknek sem lesz akkora súlya. Kitartás és olvass sokat.
2017. márc. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen(:
2017. márc. 7. 16:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Van egy könyv Kerner Tibor: Sziklaszilárd Önbecsülés.

Olvasd el, segíteni fog!

2017. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ohh köszönöm szépen majd elolvasom!
2017. márc. 12. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
mikor ilyeneket olvasok, annyira örülök, hogy felnőttem. vannak a youtube-on meditációk, az talán tud segíteni, egy kis ellazulás.
2017. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell olyannak lenned, mint a többiek. Később jót fogsz nevetni ezen. :) Te is értékes vagy, benned is biztosan vannak olyan dolgok, amik másban nincsenek. Még akkor is, ha most kétségbe vagy esve, és nem jut hirtelen eszedbe ilyen, vagy csak egy-kettő. Milyen tantárgyakban vagy jó? Sportolsz valamit, vagy szeretnél?

Ilyen korban ki szokták közösíteni azokat, akik másképp gondolkodnak, mert éretlenek vagytok még. Ne foglalkozz velük, keresd az olyanok társaságát, mint amilyen te is vagy.

Ha gondolod, elmesélheted, hogyan változott az elmúlt 1 hónapban a helyzet, és az angolban is segíthetek. :)

2017. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem tudod magadat elfogadni, mert még nem alakult ki benned az a pont, ahovà mindig visszatérhetsz, akàrmi is történjen.Az ember mindig egyedül van, ezt soha ne felejtsd el!Maga az egyedüllét àllapota az, amit ha meg tudsz szeretni, kreatívan ki tudod magadból vezetni azt ami benned van,,amennyiben erre törekszel, egyúttal önmagadat is meg fogod szeretni.Mert az önmagadnak szentelt idõ, energia, mind önmagad megértésében, önmagad elfogadàsàban erõsít.Nem az a lényeg, hogy hol vagy és, hogy milyen emberek vesznek körül.A lényeg az, hogy azt tedd amit valóban szeretnél, a körülötted lévõ szükséges hatàrokhoz igazodva.Tehàt ha iskolàban vagy, attól még jól érezheted magadat, hogy ordìt a tanàr példàul..fogadd el, és meglàtod sajàtnmagadat kíméled meg egy rossz hangulattól.Ami szükséges azt fogadd el, és tudd, hogy mit miért csinàlsz, így mindig arra fogsz törekedni, hogy jól érezd magadat, de közben igazodj màsokhoz, illetve olyan dolgokhoz amit muszàj megtenned, mint példàul iskolàban lenned.Minél jobban elfogadod a dolgokat magad körül, annàl jobban képes leszel önmagadat is elfogadni.De az első szempont mindig az legyen, hogy amikor egyedül vagy érezd jól magadat, és törekedj arra, hogy szeresd azt amit csinàlsz, bàrmi is legyen az, így majd elkezd erõsödni benned egy pont, amit mindenhovà magaddal viszel, és senki nem veheti el tõled.És ebbenna pontban önmagadban mimdig nyugalomra talàlsz, letisztul a kép és megérteaz mindent magad körül.
2017. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!