Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek a magány ellen?

Mit tegyek a magány ellen?

Figyelt kérdés
Már egy pár éve itt lakok Angliában az anyukámmal. A szüleim elváltak és apukám új barátnöje utál és apukámat meg az (fél)öcsémet mindig ellenem hangolja és nem enged velük találkozni. Anyukámmal se nagyon jó a kapcsolatom mert általában nem szokot megérteni mert teljesen ellentétesek vagyunk. Ő mindig azt mondja hogy ha valakinek oka van panaszkodni az ő mert ő az aki dolgozik, én csak elütöm a suliban az időt és már jövök is haza. Az egyetlen ember aki megért a családból az a nővérem de ő már nagykorú és Magyarországon lakik a barátjával. Az iskolában vannak "barátaim" de őszintén szólva nem nagyon kedvelem őket és inkább havernak tekintem őket akikkel elbeszélgetek. Az iskolában pont éretségi elött vagyok és folyamatosan 110 százalékkal kell hajtanom de nem csak a suliban hanem itthon is. Az iskolában úgy érzem hogy még mindig úgy néznek rám a többiek mint a fura külföldi aki pár éve voltam pedig nem is ismernek. A régi magyarországi barátaimmal már nem tartom a kapcsolatot mért már rég nem is hallottam felőlük és napról napra egyre magányosabb vagyok.

2017. máj. 4. 18:24
 1/9 Haord2017 ***** válasza:
ismerkedj a neten új emberekel.
2017. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz hazajönni magyar egyetemre?
2017. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1-nem tudom merre

#2-még csak 15 vagyok

2017. máj. 4. 18:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Már szinte aludni se tudok és isklába is gyomorgörcsel járok. Legszivessebben sírnák egész nap... Egyszerűen a jegyeim szörnyüek mert nem értem az anyagot mert sohasem voltam jó tanulásban. Mindig mikor a szüleimnek mesélek az iskolárol meg hogy mik folynak bent mindig azt mondják hogy biztos csak hazudok mert nem szeretek Angliában élni ami igaz is mert mi egy kis városban élűnk aminek a legnagyobb attrakciója a sarki kisközért. Teljesen kétségbe vagyok esve és úgyérzem ez nem mehet igy tovább.
2017. máj. 4. 18:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyszüleiddel, unokatesóiddal mi a helyzet? nem tudnál legalább a nyári szünetre hazajönni hozzájuk? Vagy néha nem tudnál szkájpolni velük?


Mi a helyzet ott kint a többimagyarral, velük nem tudnál valahogy kapcsolatba kerülni, a fészbúk segítségével, vagy ahogy Neked a legegyszerűbb?


Szokj hozzá, h mindig külföldiként fognak kezelni.


Üdv és ha tehetünk érted valamit, jelezd bátran.


Üdv ŘʁᴚṘꓤꞦ

2017. máj. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a szuleim meg mielott megszulettem volna elkoltoztek romaniabol es a tobbi rokonom ellege tort magyaral tud beszelni de visszont minket a szuleink nem akkarnak megtanitani mert ok jobban szeretnek magyarul beszelni. Neha szoktunk veluk beszelni de inkabb a szuleim. Sajnos errefele nem sok kulfoldi el nem hogy magyar igy is a legkozelebbi hely ahol belehet vasarolni kb egy ora utazasra van
2017. máj. 4. 21:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ötös hozzászóló vagyok újra.


Gondolom, van egy két-dolog, amit szívesen csinálsz, valami sport, hobbi, művészetféle v ilyesmi. Nem csak magyar társaságot kereshetnél, hanem olyan embereket, akik azt szeretik csinálni a szabad időjükben, amit Te. Hm? Erre gondoltál már? Természetesen nem kocsmázásra gondolok, hanem könyvtárra, gyülekezetre (oda se csak vaskalapos hívők járnak) vagy rajzszakkörre, vagy sportklubra, vagy akármire, ami elérhető a közeledben. Itt most az elérhetőségen van a hangsúly. Normális embereket mindenütt találni.


Egyelőre nem jut eszembe jobb, de még gondolkodom a megoldáson, jó?


Üdv ŘʁᴚṘꓤꞦ

2017. máj. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket
2017. máj. 5. 17:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Talán megkérheted a nővéredet, hogy keressen egy kollégiumos középiskolát valahol hozzájuk közel Mo-on.

Hétvégén tudnál hozzá menni, ha akarsz, de jól ellennél a kollégiumban is.

Sokan nőnek úgy fel, hogy gimnáziumtól kezdve kollégiumban élnek.

Ha akarsz, mehetsz egyháziba is.

2017. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!