Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek is nagy szerepet...

Szerintetek is nagy szerepet játszik a (technológiai) fejlődés az emberek degeneráltságában?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy a modern civilizáció legtöbb vívmánya, amelyek a mi életünket 'könnyítik meg' egyben egyik fő okozója annak, hogy az emberek már egyre kevesebb időt és energiát fordítanak a legtöbb tevékenységre, így hagyva, hogy minden olyan funkciót elveszítsünk, amelynek az elvesztése a mai modern civilizáció nélkül fel sem merült volna.

Félre ne értsetek, nem azt mondom, hogy minden rossz, ami alatt a modern technológiát értjük, de a legtöbb eszköz (gondolok azokra amelyek növelik a kényelmi szintet), erősen szerepet játszanak ebben a hanyatlásban.

Hangsúlyozom, ez csak az én véleményem. Ti mit gondoltok?



2017. jún. 10. 00:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Én azt, hogy - nem szeretném ezzel kapcsolatban a degenerálódás szót leírni - mára széltében-hosszában rosszul használjuk a "technológia" szót. Magyarul ezt, amire te is érted, a "technika" szóval volt szokás jelölni, technológia alatt valamely termék gyártási folyamatának mikéntje értendő. Angolul az, ami magyarul technika, "technology"-nak hangzik, és zombiként átvesszük - na vajon minek is köszönhetően?
2017. jún. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

Mind a két technológia szót, amit leírtál, technikára kéne cserélni.

Sajnos a tudatos nyelvhasználatról is leszoktatták az embereket, egész konkrétan a (leíró) nyelvészek, ill. az őket "betámadó" szociolingvisták. "Mondd, ahogy a szádra jön, úgy helyes, senki nem tudja rosszul használni az anyanyelvét stb."

2017. jún. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem nagyon értem, mire gondolsz. Örülök annak, hogy a technológiai fejlődésnek köszönhetően villámgyorsan, hihetetlen mennyiségű információ áll rendelkezésre, és rengeteg idő spórolható meg pl. a digitális ügyintézéssel (beleértve a netbankolást is), automatizált háztartási és egyéb gépekkel. Nem a technológia hibája, ha hülyén használják, vagy nem értelmes dolgokra fordítják a használatával felszabadult időt. Nem vágom, mik azok a létfontosságú funkciók, amiket elveszítünk, pont azt látom, hogy a digitális fejlődés hosszabb távon sokkal hatékonyabban teremt esélyegyenlőséget, mint bármilyen törvényi intézkedés vagy emberjogi mozgalom.
2017. jún. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Hát ez egy nagy katyvasz. Semmi értelmeset nem mondtál.


Mire gondolsz konkrétan? Hogy 200 éve 2 hetet vártál egy levélre, most meg fél másodperc alatt ott van?

EZ miért a technika hibája?



Kifejtenéd, milyen tevékenységre fordítunk kevesebb időt? Milyen funkciót veszítettünk el?


EZ egy hablaty, se eleje, se vége, viszont nagyon hatásos akar lenni.

2017. jún. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Mégis mire gondolsz? Milyen funkciókat vesztünk el? Mitől jobb valami több időt és energiát beleölni, ugyanazért az eredményéért cserébe? Vagy mitől jobb ugyanannyi idő alatt kevesebb munkát elvégezni? Párszor arattam kézzel, kőeszközök segítségével búzát és nem érzem, hogy a kombájnok feltalálása hátralépés lett volna az emberiség számára. :D
2017. jún. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Hát elveszíthetünk funkciókat, pl helyes, szép írás, személyes társalgás, türelem megtanulása, stb.


Ami jó dolgot eddig az ember kitalált szinte mindig úgy kezdődött, hogy mindenre elkezdte használni, ésszerűtlenül, mértéktelenül.

Aztán rájött, hogy bizonyos területeken nem alkalmazható és visszaállt egy normális alkalmazási szintre ahol már csak az előnyei vannak meg a dolognak.

Jelenleg is alakulóban vagyunk :)

2017. jún. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Kétlem, a személyes társalgás nem veszett el.

Igen szánalmas, amikor valakinek csak a neten vannak "ismerősei", és nem tud valós emberekkel beszélgetni.

A helyesírás sem veszett el, csak a proli rétegben, sokan olvasnak. És meglepődöm magam is, rendszeresen látok fiatalokat, akik a villamoson irodalmi könyveket olvasnak, és nem a telefonba vannak belebuzulva.


A technikai/technológia fejlődést az emberek saját maguk hozzák létre, nem egy külső támadás. LOL.

2017. jún. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Ennyi erővel átkozd Neumann Jánost, aki az 1940-es évek közepén lefektette a mai számítógépek alapjait, vagy azt az ősembert, aki előszőr használt eszközt.


AMit leírtál, egy nesze semmi, fogd meg jól, populista szöveg.

2017. jún. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Részben igaz, amit mondasz, részben nem.

A modern technika sok pozitívumot hozott, csak sokan nem képesek tényleges előnyt formálni belőle.


1. Van internet, rengeteg információval, mégis az emberek többsége képtelen használni. Nem kell messzire menni, 10-ből 6 kérdést fel sem kellene tenni itt a gyakorin, mert egy kis utána olvasással könnyedén megtalálná a választ a kérdésre.


2. Az autókban a rengeteg fejlesztés, ami a kényelmet szolgálja sok esetben azt eredményezi, higy egyre több az idióta sofőr. Tolatókamera, automataváltó. Persze rengeteg előnye van, de ha meghibásodik pl. a kamera akkor megáll a tudomány.


3. Okostelefon. Nagy előnye, hogy bárhol, bármikor internet közelben vagy. Hátrány, az emberek az utcán is úgy szédelegnek sokszor, hogy szét sem néznek.


4. A helyesírás, a "nyelvbutulás" jelenségéről pedig ne is beszéljünk.

Az írásban használt rövidítések sokszor beszédben is megjelennek "nemtom" és társai.


A technikai fejlődés jó dolog lenne, ha tudnánk okosan használni.

Lásd az atomenergia feltalálása: energia előállítása volt a cél a növekvő igények kiszolgálása végett. Eredménye: atombomba, pusztítás.


Nem a fejlődés az oka, hanem maga az ember. Túl gyors a fejlődés és az ember képtelen alkalmazkodni hozzá. Nem tudja hasznosítani megfelelően.

2017. jún. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%

#9: Nem értek azzal egyet, hogy túl gyors a fejlődés. Sokkal előrébb lehetnénk technikailag, ha mindent átültetnénk a gyakorlatban. Nézz körül. Ezeréves lerobbant buszok vannak, a pesti lakások nagyrészében konvektor... so on.

Sokkal előrébb lehetnénk, ha az emberiség nem a háborúval lenne elfoglalva és nem egymás ellen harcolna.

2017. jún. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!