Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha antiszociális...

Mit tegyek, ha antiszociális vagyok?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy állandóan itthon ülök, szinte soha nem lépek ki a házból, csak akkor, ha éppen valami nagyon fontos dolgom akad. Ebből is kitalálhatjátok, hogy nem szeretek emberek közé menni. Alig vannak barátaim, mert nehezen nyílok meg másoknak. Ha egy társaságba kerülök, akkor általában hallgatag vagyok, és ez nem tetszik. Szeretnék ellene tenni, de nem tudom, hogy hogyan kéne... Szerintetek? Valaki jár/járt már hasonló cipőben? :(

2017. jún. 26. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Borzasztó egyszerű. Nem siránkozol, hanem megemeled a valagadat.....
2017. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Nem siránkozok. Próbáltam már többször emberek közé menni, de nem ment. Jó is lenne, ha csak azon múlna, hogy elhatározom magamat.
2017. jún. 26. 15:07
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Amíg nem cselekszel, nem lesz változás.
2017. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De miért magától értetődő, hogy még nem próbálkoztam? Szerintetek ennyire nem veszem figyelembe a problémáimat? Dehogynem, csak ez már nem ma kezdődött, ezért nehéz ellene tenni.
2017. jún. 26. 15:11
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Nem én pontoztalak le. Nyugodtan mehetsz máshova elégedetlenkedni névtelenül, pont nem hiányzol ide a flegma stílusoddal.
2017. jún. 26. 15:13
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Azért vagy hallgatag, azért nem tudsz megnyílni másoknak, mert nincs hobbid, nincs ami érdekel az otthon ülésen kívül. A semmiről meg nem lehet beszélgetni senkivel. Szerezz hobbit, csinálj valami hasznosat, amiről tudsz beszélgetni másokkal, és egyből fordul a kocka. Nem az emberekkel van a baj, hanem veled. Az, hogy nem szeretsz emberek közé járni csak egy kifogás. Vajon miért vagy asszociális? Miért nem keresed az emberek társaságát? Ezt a kérdésedben is megválaszoltad. Azért, mert ilyen szürke kisegérként senki nem kíváncsi rád.

Ezt nem sértésből írom, mielőtt félreértésekbe esnénk, csupán ezt szűrtem le a kérdésedből :) Vegyél egy kis erőt magadon, és minden jobbra fog fordulni, hidd el!

2017. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Írj ha van kedved :D
2017. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem írj a lelki@sdiak.hu-nak. Jó tancásaik vannak, s ha úgy alakul, még be is tudnak mutatni valakinek, sok mindenkit ismernek :)

Nekem mondjuk ők segítettek.. :)

2017. jún. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Nacui válasza:
54%
Ugyan ebben a cipőben vagyok, írj ha van kedved.
2017. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
44%
Szia! Először azzal kezdeném, hogy nincs benned hiba.Ez egy ilyen állapot.Vannak emberek akik gyakrabban fordulnak befelé. Az erre való hajlamosság mellett, sok külső tényező hatására alakulhat ki ilyesmi válaszforma. Úgyértem, hogy inkább negatív tapasztalataid voltak szociális szituàciókban. Megerősitetted magad ebben. Félsz, hogy akármit csinálsz az nemtetszést vált ki a tàrsasàgban. Szóval folyamatosan magaddal foglalkozol, hogy te, miert vagy ilyen. Világi problémàt csinàlsz belőle a fejedben.Es a vege az lesz hogy megint kussolsz. De itt anyi lenne a lényeg, hogy vedd lazán, próbáld elhinni teljes akaratodból hogy bármi lehetsz, színesz vagy, azt mondasz amit csak akarsz. Megjátszod magad és a végén teljesen eggyé válsz a szereppel. Az elején nagyon sok munka lesz, mert mindig figyelni kell erre. Viszont a személyiséged azon része amelyikkel a leginkább és a legtöbbet foglalkozol, az lesz a végén a leg jellemzőbb rád. Benned is meg van az extrém tàrsasàgi ember csak kissebb részben és háttérbe van szorítva, de ha az életedbe fokozatosan be csempészed ezt a temperamentumot, akkor előbb utóbb a hatását is észre fogod venni. Ez a te döntésed és FOLYAMATOSAN, minden nap tenned kell érte. Testbeszéd, szemkontaktus meg.....(majd utána nézel). És persze nyitsz a világ felé.Keresel valami új célt, hobbit, és majd jönnek mellé tàrsak akik szeretik ugyanazt csinàlni(kész a baràt). En hasonlo cipöbe voltam ez segitett valamennyire. Röviden enyi lenne. Bocsi ha hosszú volt, lehetett volna hosszabb is.
2017. nov. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!