Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit mondhatnék, ha nem tudom...

Mit mondhatnék, ha nem tudom mi a bajom?

Figyelt kérdés

Az augusztus elején megkapott fizetésemből tervezek öngyilkos lenni, gondoltam, hogy kérek segítséget valamilyen lelki segélyes számtól.

Mivel eddig soha egyszer sem vette fel senki, pedig félórákat próbálgattam, ezért elég hirtelen hívtam fel, de első csörrenés után felvették.


Belegondoltam, hogy ugyan mit mondjak, mi a bajom, hisz konkrétan semmi!? Ezért gyorsan letettem.

Ezen elgondolkodtam utána és, ha akarnék se tudnék segítséget kérni, mert egyszerűen nem tudom mi bajom van, csak azt tudom, hogy van.

17/F


2017. júl. 11. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Attól még nem kell öngyilkosnak lenni, ez nem elég ok. Nem magad miatt, neked akkor már teljesen mindegy lenne, legfeljebb az elszalasztott élményeiden sajnálkozhatnál a túlvilágról, hanem az itthagyott szeretteid miatt, akiknek az egész életét tönkretennéd ezzel. Úgy mégis mit akarnád venni a fizetésedből?
2017. júl. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Már megint egy öngyilkos jelölt...neked sincs semmi bajod, ahogy a többinek se, csak úgy poénból megölitek magatokat..persze úgyse fogjátok, csak dumáltok, hogy figyelmet kapjatok. Aki meg élni szeretne az 6 évesen leukémiás lesz, vagy valami más szerencsétlenség történik vele. Nem szégyellitek magatokat ilyenkor? ezért nevelt anyád? Jól megbecsülöd a munkáját amit beléd ölt. Aztán meg tönkreteszed az életüket véglegesen ahogy sok más emberét is aki a közel állt hozzád.


Ha meg azt se tudod mit mondj, szerinted itt tudni fogják mi a bajod?? Mi adjuk a szádba hogy miért akarsz öngyilkos lenni? Érzed már te is hogy milyen ostoba vagy?

2017. júl. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Az meg a másik, hogy ha öngyilkos akarsz lenni akkor vegyél be valami olyan gyógyszert vagy akaszd fel magad stb...miért kell egy havi fizetésed egy mezei öngyilkossághoz? Talán azt tervezed, hogy Don Perignon-al fogod magad halálra inni?
2017. júl. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
Dom*
2017. júl. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom, add meg a számod beszélgessünk azt hátha kiderül valami (privátban írd)
2017. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

"

Btk. 162. § Öngyilkosságban közreműködés


162. § (1) Aki mást öngyilkosságra rábír, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, bűntett: 1-5 év.


(2) Az a 18. életévét betöltött személy, aki 18. életévét be nem töltött személyt bír rá öngyilkosságra, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, 2-8 év.


Az öngyilkosságot elkövetők, megkísérlők általában korlátozott mértékben vagy egyáltalán nincsenek a beszámítási képességük birtokában, valamint ezeknek a cselekményeknek a büntetése nem szolgálná sem az általános, sem pedig az egyéni prevenciót. Ez azonban nem vonatkozik azokra a személyekre, akik az öngyilkosságban részesi tevékenységet fejtenek ki, cselekményük oly mértékben veszélyes a társadalomra, hogy büntetőjogi felelősségre vonásuk indokolt.


Tekintve, hogy az öngyilkosság, illetve annak megkísérlése nem bűncselekmény, az ehhez való részesi közreműködés nem lenne büntethető, ezért indokolt az öngyilkosságban közreműködés sui generis szabályozása. A közreműködő kizárólag akkor vonható felelősségre, ha az öngyilkosságot elkövették vagy legalább megkísérelték, mivel indokolatlanul kiterjesztené a bj-i felelősség körét, ha az eredménytelen öngyilkosságra rábírás, ahhoz való segítségnyújtás is bcs. lenne.


Az öngyilkosságban közreműködés elkövetője és passzív alanya bárki lehet. A tv azonban kiemelt védelemben részesíti a 18. életévét be nem töltött személyeket, ezért súlyosabban rendeli büntetni azokat a 18. életévüket betöltött elkövetőket, akik 18. életévét be nem töltött személyt bírnak rá öngyilkosság elkövetésére vagy ilyen korú személynek nyújtanak segítséget öngyilkosság elkövetéséhez. A súlyosabb elbírálást indokolja az is, hogy a 18 év alatti személyek személyisége még kialakulatlan, általában könnyebben befolyásolhatóak. Figyelemmel arra, hogy a tv a 14 év alatti személyek öngyilkosságra rábírását emberölésnek tekinti, ebben az esetben a passzív alanyok 14-18 év közötti személyek lehetnek."

2017. júl. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Ilyenkor elég, ha felhívod a számot, és közlöd a vonal másik végén levővel, hogy öngyilkos akarsz lenni, de nem tudod, miért.

Az, hogy fel akarod hívni a lelkisegélyt, azt jelenti, hogy élni, megoldani a láthatatlan problémádat mégis jobban szeretnéd, mint megölni magadat.


Nekik megvannak a technikáik arra, hogy - veled közösen - rájöjjenek arra, hogy mi bánt ennyire. Hidd el, egy próbát megér.

2017. júl. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14%
Az utolsónak teljesen igaza van, rá hallgass!
2017. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%
Mitől éreznéd jobban magad? Mi az, amit ha megkapnál, nem lennél öngyilkos?
2017. júl. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Depressziós vagy.
2017. júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!