Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem magam mindenhogy...

Miért érzem magam mindenhogy egyedül?

Figyelt kérdés

Főleg mostanában sokat foglalkoztatott ez a téma. Sokat vagyok egyedül. Van amikor élvezem és van amikor belegondolok és bánt a dolog. Rengeteg emberben csalodtam, legyen ez barát ,családtag, kapcsolat stb. Azóta átlátom az emberi kapcsolatokat. Végig nézem a körülöttem lévő emberek életét, ahogy hazudoznak és kétszínűek ,úgy hogy persze ez nem egyből észrevehető. Olyankor szinte örülök hogy nincsenek hozzám közel álló emberek. Mert legalább igy nincs aki velem is ugyanezt csinálja. Aztán van hogy el szomorít dolog. Mert én mindig is nyitott voltam mindenki felé és sose kaptam ezt vissza. Így néha elég rossz egyedül. Társaságban lenni ezért is rosszabb, mert ott még magányosabbnak érzem magam. Volt egy bántalmazó kapcsolatom, sok ideig nem tudtam utána nyitni a fiúk felé, de mostmár igyekszem.Családtagok között pedig vannak problémák. Rájuk se számíthatok mindig. Két legjobb barátnőm is volt régen, de mint kiderült csak a kétszínűség ment és amit Pestre kerültünk ,megváltoztak rossz irányba. Főleg belsőleg.

Adok magamra, igényes , mosolygós lány vagyok, igy van hogy közelítenek az emberek. De mindegyik megakad a felszineknél. Ha komolyabb, értelmesebb témát hoznék fel vagy bármi(nem csak a felszines dolgokat) az senkinek se megy forditva.. már kezdek én is ugy lenni vele hogy nem nyitok inkább senki felé se. Másnak érzem magam nagyon.. Szerintetek ezzel mit lehet tenni? Vagy csak legyek türelmes?

Értelmes válaszokra kérlek titeket.Köszönöm!



2017. júl. 14. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne erre mások válasza, én is ilyesmi cipőben járok. 18/F
2017. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tarts ki! El kell jönnie az igazinak, még jó, hogy nem felel meg neked mindenki, csak minden x-edik (tizedik, huszadik, harmincadik) ember olyan, aki igazán nekünk való. Maradj nyitott és barátságos.
2017. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondom a választ.

1. Még nem találtad meg a hozzád való társat, és/vagy baráti kört.

2. Nem vagy jó társaság önmagad számára.


Az 1.-nél kitartás, keresés, a 2.-nál önismeret szükséges.

2017. júl. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
En is ateltem mar hasonlot mint te. Talan csak annyi kulonbseggel, hogy en nem ereztem magam maganyosnak, csak hianyzott hogy legyen valaki akiben teljesen megbizhatok, akinek elmondhatok mindent. De sajnos senkivel nem volt mely kapcsolatom meg a legjobb barataimmal sem. En ugy vagyok vele, h majd ha szerencsem lesz ugyis betoppan valaki az eletembe akivel egybol egy hullamhosszon leszek. Addig meg varok es elvezem az eletet :D Ja amugy lehet h csak en vettem eszre, de mintha Pesten kulonosen bunko lenne mindenki. Nem lakok messze Pesttol de itt egesz masok az emberek. 17/F
2017. júl. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azert mert az ember alapvetoen maganyos. Azok akik folyton masok tarsasagat keresik ugyanigy szenvednek ettol ezert teszik ezt mindenaron. Az pedig kulonosen igaz, hogy minel magasabb szinten allsz annal maganyosabb vagy, hiszen mar felulrol atlatsz helyzeteket, gyorsabban kiismered az embereket es erzed a hatso szandekukat. Tudod mirol akarnak beszelni mielott mar a szajukat kinyitnak, es untat teged a tarsasaguk...

Nem fogja megoldani a problamadat egy barati tarsasag, mert ha az atlagnal melyebb vagy, ott is a tarsasag szelere fogsz sodrodni. Ugyanez a velemenyem egy tars kapcsolatrol, hacsak nem talalsz magad melle egy olyan partnert aki teljesen olyan mint te, es akkor jobban megertitek majd egymast, de akkor is erezni fogod majd neha az urt.

Ez teljesen termeszetes, es akkor leszel igazan boldog ha ezt megerted, mert a lelkunk melyen mind maganyosok vagyunk, foleg ha mas vagy mint az atlag.

Azt olvastam egyszer egy ezoterikus konyvben, hogy akkor nem erzed egyedul ezt a maganyt, amikor igazan elmerulsz valami kreativ tevekenysegben amit orommel csinalsz, amikor eszre sem veszed hogy repulnek az orak.

2017. júl. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez ilyen civilizációs modern kori jelenség,pl a filmek nagy része az erőszakról szól, hogy kell legyőzni a másikat, a bulvár arról szól, hogy kell, kellene tökéletesnek kinézni, hogy imádjanak a közösségi oldalakon, a politika pedig, hogy szerezz sok pénzt, kapcsolatokkal, protekcióval, ez egyéb tevékenységre is igaz(adócsalás, kábítószer kereskedés stb).

Szóval a létünk tele van azzal, hogy nyomjuk el a másikat, mivel legyünk jobbak.

2017. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Lehet, hogy nagy hülyeséget írok, de a szavaid alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy ezek a depresszió első jelei. Légy türelmes és hogy ha találsz valaki olyat akiben feltétlenül megbízol, akkor ő lesz az igazi.
2017. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bihar Valatonon ***** válasza:
Ezzel én is egy jó ideje így vagyok. És ez nem mindig jelent depressziót, egy ideje sokszor jobban elvagyok egyedül, mert besokalltam attól, hogy annyi fele balhék és egyéb dolgok voltak a baráti körömben, hogy jobban elvoltam egy padon egymagamban, mint hatalmas baráti társaságban, vagy más emberek közt...a mai emberek nagy része imádja a felszínességet. Nagy része felszínes társaságot szereti, mert ott mindenki ugyanazokkal a felszínes problémákkal küzd, és legtöbbjük meg sem tud azzal küzdeni, ha másnak más a véleménye olyan dolgokról amit ő el sem tudnak képzelni más szempontból. Nálam ilyen pl az életmódom, legtöbben képtelenek elfogadni, azt hogy én szeretem úgy igazítani az életem dolgait, hogy mindig meglegyen a nyugalmam nem vagyok az aki reggel 6kor kel, és egy társaságban az a témája, hogy mennyi szemét munkatársa van meg utálja a munkáját, és még is azt csinálja évek óta. Én már sokszor ott tartok, hogy nem az a bajom, hogy engem nem fogadnak be egy társaságban, hanem hogy én nem fogadom be őket....ha az ember megérti miért fordult ilyen irányba a lelkivilága ez sokszor pozitív tud lenni, persze aki ezt tudja kezelni, és megszokni azt hogy sok minden nem úgy zajlik az életében, mint egy "átlagos" embernél....
2017. júl. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!