Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hulyeseg lenne az ongyilkossag?

Hulyeseg lenne az ongyilkossag?

Figyelt kérdés
Szoval az a helyzet, hogy maganyos vagyok elegge, itt a nyar, de en nem csinalok semmit sem. Voltam dolgozni, kaptam erte penzt is, hudejo...de nem koltom el semmire sem, mert nincs semmi ami kene. Minden nap csak unatkozom, varom, hogy elmenjen a nap. Egyetlen baratom sincs, de nem is akarok, utalom az embereket, a szuleimet kiveve, bar legtobbszor ok is csak idegesitenek a kerdeseikkel, hogy miert nem vagy olyan mint a testvered, miert nem mesz baratkozni?miert nem mesz valamerre? Stb... Azert, mert nem akarok, nem vagyok kivancsi az emberekre es van egy olyan erzesem, hogy ok se ram. Regen sokat piszkaltak az iskolaban, akkor mindennapos volt a gondolat, hogy ongyilkos leszek. Nem tettem meg, biztam benne, hogy talan majd jobb lesz, de meg van ket evem hatra...piszkalni mar nem piszkalnak, de egyedul vagyok. Egyszer egy lany latszolag erdeklodott felolem, hogy mi a helyzet velem stb...talan baratkozni akart, de en ugy ereztem, hogy en nem erdemlem meg, hogy velem baratkozzon, nincs bennem semmi szeretni valo es most is igy gondolom...hagyjanak beken, mindenki hagyjon beken. Utalok uj emberekkel talalkozni de a regiekkel is. En sem tudom, hogy mit akarok, de mostanaban megint eleg sokat jar az ongyilkossag a fejemben. Ket dolog miatt nem teszem meg. Az egyik, hogy a szuleimnek nem akarok fajdalmat okozni a masik meg hogy beszari alak vagyok es ugysem mernem megtenni. Az hogy mi volt a celja ennek a ”kerdesnek„ azt nem tudom. Csak ugy leirtam mi a szitu velem, ugysem mondok el senkinek. 18/F
2017. júl. 21. 01:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%
Igen, az.
2017. júl. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Az öngyilkosság soha sem lehet megoldás (szerintem). Abból amit írtál, látszik, hogy eltaszítasz magadtól mindent és mindenkit. Vársz arra, hogy idővel jobb lesz, de sajnos az idő nem old meg mindent. Ahhoz, hogy jobb legyen tenned kell. Nem tudhatom mi vezethetett ennyire drasztikus helyzethez, nem is szeretnék semmi személyeset javasolni, de rengeteg lelki segélyvonal van, ők talán többet segíthetnek. Biztos el fogják mondani, hogy minden embernek van valami feladata az életében, és ez szerintem is így van, mindössze meg kell találnod. Ráadásul a szüleidnek tényleg nagy fájdalmat okoznál.

Nem tudok más érvet felhozni, de én úgy gondolom, hogy hülyeség lenne.

2017. júl. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Igen, hülyeség lenne. Ahogy az is, hogy eltaszítasz magadtól Mindenkit. Te is tudod hogy így nem jó neked. Az ember alapvetően társas lény, nem jó neki sokáig egyedül. Csak olyan emberekkel kell körülvenned magad, akikkel szívesen töltöd az időd, akikkel jól érzed magad. Ehhez viszont ki kell lépned a komfortzónádból hogy ilyen embereket találhass.


Szóval tedd félre a makacsságod és vedd elő a bátorságod!

2017. júl. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
Valaki már írta előttem, de ez tényleg nem megoldás. Ha van pénzed, én egy pszichológust tanácsolnék. Ne ilyen klisés, filmes agyturkászt képzelj el. A pszichológus egy szakember, aki segíteni akar abban, hogy jobban érezd magad vagy hogy jobban állj hozzá másokhoz. Viszont ez egy olyan dolog, amit akarnod is kell. Ha tényleg azt szeretnéd, hogy ez a jelenlegi helyzet megváltozzon, ne félj ilyen jellegű segítséget kérni. Ja és ha egy pszichológus nem válik be, mindig van egy másik. A pszichológus-beteg viszont olyan, mint bármelyik másik emberi kapcsolat. Néha nincs meg a "kémia", és nem működik jól a kommunikáció. Szóval szerintem ilyen téren próbálkozz, hidd el, tudnak segíteni. ;)
2017. júl. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Bihar Valatonon ***** válasza:
Ne haragudjon te tökéletesen hülye vagy....bocs de nem tudtam máshogy kifejezni :D 18 éves....vagy is tulajdonképpen még semmit nem tapasztaltál az életből úgy pláne, ha emberek közt sem nagyon mozogsz...és mi ez az úgy érezted nem érdemled meg hogy barátkozzon veled valaki?! Azokat megértem akik esetleg időnként aszociálisak....é is olyan vagyok, csak már 30 évesen....én azt mondom az embernek olyan 16éves korától ÉLNIE KELL! Legyen belőle akár pozitív akár negatív tapasztalat, mert az építi a karakterét...ha most nem tudsz ilyen kis dolgokat kezelni mi lesz később?! Öngyilkos akarsz lenni?! Értem...ahelyett hogy építenéd a belső kis világod futsz minden elől...én is sokszor utálom az embereket, és menekülök előlük, de nekem ott van az, hogy akkoriban amikor annyi voltam, mint te az emberek még sokkal kevésbé voltak ennyire besavanyodott, és gépiesek.De mindig örömmel gondolok arra vissza mennyi mindent éltem meg az elmúlt sok sok évben, és ez kell! Ha nem szereted az embereket akkor találj valami hobbit, járd a természetet, utazgass fedezd fel a világot. Van miért....ha nem akarsz semmit, nem is kapsz semmit az élettől....
2017. júl. 21. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Túl sok a szabadidőd, foglald le valamivel magad, találj egy hobbit amit szeretsz csinálni
2017. júl. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
19%

Szerintem hülyeség lenne az öngyilkosság. Menj keresztény táborokba, járj templomba, ismerd meg Istent. Ott szerezz barátokat, kérd egy lelkész segítségét. Ha megismered Istent, akkor megváltozik az életed, Neki terve van veled. Olvasd a Bibliát, vagy nézd meg az Isten nem halott című filmet, nekem egyik kedvencem. Találj magadnak egy jó barátot és mondd el neki a gondjaidat, úgyis segít majd megoldani őket. Legyél nyitottabb, az emberek kíváncsiak rád, szeretnének megismerni, de te eltaszítod őket. Légyszi, legyél nyitott és barátkozz! :D

Írhatsz priviben ha akarsz, én szívesen beszélgetek veled és segítek. :)))

2017. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
#7 Jehova tanúi, vagy hit gyüli?
2017. júl. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Aki erre "nem"-mel felelne, az valoszinuleg mar halott.

En azt mondom, tojd le a tobbieket, nem muszaj h legyenek barataid. Szerintem egyedul is tok jol el lehet lenni. Csak csinalj valamit, amit szeretsz, ami erdekel. Ha ugy gondolod nem erdekel semmi, akkor ki kell probalnod par uj dolgot. Kiserletezz. Jatsz. Csak okoz valami oromet. Tedd azt.

2017. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a kommenteket, de en remenytelen esetnek erzem magam bartkozas tekinteteben. Fogalmam sincs mirol beszeljek az emberekkel. Most is lattam, hogy felajanlottad, hogy irjak, de nem tudok mit, nem vagyik egy erdekes embernek
2017. júl. 21. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!