Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van olyan aki örökké egyedül...

Van olyan aki örökké egyedül marad? Mi a véleményetek az öngyilkosságról? Aki öngyilkos akar lenni gyenge? Van olyan akit nm lehet szeretni? Egy pszichológus mennyit segít?

Figyelt kérdés

2017. aug. 5. 18:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

A világot egyedül nem lehet megváltoztatni. Egyszerűbb, ha alkalmazkodunk. Úgy választjuk meg a barátainkat, hogy elfogadjanak bennünket. A szülők is vétkesek ebben, hogy a gyereküket nem az életre nevelték. Nem tanították meg alkalmazkodni, és ezért nem találja meg a helyét a világban. Egyszóval a szülők elkényeztették, mindig ők alkalmazkodtak hozzá, nem szokott hozzá a küzdelemhez. Lehet jó gyerek volt, csak nem erre a világra való.


Erről a Magna Cum Laude - Színezd újra jut eszembe.

2017. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%
5-ös, köszönöm szavaid, nagyon edzett vagyok mentálisan, igyekszem nem visszaesni. Abban igazad van, hogy egyénfüggő, van aki önerőből, van aki segítséggel, de ki tud jönni a kátyúból. És a legfontosabb a cél, egy cél amiért küzdünk, még ha aprócska, akkor is igen fontos! Nekem az egyik célom, hogy depressziós, önmaguk alatt lévő embereknek tudjak segíteni, mert ismerem a folyamatot, ha csak egy kis kapaszkodót tudok adni már megérte. Az a legszebb az egészben, hogy sokszor nem értik, hogy igenis vannak, akik nem szarják le őket, hanem megértik és igyekeznek kihúzni őket ismeretlenül is a kátyúból. Semmibe nem kerül egy két jó szót írni.
2017. aug. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%
Én gondolkozok öngyilkosságon és nem tartom magam gyengének. Aki öngyilkos lesz nem gyenge, hanem bátor, mert nem fél a haláltól. Az emberek nagy része fosik a haláltól, én meg vágyok a halálra. Én pszichiáterhez járok, hogy ne okozzak fájdalmat az öngyilkosságommal anyámnak, de anyám halála után, ha nem lesz senkim, akkor van esély rá, hogy öngyilkos leszek. A pszichológusok semmit nem érnek. A pszichiáterek érnek valamit, mert tudnak írni gyógyszereket, én is minden este 6 db erős gyógyszert veszek be, azért, hogy ne ugorjak le magas épületekről meg ne menjek kamion, vagy vonat elé, meg nő lőjem főbe magam, ne vágjam szét az ereimet, ne igyak maró dolgokat, stb. A gyógyszer segít, hogy élni bírjak. Én sörözök is, mert az ital is segít.
2017. aug. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kedves Imhotep Herceg, kívánaom, hogy nagyon sokáig éljen az édesanyád és te is gyere ki a kátyúból, bármennyire is pokoli nehéz. Én sajnos láttam és hallottam gyermekét elvesztő édesanya zokogását, az a fájdalom leírhatatlan, ha másért nem is, de édesanyádért mindenképpen tarts az élet útján, hidd el, előbb utóbb a gyógyszeres szedálás mellett lesz hatásosabb megoldás is a depresszióra.
2017. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártam, mint te. Legalább is gondolom magányos vagy és nem tudsz senkinek semmit mondani. Ha pedig tudsz is, ez annyira leterheli a másikat, hogy megutál, elmenekül. Nem tudom, hány éves lehetsz, nem olvastam el a kommenteket. Szokszor én is úgy éreztem a pszichológus nem elég. Iránymutatást ad, de cselekedni nem tud helyetted. Ha egyedül vagy, próbálj olyan közösségekbe menni, ahol nem nyíltan azért mennek az emberek, mert egyedül vannak. Pl. sportklubok. Ott ismerkedhetsz. Tudom, hogy rohadt nehéz, belefáradtál, de öngyilkos azért nem lehetsz. A szeretteiden kívűl 2-3 hónap és senki nem fog rólad beszélni, ha ezt egy büntetésnek szánod a társadalom felé.
2017. aug. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Inkább elolvastam a kérdést. Rászánom az időt a válaszra, mert én is tudom, hogy milyen egy ilyen mély krízishelyzetet megélni. Feltettem a kérdést, hogy ebben milyen része van a társadalomnak, illetve, hogy ez esetben mégis mit tud/kellene tennie a társadalomnak. Az emberek nem tudják és nem is akarják átérezni a mások problémáit. Gondolj csak arra, ha most neked azt mondanák, az egyik ismerősöd nagy beteg és hónapok vannak neki hátra. A kötelező emberi együttérzésen túl nem biztos, hogy érzel bármi mást is. Ha problémád van magaddal, azt az emberek megérzik, és nem szeret senki sem a másikért felelősséget vállalni, így eltávolodnak tőled. Persze lehet beszélni a problémákról, de nem nagy állandóssággal. Mert beleunnak és elmenekülnek tőled végleg. Tudom, hogy nehéz ez az önelfogadás dolog, valahogy olyan ez, mint a 21-es csapdája. De én csak annyit tudok mondani (saját tapasztalat alapján), hozd ki a külsődből a legtöbbet, ismerkedj másokkal is. Rövidesen újra érdeklődni fognak irántad azok, akik leráztak. Sokszor felmerült bennem a kérdés, hogy másoknak vannak-e problémáik, illetve vannak-e tökéletesen problémamentes emberek. Az emberi problémák nem igazán rangsorolhatók, hiszen van akinek az amputálás utáni depresszió, van akinek meg anyagi gondok miatti állandó feszültség okoz lelki terheket. Egyéntől függ. Persze mondhatom, hogy most gondolj az afrikai árvákra, de nem fogsz. Nagyon nehéz ez, de próbálkozz, hiszen így a pszichológus sem tud segíteni.
2017. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
pszichológus nem segit
2017. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!