Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 10 éve depresszióval küzdök....

10 éve depresszióval küzdök. Mit tegyek? 23/F

Figyelt kérdés

2017. aug. 11. 16:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

10-es valaszolo

En a 9-es vagyok.

Igen, eltem at bizony hasonlot. Anyam alkoholista elmebeteg volt, nyomorban, testi-lelki terrorban nottem fel. Tobbszor is hazasodtam es tobbszor is elvaltam, es nagyon sokszor eltem meg a veszteseg, a kilatastalansag es ebbol fakadoan a depresszio erzeset. Tudom hogy milyen az mikor nincs motivacio.

Megis azt mondom, hogy kell talalni megoldast ra. Es aki mar ilyen fiatalon nem talal, azzal mi lesz kesobb.

Es a sportot tapasztalatbol mondtam, viszont folyamatosan csinalni kell. Amint jobban erzed magad testileg, jonni fog a lelki javulas, es ezzel egyutt a motivacio is. Persze a legjobb motivacio ilyenkor a szerelem, de vajon ki lesz szerelmes egy depresszios motivalhtatlan emberbe aki meg iszik is? Na meg arrol nem is beszelve, ha netan a szerelmunk targya ott hagy, akkor aztan visszaesunk a zero ala.

Sport, termeszet, muveszet, konyvek, zene...Mast nem tudok tanacsolni, kulonben elsulyedsz a banatban es az onsajnalatban.

2017. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 Cameroon ***** válasza:
egyszerűen csak fogadd el magad,szeresd magad éd tudd hogy minden ember így te is értékes vagy
2017. aug. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 Phantunnel válasza:
Nem szégyen szakemberhez pszihológushoz fordulni, az a szégyen ha valaki nem tesz semmit. Persze nem kizárt, hogy magadat is helyre tudod tenni. 1 lépés fogalmazd meg mi a probléma és mond ki bátran. 2 ki kell találnod, hogy fogod megoldani. 3. ha az előbbi 2 már megvan, akkor már talán menni fog, de kérhetsz segítséget is. Átfogóan pár jó ötlet: A sport az mindenképpen segít, egészségesebb leszel, javitja a közérzetet, növeli az önbizalmat,tartást ad, megtanulsz küzdeni stb. E melett még javaslok különböző szabadidős tevékenységeket, amik megnyugtatnak örömmel töltenek el és lesz sikerélményed. Mindenképpen legyenek rövid és hosszútávú céljaid. Legyen minden napra terved, beosztásod! Ne Lézengj és ne vidd túlzásba a netet, tv-t és egyéb káros szenvedélyeket. Keress magadnak olyan embereket, társaságot, akik jó hatással vannak rád. Próbálj pozitív lenni. Ne okold magad és ne hallgass a hülye emberekre, akik bántanak téged, viszont mások hibáztatását se vidd túlzásba és feljtsd el a kifogásokat. Ne panaszkodj mert bár lehet igazad van, de nem visz előre. Mindig állj több lábon. Ha az egyik szekér nem megy, akkor támaszkodj a többire. Érdemes gyakran a természetbe járni, erdő, vízpart,stb. A természet zöld színe észrevétlenül gyógyít. Sok dolgot lehetne még írni. Ha sikerül magadat kihúzni a gödörből, még nem végeztél. A depresszióra hajlamos emberek(lehet örökölted valamelyik családtagodtól) könnyen visszaeshetnek. Ha egyszer rájössz az ellenszerre, mi az ami segített, soha ne hagyd el, ragaszkodj hozzájuk. Ez segíthet életben maradni, sőt egy élvezhető életet élni. Sok sikert!
2017. aug. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim válasza:
Hátha segít: [link]
2017. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is átéltem az általad felsoroltakat és mégis a sportot ajánló válaszadóval értek egyet. Nekem ez az egy ami segít. Mikor idegösszeroppanást kaptam és úgy éreztem nincs tovább hoztam egy döntést, hogy élni akarok e vagy meghslni. Az életet választottam és úgy döntöttem nem fogom még én is bántani magamat önsanyargatással, alkohollal, cigivel stb. Nem oldanak meg semmit. Vettem egy csomó vitamint, finom ételeket főztem és ekezdtem tornázni minden nap. Nehéz volt és semmi kedvem nem volt hozzá. Egyszerűbb lett volna sírni a takaró alatt és sajnálni magam. Mert sajnos ez az önsajnálatról szól. De nem változott volna semmi. Így napról napra jobb lett. Közben olyan emberek tátsaságát kerestem akik szeretnek, olyan dolgokat kezdtem csinálni amik sikerélményt adtak. Ez nagyon fontos mert megerősít. Pl. Elkezdtem rajzolni. Én ezt az utat javaslom az önpusztítás helyett. És ezt nem csak az én példám igazolja. Volt egy férfi aki elvesztette a családját egy cunami során. Végignézte a gyerekei és a felesége halálát. Nagyon mély depresszióba esett. Aztán elkezdett futni. Ma már maratoni távolságokat fut és a futás által visszanyerte a lelki ehészségét. Ne ti bünzessétek magatokat rossz szülők miatt. Adjatok egy esélyt magatoknak és küzdjetek önmagatokért. Megéri!
2017. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
85%

Majd elmagyarázom én, hogy hogyan is működik a depresszió belülről.

Arról van szó, hogy reálisan ez tökre érthető, hogy akinek folyton cigiszagú a szája meg alkoholszagú a lehelete, az nem fog tetszeni senkinek. Az is látható reálisan, hogy a mozgáshiány nagyon betesz egy depresszív állapotban levő embernek. De annyira nincs meg a motivációja a legapróbb megmozdulásra sem annak az egyénnek aki éppen átéli a depressziót, hogy ezeket hiába magyarázzák el neki, nem lesz hajlandó e szerint cselekedni. Amikor enyhült ez az állapot, akkor fokozatosan el kezd tenni azért, hogy nem ilyen legyen, és azután fogja látni, hogy "x éveket de elvesztegettem, pedig mennyi mindent elérhettem volna... stb.". És mindez elkaphatja az embert 20-as éveiben, 30-as éveiben, egyszóval bármikor. És úgy szintén öngyilkos gondolatok és szándékok is megfogalmazódhatnak a fejében. Ez pontosan így működik.

2017. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
64%
Csak tudod kedves 16-os válaszoló, "csupán a gyávaság fogadja el harc nélkül a csapást...". Ezt is ki tudod fejteni ilyen jólmegaszondással?
2017. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Kedves 16. Értem én hogy nimcs motiváció ilyenkor és nem érdekli az embert semmi. Engem sem nagyon érdekeltvígy az egész élet egyben és szívből örültem volna ha a fejemre esik ehy tégla és vége lesz. De az jutott az eszmbe, hogy az apámmal akit szeretek eztvnem tehetem meg, így az életet választottam és elkezdtem küzdeni. Nem volt kellemes menetvés lelkes sem voltam, de csináltam. Kétlem, hogy a.kérdező mélyebb ponton lenne mint én voltam. Már nem tudtam sem enni, sem aludni sem utcára menni. Ez 3 hónapig így ment. Nagyon kemény volt. Orvosi segítséget sem mertem kérni mert féltem, hogy bezárnak olyan állapotban voltam. De sikerült. Mikor már tidtam közlekedni meg a hétköznapi dolgok mentek keztem el járni pszichológushoz. Aki nagyon megdicsért, hogy ezt végig tudtam csinálni gyógyszer nélkül. 1 év múlva lettem telkesen oké. És ezt sport nélkül nem tudtam volna végigcsinálni. Te döntesz. Élni akarsz vagy meghalni? Vagy gyógyszereken élve megbélyegezve boldogtalanul vegetálni? Ha élni akkor légy türelmes és küzdj! Ha elkeuded vígasztalhat, hogy rosszabb már nem lesz. Viszont én egy korty alkoholt sem ittam a cigit is letettem. Mert úgy gondoltam ha már senki nem szeret legalább én fogom magamat és elég rossz dolog történt nem fogom még én is bántani magam.
2017. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 putti1912 válasza:

[link]


Az előadó maga is elég mélyről indult...hallgassátok meg ártani nem árt.

2017. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
9%
Olvasd a Bibliát, járj templomba, bánd meg bűneidet. Igaz nekem nem segített, de neked hátha...
2017. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!