Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire normalis hogy 21...

Mennyire normalis hogy 21 évesen úgy érzem nem találom a helyem a világban, nincs ami motiválna?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, most kezdem a 3. évemet az egyetemen. De egyszerűen az az érzés van bennem hogy változtatnom kell, nem birom igy tovább ebben a közegben élni az életemet.

Egy másik városban tanulok, ahol teljesen magányosnak érzem magam. Igazából gyűlölök egyetemistának lenni. A tanulással is nagyon szenvedek, rettegek a vizsgáktól, és gyomorgörccsel indulok el a suliba nap mint nap. Nincs egy igaz barátom se, se egy olyan társaság ahol jól érezném magam. Úgy érzem hogy azért vagyok csak ott mert ez az élet rendje, és mert ha más is képes diplomát szerezni akkor biztosan én is. És mert a család is elvarja tőlem, minkét idősebb testvéremnek aránylag jól kereső állása lett az egyetem elvégzése után. Az otthoni baráti társaságom teljesen szétesett, 1-2 ember van akivel néha találkozom. A csoporttársaimmal meg elég felszínes a kapcsolatom. Igazábol egyetlen olyan ember sincs akire bármikor számíthatnék. És talán az érettségi óta nincs is olyan ember akit közel engedtem volna magamhoz.

Arra gondoltam h új életet kezdenék, legszivesebben haza költöznék és a kozeli egyetemen folytatnám a tanulást. De eddig a szüleim támogattak anyagilag és tudom hogy számukra kidobott pénz lenne minden ha most felrugom az eddigi 2 évemet. Végülis jogosan. Hiszen a lakhatás, tandíj, utazás stb 2 éven keresztül rengetegbe került.

Tehát szívem szerint azt tenném h hazaköltöznék és egy közeli okjs tanfolyamot vagy esti tagozatoz csinálnék, és igyekeznék annyi munkát vállalni amennyit csak tudok h ne szoruljak anyagi támogatásra.

De fogalmam sincs hogy a szüleim hogyan reagálnának, illetve tudom hogy hatalmasat csalódnának bennem, és nem tudom hogy az itthoni légkör ezek után milyen lenne.

De ha még 2 évig tovább kell folytatnom ezt az életet szerintem testileg és lelkileg is egy nulla leszek. Abban remenykedem hogy itthon talán újra megtalálnám a helyem. Volt már valaki ilyen helyzetben? Mi lehetne ilyenkor a helyes döntés? Nagyon szeretném én is olyan felszabadultam élni az éveimet mint a többi huszonéves, de egyszerűen mintha rossz helyen lennék...


2017. szept. 24. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én 21/F vagyok és most vagyok gólya. Ezelőtt 1 évet halasztottam, diákmunkáztam, hát én nem élveztem annyira amikor bruttó 733ft-os órabérért $zopt@am a Tescoban és egyéb helyeken, persze amikor az embernek tele van a hócipője a sok tanulással meg elvárással be lehet engedni egy ilyen évet is. Sok piacképes OKJ nem nagyon van:/ Ha Budapesten jársz suliba szívesen haverkodom veled:)

Estleg abban nem gondolkodtál, hogy nyitsz Te a csoporttársak felé? Elmentek együtt bulizni, moziba, kajálni meg ilyenek?

2017. szept. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én 18 vagyok, de énsem találom a helyem...kilátástalam a helyzet, még középiskolas vagyok, barátok, barátnő nélkül. Nemtudom mi lesz, bízom benne hogy jobbra fordúl a helyzet. Neked kitartást kívánok!
2017. szept. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyan így vagyok én is, csak ez az első évem.. nem találom a helyem, nincsenek barátaim, káosz az egész életem...
2017. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom nekem valahogy azonnal akadtak olyanok akikkel tudok beszélgetni(első voltam) Egyébként az a benyomásom,hogy akik nem halasztottak évet hanem rögtön úgy mentek egyetemre hogy már a gimnáziumban is széttanulták magukat azoknak nehezebben megy az ismerkedés mint akik már úgymond belekóstoltak a feketelevesbe:D
2017. szept. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!