Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Pánikrohamok reggelente. Volt...

Pánikrohamok reggelente. Volt már valaki hasonlóan?

Figyelt kérdés

Egy éve jártam terápiára depresszió miatt, fél éve hagytam abba. Egy darabig jól voltam, aztán nyár elején újrakezdődtek a rémálmok és a pánikrohamok, sokszor már félek elaludni, de még mindig a reggelek a legrosszabbak.

Ha egyedül vagyok otthon (7 napból 6szor), akkor többnyire már félálomban elkezdődnek.

Nem merek megmozdulni, mert félek, hogy akkor valami baj történik. Sokszor van olyan érzésem, hogy valaki bejöhet a szobába, és mindenféle rémeket képzelek el. Fényes nappal.

Ma reggel is egy szörnyű rémálomból ébredtem (sorozatgyilkosság, kannibalizmus, egyéb förtelmek), és nem bírtam felébredni normálisan, mindig visszazuhantam, és folytatódott. A végén már azzal ébredtem, hogy hányingerem van, ki kell mennem a mosdóba. Csak épp nem mertem megmozdulni.

Szerencsére lassan átment, de szörnyű volt.


Nem nézek/olvasok semmi ijesztőt, fogalmam sincs, honnan jönnek ezek. Stresszes életvitelt sem folytatok, csak annyi, hogy nagyon sokat vagyok egyedül.


Megoldás?


23n


2017. szept. 26. 10:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Korrigálom: fél évet jártam, és egy éve lesz, hogy abbahagytam
2017. szept. 26. 10:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne legyél annyit egyedül, hívj át barátokat, ha vannak, beszélgess valakivel neten. Ha egyedül vagy, háttérben mehet valami alapzaj. Rádió, film, kismadár..


Esetleg korábban ért valami iskolában vagy munkahelyen, esetleg magánéletben, amihez kötni lehet? Ha szeretnéd, privátban is írhatod.

23F

2017. szept. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasonlóképpen szoktam én is kelni. De már megszoktam.
2017. szept. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt aztán egyszer csak abbamaradt, nem is szoktam már álmodni stb.

Habár ez a képzelődés még megvan és félek a sötétben.

2017. szept. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanezzel küzdök. Elkezdtem rettegni az alvástól, hiszen számomra is ugyanilyen élményeket nyújt. Jelenleg folyamatosan próbálom kihúzni magam az alvás alól, néha kihagyok egy napot, általában nappal alszom, reggelente alszom el viszonylag legnyugodtabban. Mik azok a dolgok, főleg esténként, amik leginkább felidézik ezt? Akár az esti rutinod, amitől elkezded érezni, hogy mi következik ezután, akár a takaród, ami leginkább emlékezet rá. Szerintem megpróbálhatnál ezeken változtatni. Be kellene iktatnod talán új dolgokat, akár új elfoglaltságot, főleg, ami eltereli a figyelmed a magányról, ha ezt a problémát nem tudod orvosolni. És, bár lehet buta ötletnek tűnik, írhatnál egy blogot. Akár minden este egy apró kis bejegyzéssel, amiben erről mesélsz, mert ezzel nem másoknak írogatod minden nap ugyanazt, mégis, bárki elolvashatja, és szerintem az az érzés, hogy ezt megosztod akár név nélkül is egy picit segíthet. A pánikrohamokon pedig számomra az étrend változtatás segített rengeteget, bár mikor belevágtam, ebben én sem hittem, de egészségesebbnek érzem magam, és nem azt mondom, hogy nincsenek rohamaim, de lényegesen kevesebb még rossz időszakban is. Azt a félelmet viszont, ami elönt ilyenkor és amitől mozdulni sem mersz sajnos neked kell legyűrnöd. Ki kell kutatnod magadban, hogy vajon miért lehet, vagy mit jelenthet, és valahogy a magad oldalára kell állítanod, hogy először megszűnjön a félelmed tőle, majd maga a probléma is. Tudom, hogy ez rettentően nehéz, mikor velem először ez történt azt hittem bekattantam és skizofrén leszek, de ha az agyadnak van ereje ezt csinálni veled, akkor van ott erő arra is, hogy legyőzd. Kitartás!
2017. szept. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Eljársz dolgozni? Találkozol emberekkel?
2017. szept. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!