Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A karácsony nem kirekesztő/dis...

A karácsony nem kirekesztő/diszkriminativ ünnep a magányosokkal szemben?

Figyelt kérdés
Csak erről a mainstream nem beszél, mert kinos. A médiából ömlik ránk, hogy a családok, párok stb mennyire boldogan ünnepelnek, és semmi szó nem esik a magányosokról szinte. Nem csak idősek között lehet magányos, sőt, nagyon sok a fiatal magányos ember! A polkorrekt társadalom miért nem foglalkozik azokkal, akik valami miatt nem olyanok, mint az átlagemberek, azaz nem tudtak beilleszkedni?!

2017. nov. 21. 22:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
43%
Én is akkor szeretném a karácsonyt, ha lenne párom, de így jártam. :D Viszont a sok nyálasan boldog szerelmes karácsonyi dal...ááhh.
2017. nov. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%
Nekem sincs kapcsolatom, de még nagyon család sem, de mégsem érzem, hogy bármi rossz lenne a karácsonyban sőt...kedvenc ünnepem.
2017. nov. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%
a karácsony a szeretet ünnepe. miért rontanám el más kedvét csak mert búvalb*szott vagyok? amúgy az a gyakori hogy az embernek van családja, pl szülő, tesó, stb.
2017. nov. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

*A valentinnap nem diszkriminatív a szinglikkel szemben?*

*Az anyák napja nem kirekesztõ azokkal, akiknek eltávozott az anyjuk?*

*A húsvét nem diszkriminatív azokkal, akik nem szeretik a tojást meg a sült bárányt, vagy nem vallásosak?*

Tehát kivételek miatt ne tartsunk ünnepeket? Vagy mi?

Micsoda problémák... A társadalom mit kellene csináljon, mit vársz el itt konkrétan?

2017. nov. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Szerintem jogodban áll magányosnak lenned. Amúgy nem tudom, érdekes felvetés. De szerintem pl egyedül sokkal jobb, mint olyan családban lenni, ahol utálják egymást az emberek. Meg pl úgy is lehet pl meghitt hangulatú karácsonyi filmeket nézni, és meghitt hangulatba kerülni. Pl biztos van olyan magányos is, akinek jobb úgy, mintha nem egyedül lenne. Meg amúgy kicsit azzal is diszkriminatív, aki családdal tölti, de kiutálják, ki van közösítve onnan, és mindenki belétörli a lábát a családból. Szóval még azzal is diszkriminatív. Egy olyan ember például tuti biztos, hogy sokkal szívesebben lenne inkább egyedül, mert ő is ki van rekesztve, kívülrekedt, akkor már legalább ne érezze rosszul magát, hogy ott kell velük lennie. Ez kicsit olyan is, mint amikor akinek van testvére, és nem jó a kapcsolat, szóval szívesebben lenne egyke, akinek meg nincs testvére, az pedig vágyik rá, hogy legyen. De ezeket is meg akartuk születésünk előtt tapasztalni, hogy lesz ilyen is, amikor nem feltétlenül annyira jó -és derűfényes minden.
2017. nov. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
61%
Én a Valentin naptól rettegek. Pár hónap és jön a gyötrelem, amikor mindenki az arcomba vágja a boldogságát, ami nekem ugye nem adatik meg. 😢 💔
2017. nov. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
*ami naponta megtörténik, de azon a “különleges” napon borzalom...
2017. nov. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
96%
Végig se olvasom amit írsz. Azt, hogy neked nincs kivel ünnepelned, ne az ünneplő embereken, a adósok szokáson, a kereszténységen vagy bárki máson verd le! Mélységesen felháborít, hogy valaki komolyan gondolja, hogy kirekesztő egy ünnep. Szánalmas és provokatív amit mondasz
2017. nov. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
20%
A karácsony a gyerekeknek lett ki találva nem felnőt embereknek.Én nem is veszem észre a karácsonyt tv nem nézek már nagyon kevesen diszitik ki a lakást is.Meg én soha nem akkarok átlagos lenni aki csak valami ünepet vár hogy, vásároljon hitelt vegyen fel ami nem is kel neki ez beteges.
2017. nov. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%
Én egyébként nagyon kevés embert tudok megérteni azok közül, akiknek baja van az olyan ünneppel, mint a karácsony, mert egy ideje egyszerűen "divat" lett sok embernél, hogy szidják...főleg, amikor mindenki előtt ott van a lehetőség, hogy változtasson. A legrosszabbak meg főleg azok, akik azért sajnáltatják magukat, mert nincs párjuk....ha ennyit jelent a karácsony, hogy megint legyen mit siránkozni megis érdemlik. Van olyan ismerősöm, akinek tényleg nincs senkije egymást követő évben eltemette a szüleit a többi rokonával nem nagyon tart kapcsolatot, és társa párja sincs mégis hatalmas lelkendezéssel készül minden évben a karácsonyra, és minden barátját igyekszik meglepni, vagy akár meghívni magához. Én is amúgy sokkal rosszabbnak tartom az olyat, mint a Valentin nap, vagy csak eleve ez az átlagos, de legyen kapcsolatod, mert ez az elfogadott a társadalomban dolgot....nagyon sok minden másról szól az élet.
2017. nov. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!