Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, hogy végre...

Mit csináljak, hogy végre akkor sírhassak, amikor akarok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A suliban mostanában sokszor rám jön a sírhatnék mindenféle dolog miatt, de amikor sírni kezdek, vagy csak könnyezni, egyből 20-an teremnek körülöttem, és bombáznak azokkal az idióta kérdésekkel, hogy "Baj van? Mi a baj? Elmondod? Miért nem mondod el, talán tudnánk segíteni. Ne sírj, biztos meg tudjuk oldani." És én utálom, ha látják/hallják, hogy sírok, ráadásul ha még odajönnek csesztetni is, hogy mi a bajom. Ezért a suliban mindig lenyelem a könnyeimet, és átvészelem a napot, miközben majd' szétrobbanok a visszafojtott érzelmektől. Amikor hazaérek, általában 1-2 óráig még nincs otthon senki, szóval egyedül vagyok. És olyankor végre egyedül kisírhatnék magamból mindent, de akkor már nem megy. Rengetegszer hallom, hogy a visszafojtott érzelmek nem jók, és hogy néha sírni kell egy jót, de nekem nem megy, csak akkor, amikor nem akarom (vagyis a suliban, ahol mindenki látja).

Mit tegyek? Értelmes válaszokat várok, köszönöm! 14/L



2017. dec. 14. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Értelmes kérdéseket, köszönöm!

Válasz: ne sajnáld magad ennyire, a világon semmi gondod nincs, ha csak nem az hogy el vagy kényeztetve.

35N

2017. dec. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
A sírás, hangulatingadozás a kamaszkor velejárója, nemsokára elmúlik. Próbálj parancsolni magadnak ezután is, ha nem sikerül, akkor sírj akár az iskolában is. Mondjuk, én nem szeretnék "közönség előtt" bőgni...
2017. dec. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2017. dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha tudsz, akkor menj ki a mosdóba, akkor annyira nem feltűnő.

Amikor hazaérsz és van egy kis időd egyedül, hallgass szomorú zenét vagy nézz meg egy sírós filmet. Ezek előcsalják a könnyeidet, és ha otthon kérdezik mi a baj, akkor mondhatod, hogy a film. :)

Nekem bevált.


22/L

2017. dec. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Előző vagyok:


Ha sírni akartam a suliban, elkezdtem csipkedni a karomat, hogy arra figyeljek, ne belső érzésekre. Így vissza tudtam fogni a sírást egy ideig.

2017. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy ilyen korszak, egyetértek #2-vel. Viszont az elmondásod alapján érdemes lenne akár szakemberrel is 1-2 alkalommal beszélgetni, a hormon változások miatt elég könnyen átcsúszik depresszióba az ember. (A depresszió ilyen esetekben inkább fizikai eredetű, a hormonváltozás következménye a rossz közérzet, lehangoltság. Ez tizenéves korban, szülés után, es a menopausa idején elég gyakori, de könnyen kezelhető!)

Bent a suliban simán közölheted, hogy nincs baj, csak kiengeded a gőzt. Pont. Nincs ebben semmi kivetnivaló! Kitartás!

40N (3 gyerekkel ;-) )

2017. dec. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem te beteg vagy értelmes ember nem akar sírni. Bàr kinek mi màsnak a dereka fàj neked meg sírhatnékod van. Àllj pozitívan a dolgokhoz ne a bőgést erőltesd.
2017. dec. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!