Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem érzitek úgy néha, vacak...

Nem érzitek úgy néha, vacak ez a felnőtt lét?

Figyelt kérdés

Érettségi óta külön élek a szüleimtől, dolgozok, tanulok, ellátom a háztartást, szóval, ami a kötelességeket illeti, inkább érzem magam fiatal felnőttnek, mint kamaszlànynak (aminek sokan tituláljàk itt a 25 alatti nőket).

Viszont néha úgy érzem, nehèz ez a felnőttlét, nehezebb, mint gondoltam. 4 éve vagyok önnálló (a férjemmel élek), mégis néha hiányzik, hogy kicsinek érezzem magam. Hogy sírhassak, ha bánt valami, hogy segítsen valaki dönteni, ha nem tudok, hogy ne csak mindig a munka és a pénz körül forogjanak a gondolataim.

Gyerekként mèg ott voltak a szülinapok, a nyári szünet, hogy ha vàgytál valamire, azt talàn megkaptad...

Most nemhogy nyáriszünet nincs, örülök, ha arra az egy hétre, amikor vizsgázok, kiadjàk a szabadságot.

A szülinap már csak ugyanolyan nap, mint a többi, az enyém holnap lesz. Ha a férjem nem ragaszkodna hozzá, hogy tartsuk meg, ugyanolyan hétköznap lenne, mint a többi. Így is szinte az, reggel rögtön fogorvoshoz megyek.

Amire vágyok meg...mire összegyűjtöm rá a pénzt, addigra beüt egy váratlan kiadás, és elviszi az egészet. És örülhetek, ha csak annyit.

Szomorú, hogy nem lehetek fáradt, szomorú, elveszett, mert felnőtt vagyok, vagy mi.

Viszont nagyon sok helyen meg azért kezelnek hülyén, mert gyereknek néznek. Állítólag 17-nél nem làtszon többnek, és már idegesít, milyen bunkók velem az emberek, mert nem nőt látnak, csak egy gyereket.

Ma is az eladó a boltban rám szólt, hogy pakoljak ki mindent a próbafülkéből, ne csak azt, amit én próbáltam (ezt automatikusan kivittem), hanem azt is, ami már előttem ott volt.

Gondolom, előttem egy idősebb(nek látszó) hölgy próbált ott, akire nem mert rászólni, hogy vigye vissza maga utàn....



23l


2017. dec. 21. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

"Ma is az eladó a boltban rám szólt, hogy pakoljak ki mindent a próbafülkéből, ne csak azt, amit én próbáltam (ezt automatikusan kivittem), hanem azt is, ami már előttem ott volt. " - Lehet abban a pillanatban vissza kellett volna menni a próbafülkébe és ott hagyni azt, amit te vittél be. :D Nehogy már az üzletben lévő alkalmazott ugráltassa a vásárlót.

Amúgy meg minden korszaknak megvan a maga előnye, illetve felnőttként is mindenkinek más az élete. Neked is jobb lesz, ha elvégzed az iskolát, több szabadidőd lesz, esetleg magasabb pozíciót tölthetsz be a munkahelyeden, jobb fizetésért.

2017. dec. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ugyanígy érzek én is. Pedig már 30 is elmúltam. Nemrég új munkahelyre kerültem. Ez plussz stressz volt. Na meg el is akartak üldözni onnan páran. A felettesemmel 1 hónap után össze is ordibáltunk mert minden nap cseszegetett. Azóta kedves. Nem piszkál. Fél hogy elmegyek onnan. Minden hétköznap hajnalban kelek. Egyre kevésbé bírom. Pedig kialszom magam. Az hogy fáradtsag már nem is tudom mi az annyira megszoktam. Meló után ügyet intézni bevásárolni stb néha már szenvedés ha amúgy sincs hozzá kedvem. Úgy érzem minden hét egyforma. Hétvégék gyorsan elrohannak. Úgy érzem magam mintha csak a munka létezne és a családom az ott dolgozók. De közben a hátam közepére se kívánom őket. A pénz nálam is olyan mint nálad. Gyűjteni próbálok de tuti közbe jön vmi. Sokszor az életkedvem is elmegy. Szombat vasárnap szabad. De mint írtam korábban gyorsan elmegy. Nincs gyerekem. De nem tudom elképzelni hogy így legyen. Sokszor vágyom arra hogy ismét gyerek legyek.

Ja igen. Koromhoz képest én is jóval fiatalabbnak tűnök. Szóval nem úgy kezelnek mint egy 30ast.

2017. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Jó a te házasságod? "Hogy sírhassak, ha bánt valami." Sírhatsz. Fáradt és szomorú is lehetsz, más is az. A felnőtt kor nem akadály. "Segítsen valaki dönteni." Férjed, családod, barátaid? Olyan, mintha légüres térben élnél.

Nyári szünet nincs, de szabadság van. A szülinapot pedig meg kell ünnepelni. Boldog születésnapot! Menjetek el valahova! Egyáltalán: kellenek az ünnepek, a külső programok, a vendégek, a hobbik, főzés, kézművesség, zene, sport.

2017. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudat alatt rossz/unalmas a házasságod. Ilyenkor még "ki kell élnie" magát az embernek. Sosem értettem az olyanokat, akik 20 körül esküdöznek, aztán 30körül 2-3 gyerekkel, hitellel elválnak. Viccesek. Bár lehet, hogy én látom rosszul
2017. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Te választottad a felnőttesdit. Sokan , sőt a többség még otthon él ennyi idősen.
2017. dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem én választottam, utolsó.

Nem azért nem éltem tovább otthon, mert nem akartam....

2017. dec. 22. 15:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Beavathatnál a részletekbe. Meg abba is, hogy milyen a házasságotok.
2017. dec. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem te költöztél össze a pároddal? Akkor mégiscsak te választottad , nem?
2017. dec. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

22 éves fiú vagyok

Külön élek a szüleimtől 3 éve - lakótársakkal

Egyetemre járok és mellette dolgozom

Szoktam szomorú lenni, fáradt lenni és boldog lenni is, nekem felnőttként is megmaradt az összes érzelmem

Szoktam nyaralni menni, utazgatni, fapadossal és olcsó szállással 50-70 ezer körényékén már ki lehet hozni az utazást - szállást - helyi közlekedést - étkezést amit szerintem diákmunkából is megengedhet magának az ember félévente egyszer

Szoktam félretenni pénzt későbbi vállalkozásra vagy váratlan kiadásra

Ne szomorkodj és sajnáld magad, próbáld meglátni a jót az életedben :) Ha vége lesz a sulinak jobban keresel/keresünk majd és végre nem kell már két dolgot csinálni egyszerre, mert abban igazad van, hogy nagyon fárasztó tud lenni és munka mellett az embernek nagyon kevés kedve van tanulni sokszor


Ja és ha az eladó rámszól, hogy vigyem vissza a helyére a próbafülkéből a ruhát amit más otthagyott, akkor megmondom neki, hogy bocsánat, de nem az enyém.

2017. dec. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Láttatok már szarvast?
2018. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!