Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen egyedül lakni?

Milyen egyedül lakni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 30. 20:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Nincs aki feszélyezne vagy beleszólna az életedbe, nem tartozol elszámolással másoknak, senki sem zavarja a napi ritmusodat, nem foglalják el órákig a fürdőt, nincs aki elvárná tőled, hogy helyette takaríts, nem kell másokhoz alkalmazkodnod...

Én ilyennek képzelem el. Csak elképzelem, mivel sajnos nincs lehetőségem egyedül lakni. :(

2018. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
Nem túl jó.
2018. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
Egyedül rossz, a családdal kellemetlen, a pároddal remek.
2018. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Én imádom. Nehéz volt megszokni, sokat szenvedtem, de nagyon megszerettem.
2018. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Előnye: nem b×gat senki, azt csinálsz és úgy, ahogy akarsz.

Hátránya: ha nem korlátozza az ember magát, akkor ez az előny negatív irányba átcsaphat (pl. éjszakai fullnetezési party és tsi.).

2018. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Rendkívül szabad és rendkívül magányos.
2018. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#5 Nem kell korlátozni magát senkinek,igenis felszabadultnak kell lenni és nem stresszelni!
2018. jan. 30. 20:44
 8/19 A kérdező kommentje:
#6 Ez a 2 többnyire együtt szokott járni. De nekem az egyéni szabadság mindennél fontosabb.
2018. jan. 30. 20:45
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nagyon jó egyedül. ☺️
2018. jan. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Énszerintem biztos jó. Sokkal jobb mint olyanok társaságában, akikkel utáljátok egymást, és kikészítitek egymást. Meg csak olyankor van társaságod, amikor te is akarod, és csak azt hívod meg, akivel szívesen tartózkodsz egy légtérben. Akkor használod a fürdőszobát, amikor te akarod, nem kell feltétlen csendben lenni, ha valamelyik családtagod már lefeküdt aludni, ugyanis nem laknak veled; tehát nem kell erre kínosan figyelni. Bátyád sem eszi meg a joghurtodat, amit magadnak vettél, és még akár esetleg rá is írtad a neved; és nem csak akkor zuhanyzol, hajat is száríthatsz akkor amikor te akarsz, annak van egy hangja. Vagy pl a nyomtatónak is van egy hangja, és már eleve közvetlen a te gépedhez van csatlakoztatva, nem kell átmászni a másik szobán a laptopoddal. Mamád ha fázik nem izzasztja le rólad a bőrödet, hogy túl magasra rakja a fűtést, és nem zár ki, ha nem vittél magaddal kulcsot, ugyanis mindig viszel. Nyugodtan, szabadon beszabadulhatsz a konyhába, és kiélheted a kreatív főzési vágyaidat anélkül, hogy valaki ott állna fölötted, és kötekedne, hogy az nem úgy jó, azt nem úgy kell csinálni. Nem kéne mások tévedésből ételmaradékosan visszarakott evőeszközeivel mások után enni. Mondjuk visszadobom, ha látok olyat; ha még látok rajta ételmaradékot. Ja és a mamád nem sózza el a közös levest; hanem csak a sajátját sózza meg, ha meghívod, vagy még azt se. Nem kell hallgatnod, hogy "amíg az én házamban laksz, az én főztömet eszed, stb" Ha kell tévé, akkor saját tévéd van, amit akkor kapcsolsz be és azt nézel rajta, ami neked tetszik, nem követeli öcséd, hogy még akkor is , amikor ő gépezik, százhuszonnyolcadszorra menjen le rajta a Star Wars vagy a Gyűrűk ura, amikor ő ráadásul tényleg gépezik, és nem is nézi. Ha el van szakadva a papucsod, és tök jól megragasztod, hogy ha senki nem rontja el, nem ragasztgatja át rajta a ragasztószalagot, akkor úgy marad, jó lesz még egy jóideig; a mamád nem nyúl hozzá és ragasztgatja át, természetesen rosszul, és kényelmetlen végeredménnyel. Ja és anyád se meg ő se dobálgatja ki, meg rejtegeti el előled a saját cuccaidat -papírjaidat, ruháidat- , mondván, hogy "nincs hely, biztos nem fog neki hiányozni, kidobom";ja és nekem is meg anyámnak is a mamám pl lopkodja a zoknijainkat. Kb 30 pár zoknimnak kéne lennie, apa pár éve vett nekem 17 párat, megvan belőle mondjuk 2 vagy 3. Elhordja, három hét alatt elkoptatja az addig még tök jó zoknit, és utána ha már szétkoptatta, akkor visszarakja, vagy kidobja. Ja és a pólóidat sem lopkodja el, és nem varrja meg ízléstelenül senki ugye, hogyha egyedül laksz. Felkeléskor meg lefekvéskor sem kell másokhoz igazodni fürdőszoba terén; meg hogy hogyan igazodjál, hogy a tesóidnak is legyen ideje, és ne keresztezzétek egymás útját, mindketten-hárman el tudjátok érni azt a menetrend-szerinti tömegközlekedési eszközt, amelyikkel menni akartok. Ja és a mamád nem kapálja ki az udvaron a növényeket, amikor te meg rajongsz a természetért, és imádod, ha zöld. Olyan színűre fested a ház falát, amilyenre te akarod. Mondjuk olyan hátulütője van, hogy van, hogy csak pár órával előbb szólnak, hogyha csomagot akarnak neked hozni, és te már addig azelőtt lehet, hogy nem is nézed az e-mailjeidet, de legalábbis nem tudod átszervezni a napodat addigra, hogy pontosan átvedd; vagy ha a postás hozna neked valami aláírósat, azu sincs, aki átvegye; vagy ha jönne pl az óraleolvasó; akkor őt is be kell engedni, hogy ne legyen bünti, mert gondolom nem kifogás, hogyha pont nem voltál otthon, habár nemtom, hogy megy ez, küldenek-e előtte levelet 1-2 héttel előre, hogy melyik nap hány órától lehet rájuk számítani kábé. Ja meg a villanyt is fullra akkor égetheted , amikor akarod, mert nem lesz az, hogy úgy van kialakítva a ház, hogy bármelyik villanyt felkapcsolod, ott alszik valaki, és zavarni fog valakit a fény, vagy akár az, hogy pötyögsz a billentyűzeten. Ja meg mire odajutsz, hogy fürdés, nem használja el senki a melegvizet.
2018. jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!